pldaenfrdeuk

 czwartek 28 maja 2020r.   imieniny: Augustyn, Wiktor, Wiktoriusz

Reklama

A A A
4.2 1 1 1 1 1 Ocena 4.20 (5)

W sobotę 26. października, Harcerski Szczep Puszczy Barlineckiej, odwiedził groby działaczy Związku Harcerstwa Polskiego, pochowanych na Cmentarzu Komunalnym w Barlinku. Zgodnie z przyjętym zwyczajem, oporządziliśmy nagrobki a także uprzątnęliśmy zbiorową mogiłę Woldenberczyków oraz pomnik Sybiraków.

Jak co roku 1 listopada, w naszym Szczepie została zorganizowana akcja "Zapałka". Nasi harcerze w ramach święta zmarłych, rozdawali zapałki osobom odwiedzającym groby swoich bliskich. Dziękujemy wszystkim, którzy nas tego dnia wspomogli.

REKLAMA

 

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na liczne aktywności związane z harcerstwem w Barlinku i Kłodawie m.in. na zakup namiotu, który wykorzystany będzie podczas biwaków. Część zebranych pieniędzy, została przeznaczona na znicze, zapalone przez nas na grobach, na których nie było żadnego światełka oraz na pomniku Woldenberczyków i Sybiraków. Czuwaj!
Harcerski Szczep Puszczy Barlineckiej

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi".