pldaenfrdeuk


 czwartek 12 grudnia 2019r.   imieniny: Aleksander, Dagmara, Suliwoj

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)

Od kilku dni trwają prace ziemne przy ulicy Gorzowskiej. Po jednej stronie poprawiane są stare chodniki, które w wielu miejscach pozapadały się. Nowy chodnik powstanie po drugiej stronie ulicy, tuż przy Bricomarche. Prace zaplanowano na odcinku od skrzyżowania ulic Jasnej i Gorzowskiej do Myśliborskiej i Gorzowskiej.

Uprzedzając pytania, dlaczego nie od ul. Długiej wyjaśniamy, że w chwili obecnej trwają prace projektowe nad drugim etapem budowy średnicówki. Dlatego zarządca drogi wojewódzkiej nie zdecydował się na kładzenie chodnika od ul. Długiej, aż do momentu zakończenia prac projektowych.

REKLAMA

Przy drodze 151, tuż przy skrzyżowaniem ulic Gorzowskiej i Myśliborskiej, powstanie zatoczka autobusowa.

W sąsiedztwie sklepu Bricomarche powstanie także długo oczekiwane przejście dla pieszych. Jeżeli warunki pogodowe pozwolą, prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.

js

 

barlinek

 

  

Komentarze  

-6 # Guest 2019-11-16 19:05
Mieszkałam przy ul Gorzowskiej. Niestety nie doczekałam się tego chodnika i pasów, bo wyprowadziłam się.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2019-11-15 16:21
Informacja dotyczy budowy przejścia dla pieszych, zatoki autobusowej, naprawy i poszerzania chodników kosztem istniejącej zieleni (jaka by nie była) i terenów nieutwardzonych. Autor informacji nie napisał nic o możliwości parkowania samochodów na tych poszerzonych chodnikach??? Mam nadzieją, że to tzw utwardzenie-poszerzenie nie spowoduje możliwości parkowania samochodów, co stworzy bardzo duże niebezpieczeństwo (mocne ograniczenie widoczności) wyjeżdżającym samochodom z posesji przy ul. Gorzowskiej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2019-11-16 10:21
Rzeczywiście. Jeżeli zostaną zlikwidowane pasy zieleni to automatycznie parkowanie stanie się dozwolone. Chyba że na jezdni będzie podwójna linia ciągła bo wtedy można parkować ale pojazd musiałby caly wjechać na chodnik a ten na to jest za wąski.
Najlepiej jednak będzie jak zarządca drogi ustawi znaki zakazu zatrzymywania. Mam nadzieję że o tym pomyślano.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+21 # Guest 2019-11-14 21:07
A czy nie można było najpierw wybudować chodnika po drugiej stronie a potem dopiero zabrać się za naprawę istniejącego ?
Byłoby jak chodzić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+15 # Guest 2019-11-14 20:52
Ciekawe czy po tym remoncie bedziemy mogli wejsc i wyjsc jak ludzie z ulicy okreznej i jasnej bo narazie to bez chodnika po ulicy w kaluzach po kostki zamykajac oczy przy samochodach wpadajacych z rozpedu z glownej ulicy pod sklepik a i pod sklepikiem na ulicy auta ustawione ze trzeba slalomem. Polecam rzucic okiem jadac przejazdem jak tu jest fajnie po deszczu kolo wysepki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2019-11-14 16:19
Moze wykonawca pomyslalby o pieszych ktorzy teraz nie maja możliwości korzystania z chodnika??? Moze trzebaby wyznaczyc na jezdni jakis ciag pieszo-jezdny bo skoro po drugiej stronie nie ma chodnika to jak sie mamy dostać do miasta??? Najlepiej zamknac chodnik a piesi niech lataja w powietrzu....żal
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 # Guest 2019-11-14 10:27
no w końcu będzie przejście po tylu latach...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+21 # Guest 2019-11-14 10:37
Chodnik wzdłuż ulicy powinien być poszerzony o ten pas zieleni,o który nikt nie dba,
obecny jest za wąski, dwa wózki nie moga się minąć, nie mówiąc o rowerzystach.Powinien być całkowity zakaz parkowania tam samochodów, które nagminnie tam stoją...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2019-11-15 05:52
a oni na złość ,zmniejszają :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-8 # Guest 2019-11-14 13:46
Przepisy mówią o tym, że chodnik oddzielony pasem zieleni od jezdni może mieć szerokość 1,2-1,5 m więc nikt nie będzie go poszerzał bo tak się komuś chce
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 # Guest 2019-11-15 07:50
Cytuję Guest:
Przepisy mówią o tym, że chodnik oddzielony pasem zieleni od jezdni może mieć szerokość 1,2-1,5 m więc nikt nie będzie go poszerzał bo tak się komuś chce

A te przepisy o szerokości pasa zieleni to Marsjanie piszą czy ludzie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi