pldaenfrdeuk

 niedziela 5 lipca 2020r.   imieniny: Antoni, Bartłomiej, Jakub

Reklama

A A A
4 1 1 1 1 1 Ocena 4.00 (8)

Wszelkie prognozy pogody mówiły o opadach, jednak jak zazwyczaj bywa, szczęście sprzyja biegaczom i podczas zawodów deszcz nie pada. Tak też było dziś, 09 listopada, podczas II Niepodległościowej „Piątki” w Rychnowie. W biegu organizowanym z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości, w tym roku wzięło udział 67 osób.

Dla przypomnienia, w roku ubiegłym, było to 46 osób. Zawody nie miały charakteru rywalizacji. Był to bieg typowo towarzyski z elementami patriotycznymi, co udowodnił uczestnik z Barlinka, który całą pięciokilometrową trasę, pokonał z flagą Polski. Bieg gwizdkiem wystartował Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński a także sygnał dźwiękowy z nowego wozu strażackiego, za kierownicą którego usiadł sołtys Romuald Romaniuk.

REKLAMA

Na mecie, na każdego z zawodników, czekały pamiątkowe medale oraz dyplomy. Po biegu, wszystkich gości i zawodników zaproszono do świetlicy wiejskiej, gdzie podano ciepły posiłek i gorące napoje oraz wręczono puchary najlepszym biegaczom.
Na podium II Niepodległościowej „Piątki” w Rychnowie stanęli:

Mężczyźni
I – Jakub Borek
II – Krzysztof Wróblewski
III – Roman Grzemski

Kobiety
I – Barbara Pochranowicz
II – Sabina Stachnik
III – Kamila Butrymowicz

Wręczono także puchary dla najmłodszego i najstarszego zawodnika. Otrzymali je Adam Partyka (najmłodszy) i Władysław Goryński (najstarszy). Tradycyjnie już można powiedzieć, wśród zawodników wylosowano rower. W tym roku szczęście uśmiechnęło się do Andrzeja Pochranowicza. Nagrody wręczali Sołtys Romuald Romaniuk, Przewodniczący RM Mariusz Maciejewski, Sylwester Wroński oraz Kamil Gwoździk.

Trasę zabezpieczali druhowie z OSP Rychnów. Sędzią głównym zawodów był Sylwester Wroński, kierownikiem trasy Kamil Gwoździk a całość poprowadził Jarosław Bednarek. Organizatorami II Niepodległościowej „Piątki” w Rychnowie byli - Sołectwo Rychnów, Barlinecki Ośrodek Kultury oraz Gmina Barlinek.

monikary

I NIEPODLEGŁOŚCIOWA „PIĄTKA” W RYCHNOWIE >>> 

 

Komentarze

+4

Guest

wspaniała impreza promująca zdrowy tryb życia nas wszystkich i ... oczywiście niezaprzeczalny sukces organizatorów, zawłaszcza pana radnego z Rychnowa
+8

dylo

Super bieg,miła atmosfera,ludzie spoko.Brawo dla organizatorów i miłe przyjęcie uczestników biegu.Bedę co roku o ile zdrowie pozwoli;)
+14

Guest

Brawa dla organizatorow ! Rzadko sie zdarza ze po biegu nikt do domu nie ucieka . Wszyscy zostali na swietny poczestunek :) gratulacje dla wszystkich. Swietna impreza

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi".