pldaenfrdeuk


 piątek 22 listopada 2019r.   imieniny: Cecylia, Marek, Maur

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)

Bez zbędnego przecinania wstęgi i oficjalnych otwarć, ruszyła sprzedaż na targowisku „Mój rynek”. Od kilku dni mieszkańcy Barlinka mogą już robić w tym miejscu zakupy. Na minionej sesji barlineckiej Rady Miejskiej, radni zajmowali się m.in. projektami uchwał o zasadach handlu okrężnego na ulicach miasta i przyjęli regulamin targowiska miejskiego

Zanim doszło do głosowania w tych sprawach, odbyła się dyskusja. Jak mówił m.in. radny Cezary Krzyżanowski, problem handlu na ulicach miasta próbuje się rozwiązać od wielu lat. Handel, który odbywa się w miejscach, w których odbywać się nie powinien. Według radnego, uchwała o zasadach handlu okrężnego w mieście, tego problemu nie rozwiąże. Bo ma ona bardzo chaotyczny charakter.

REKLAMA

W trakcie swojej wypowiedzi argumentował dlaczego tam może sie stać. Projektu uchwały bronił przewodniczący Rady Miejskiej, Mariusz Maciejewski. Podkreślał, że uchwalenie takiej uchwały jest bardzo trudne. Często są one uchylane przez organy nadzorcze. Ale trzeba ją podjąć. A w trakcie jej trwania można ją modyfikować. Zaznaczał, że najważniejszym jest fakt, aby handel w mieście odbywał się na terenie targowiska miejskiego. Przewodniczącego poparł radny Rafał Szczepaniak. Cała dyskusja i głosowanie w materiale filmowym.

js  

 

 

Komentarze  

+1 # Guest 2019-11-20 07:56
Skąd tak wysoka cena za tę inwestycję? 1 700 000 zł wydaje się mocno przesadzoną kwotą. Gdzie można zobaczyć kosztorys?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2019-11-10 20:33
Zamiast wymyślać super Uchwały i łamać głowy Radnym należało jednym art. zwolnić sprzedawców z podatku lokalnego od tego handlu np na okres 3 miesięcy dla zachęty i przeniesienia się tu z obecnych swoich miejsc handlowych, skutek byłby bardziej pożyteczny dla Gminy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # dylo 2019-11-10 17:16
Fajnie;)kolejne miejsce w Barlinku zagospodarowane.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+20 # Guest 2019-11-09 12:11
13:06
na osiedlu lipowa/jana papugi pod lasem z niektórych domów z płaskimi dachami leci czarny dym, przez który nie da się oddychać na dworze, ani otworzyć okien. Nie ma komu robić kontroli i mandatów rozdać?! To jest trucie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2019-11-12 09:17
Taki sam problem jest na ul.Gorzowskiej 21 lub 22.Dom z płaskim dachem tak daje czadu ,że nie da się przejść...ani otworzyć okien.Czy ktoś wie jak to zgłosić ,gdzie i komu?oraz kto na to zareaguje?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2019-11-11 13:52
Nie tylko te osiedla trują, centrum miasta - tuż za ratuszem są stare kamienice, pięknie odnowione a ich mieszkańcy palą tym co znajdą pod śmietnikiem. Czarny śmierdzący dym unosi się i dusi wszystko dookoła.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2019-11-09 14:27
W takiej sytuacji trzeba wykonywać zgłoszenie do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i jednocześnie do miejscowej Policji (tam, gdzie funkcjonuje instytucja Straży Miejskiej, w jej kompetencjach są ww.problemy).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 # Guest 2019-11-09 10:20
No jasne, bo władza po to jest, żeby uchwalić buble, które i tak zostaną uchylone, a w najlepszym bądź razie zmodyfikowane... Jak i kiedy? Nie wiadomo, pomysłu nie ma i nie będzie. Powodzenia Panie Burmistrzu! Egzekwowanie w Pana gestii, a Pana własna Rada zdaje się dorzuca Panu kłopotliwej pracy. A co do samego targowiska... No cóż... komentarz chyba zbędny...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+18 # Guest 2019-11-09 09:31
Panie Maciejewski ale dlaczego zabraniac ludziom handlować na swoim terenie np tymi choinkami? Wolnoc, Tomku, w swoim domku. Jeżeli dysponuje on terenem pod taką okazjonalna działalność to po co go zmuszać do wynajmowania miejsca, transportu, przecież to trzeba zmagazynowac jakoś. Jak najbardziej niech wszyscy sprzedający na terenie miejskim przejdą na Mój Rynek. Ale na swoim terenie każdy powinien mieć możliwość i nie powinien być zmuszany do niczego. Państwo czy samorząd powinny jak najmniej ingerować w życie obywatela.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-4 # Guest 2019-11-07 20:11
Radny Krzyżanowski jeszcze tego nie zauważył, że niestety, ale nie potrafi znaleźć konkretnych argumentów w żadnej sprawie? Ten Pan prowadzi dziwną politykę, która nie służy nikomu. Takie mam wrażenie :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi