pldaenfrdeuk

 piątek 29 maja 2020r.   imieniny: Bogusława, Maksymilian, Teodor

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (3)

O spowodowanie naprawy drogi wojewódzkiej nr 156 Barlinek - Strzelce, a konkretnie od miejscowości Krzynka, w stronę granicy województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego zaapelował na sesji barlineckiej Rady Miejskiej, radny Rafał Szczepaniak.

Przeczytał list w tej sprawie podpisany przez 118 osób. Powodem jest zły stan nawierzchni drogi. Jak podkreślał, w przeciągu kilku lat, inna droga wojewódzka nr 151 była remontowana na kilku odcinkach. Zarówno w stronę Gorzowa Wlkp., jak i Choszczna. Odcinek drogi wnioskowany o remont ma 4 km. Poruszają się nim m.in. mieszkańcy Moczydła, Okna, Krzynki, Barlinka.

REKLAMA

Droga ma wiele poprzecznych wybrzuszeń, co powoduje uszkadzanie samochodów. Poruszają się po niej samochody ciężarowe, co przez lata doprowadziło do jej degradacji i fatalnego stanu technicznego. Dlatego remont jest konieczny. Radny Szczepaniak zaapelował do burmistrza, aby ten wystąpił do zarządcy drogi, Zachodniopomorskiego Zarządy Dróg Wojewódzkich o jej remont.

js

 

Komentarze

+19

Guest

Budke na przystanku zrobić i przejście dla pieszych z chodnikiem na przystanek, a nie ludzie stoją na skarpie czekając na autobus przy samej krawędzi tylko czekać jak kiedyś autobus przejedzie jakieś dziecko
+9

anja4

Nikt nie wspomniał o bezpieczeństwie, a raczej o jego braku podczas podróżowania tą drogą! Wkurza mnie też to, że jestem zmuszona remontować zawieszenie swojego auta częściej niż inni tylko dlatego ze jestem zmuszona codziennie poruszać się tą, a nie inną drogą. Na przedwojennych mapach ten odcinek również był oznaczony jako droga o nawierzchni gorszej kategorii. Czy to dlatego tak musi być i teraz? Czy to taka tradycja?

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi".