pldaenfrdeuk


 czwartek 12 grudnia 2019r.   imieniny: Aleksander, Dagmara, Suliwoj

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (6)

List następującej treści trafił do naszej redakcja. "Codziennie chodzę po mieście i nie mogę zrozumieć jednej rzeczy” - czytamy. „Jak to możliwe, że w dzisiejszych czasach, pod bokiem gminnej władzy można pozwolić na coś takiego. Na śmieci, które składowane są na placu vis-a-vis budynku Urzędu Miejskiego.

Jest to centrum miasta, każdy kto do niego wjeżdża widzi górę śmieci. W dzisiejszych czasach, kiedy chcemy być gminą ekologiczną, segregujemy odpady, na coś takiego nie powinno być zezwolenia. To wstyd. Inną sprawą jest fakt, że ktoś wybudował budynek bez miejsca na pojemniki na śmieci. O parkingach nie wspomnę. A już szczytem wszystkiego jest wjazd po śmieci, dużej śmieciarki po chodniku. Czy nikomu taki stan rzeczy nie przeszkadza?" - pyta nasz czytelnik.

REKLAMA

Pytanie pozostawiamy dla osób odpowiedzialnych za czystość na terenie miasta.

js

 

barlinek

 

Można? Można. Po naszej publikacji i komentarzach naszych czytelników, śmieci zostały uprzątnięte. Teren gdzie stały pojemniki został zagrodzony. Jednym słowem jest czysto i porządnie.

js

 

barlinek

 

Komentarze  

+8 # Guest 2019-11-16 08:04
A z innej beczki co do Pana Kierownika i Przewodniczącego w jednym: Czy odbył się konkurs na stanowisko kierownicze w spółce gminnej? Czy tak bez zbędnego pierniczenia, niczym obecny przełożony Pana Kierownika - Pan Prezes, znalazł się na stanowisku bez kokonkursu? I kto teraz komu wydaje polecenia i decyzje? Pan przewodniczący i rada burmistrzowi, ten prezesowi a ten kierownikowi? PARANOJA
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2019-11-17 18:30
3 etaty w 8 godzinach i mozna zyc.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2019-11-18 11:27
To jest chore.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # Guest 2019-11-14 18:26
Cytuję Guest:
Wnęka na 2 m wystarczy na śmieci z budynku trzykondygnacyjnego?
Przecież taka wnęka wystarczy na jeden duży pojemnik np. na taki który kula się teraz samopas wypełniony po brzegi. A co z resztą?

Miał wystarczyć na 3 kamienice!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # jacuś 2019-11-14 18:21
witam ,czegoś nie rozumiem,czy p.Maciejewski jest jednocześnie Przewodniczącym w Radzie Miasta i kierownikiem w PGK ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2019-11-15 16:48
Regulamin Gminy art.23 ?mówi, iż radny, a tym bardziej Przewodniczący nie może zasiadać na Kier.stanowiskach w spółdzielniach w ,których udział ma Gmina!Jest to konflikt interesów!!!Nowo-stare standardy dalej są powielane:bo nam się......!!! :sad:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2019-11-15 18:32
-dlatego "?"3-4 lata wstecz dostałem do wglądu w UMiG Regulamin Rady Gminy.Powinien być na stronie UMiG.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2019-11-16 09:04
4 lata wstecz też o wielu rzeczach czytałam. Jeżeli już się na coś powołujesz to podaj link gdzie możemy o tym przeczytać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # Guest 2019-11-15 16:59
W regulaminie i statucie w art.23 nie ma mowy o tym co piszesz. Podaj dokładnie gdzie to można przeczytać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2019-11-14 19:37
Tak właśnie jest, transparentnie niczym w naszym rządzie:) Jeszcze ktoś nie wie po co tworzone są spółki?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+24 # Guest 2019-11-14 13:15
Dziś jest jeszcze więcej śmieci...
i wciąż parkuje tam białe auto - policja nie widzi?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-7 # Guest 2019-11-14 13:53
Policja zajmuje się poważnymi przestępstwami a nie ściganiem właściciela spokojnie stojącego białego auta.
Niech miasto wyśle tam swojego urzędnika i zrobi z tym porządek skoro miasto dopuściło do tego, że budynek nie ma miejsc postojowych. Niech miasto wskaże właścicielowi białego auta, gdzie ten teraz ma parkować.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+18 # Guest 2019-11-14 18:48
Z tego co wiem właściciel białego ma też białe włosy i bez różnicy będzie czy stoi na trawie czy na parkingu. Niech się martwią skoro kupili tam lokal i wiedzieli że już wtedy nie było miejsca na parkowanie.. Spacery też są zdrowe..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2019-11-14 14:19
No cóż parkujmy tam wszyscy !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+37 # JoannaR 2019-11-14 10:45
Śmieci jak leżały tak leżą. Nowy kierownik w PGK od tych spraw pan Mariusz Maciejewski mógłby się przejść, zobaczyć i podjąć decyzje. Za wynagrodzenie 5 tys. netto miesięcznie coś robić trzeba.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+27 # Guest 2019-11-14 13:31
Jak Kierownik ma podjąć decyzję przeciwko Przewodniczącemu Rady Miasta, który nie dopilnował, aby na działce znalazło się miejsce na wiatę?
Teraz jako Kierownik ma uznać, że decyzje Przewodniczącego były złe i zmieniać je?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+20 # Guest 2019-11-14 15:22
Kierownik i przewodniczący Rady Miasta to jedna i ta sama osoba.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+29 # Guest 2019-11-14 08:05
Niech Rada Miasta z Przewodniczącym na czele odpowie mieszkańcom dlaczego wyraziła zgodę na sprzedaż działki całkowicie zabudowanej budynkiem bez zabezpieczenia miejsca na budowę estetycznej wiaty śmietnikowej i bez parkingu podziemnego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+24 # Guest 2019-11-14 07:18
Czy w naszym mieście jest ktoś wladny uregulować te wstydliwe sprawy? Może tvn lub inny środek przekazu.y
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 # Guest 2019-11-14 13:10
Gdy budowali pierwszy segment śmietnik miał być na 3 działce, gdy budowali 2 segment teren pod śmietniku został zmieszany, gdy postawili 3 segment wg projektu miała być w nim wnęka na ok 2 m. A ile jest 1.2 m drzwi zamknięte. Wina gminy projektanta i inspektora Myślibórz. Wszystkich wezmą pod lupę podczas programu tv. Zobaczymy jak będą się tłumaczyć
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2019-11-14 15:23
Wnęka na 2 m wystarczy na śmieci z budynku trzykondygnacyjnego?
Przecież taka wnęka wystarczy na jeden duży pojemnik np. na taki który kula się teraz samopas wypełniony po brzegi. A co z resztą?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 # Guest 2019-11-14 13:06
Sprawa zgłoszona do tv inaczej się nie da. Czas pokaże
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2019-11-13 16:24
Bo podstawowe pytanie to kto pozwolił na budowę tych budynków bez zaplecza?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+19 # Guest 2019-11-13 15:35
Cóż gmina rozklada ręce. To nie jej problem tylko mieszkańców
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 # Guest 2019-11-14 07:18
A mieszkańcy budynku wiedzieli w jakim otoczeniu kupują lokale więc niech nie narzekają.
Pretensje mogą mieć tylko pozostali mieszkańcy Barlinka do władz miasta, że zafundowali nam wszystkim taką niekomfortową sytuację, czyli oglądania śmietniska w środku turystycznego miasta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-8 # Guest 2019-11-14 13:11
Podczas zakupu mieszkań śmietnik bym na 3 działce. G*** wiesz to się nie udzielaj
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 # Guest 2019-11-14 13:25
To składajcie śmieci na tej 3 działce. Wejdźcie do budynku i wysypcie śmieci w miejscu gdzie była śmieciowa działka. To bedzie lepsze niż wysypywanie śmieci na widoku publicznym w centrum miasta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+27 # Guest 2019-11-14 07:12
Jak to nie jest problem gminy? A kto sprzedał grunt pod budowę tego budynku?
Skoro cała działka miała zostać zabudowana budynkiem mieszkalno-usługowym to już na starcie wiadomo było, że nie będzie miejsc na śmietniki i parkingi dla mieszkańców i klientów. Dlaczego gmina tak postąpiła?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2019-11-15 09:14
Bo nasza gmina tak postępuje. Codzienne łapie się za głowę i nie wierzę w to, co tu w Barlinku się wyczynia. Budują na potęgę , bez pomysłu. Byle jak rządzą i byle jak budują ;/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-53 # Guest 2019-11-13 15:08
Już nie macie o czym pisać? Koło fontanny mają wystawić śmieci? Żenada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+23 # Guest 2019-11-14 07:27
Cytuję Guest:
Już nie macie o czym pisać? Koło fontanny mają wystawić śmieci? Żenada

Żenada to jest to co widać na zdjęciu .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+25 # Guest 2019-11-13 15:08
Gdzie inspektor nadzoru pytam gdzie???? !!! Może ktoś w końcu się tym zajmie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi