pldaenfrdeuk


 czwartek 12 grudnia 2019r.   imieniny: Aleksander, Dagmara, Suliwoj

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (4)

Społeczny Komitet Budowy Pomnika-Popiersia Bronisława Bagińskiego informuje: trwająca od czerwca b.r.  społeczna zbiórka pieniędzy na budowę w/w pomnika zostanie zakończona z dniem 31.12.2019r. Z zebranych dotychczas środków tj.14.223,37 zł sfinansowaliśmy wykonanie odlewu z brązu.

Do zapłacenia pozostanie jeszcze tablica z napisem, montaż i odpowiednie obróbki kamieniarskie oraz organizacja ceremonii odsłonięcia pomnika. Rachunek za wykonanie gipsowego modelu do odlewu popiersia, w tym honorarium dla artysty rzeźbiarza Andrzeja Moskaluka uregulował Burmistrz Barlinka.

REKLAMA

Granitowe płyty na postument pomnika-popiersia ufundowali Państwo Iwona i Eugeniusz Drozdowscy. Serdecznie dziękujemy wszystkim fundatorom i ofiarodawcom którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia.

Nazwiska osób wspierających budowę pomnika-popiersia Bronisława Bagińskiego będą zamieszczone w Akcie Erekcyjnym oraz za ich zgodą  podane do publicznej wiadomości w kolejnym komunikacie prasowym i internetowym.

O terminie odsłonięcia pomnika poinformujemy odrębnym komunikatem.

Wsparcie finansowe na ww. cel można przekazać na konto:
Barlinecki Ośrodek Kultury ul. Podwale 9 74-320 Barlinek skr. poczt. 52
GBS Bank konto 48 8355 0009 0000 0420 2000 0001

 

Społeczny Komitet Budowy Pomnika
Przewodniczący: Wacław Danowski
Członek: Stanisław Rewers
Członek: Teresa Czerwińska 

 

barlinek

 

Komentarze  

0 # Guest 2019-12-04 20:23
Brawo należy się Człowiekowi zrobił bardzo dużo dla Barlinka, zgromadził wokół siebie Kadrę i potrafił nią kierować to był duży walor w tamtych czasach i byłby wielce przydatny w dzisiejszych. A że był w Egzekutywie i Plenum KPPZPR KWPZPR a gdzie miał być? jego Kadry "negocjowały" z Proboszczem, wszystko dla dobra Ludzi i Rejonu. Pracę mieli ludzie w dwóch powiatach a Barlinek był Centrum. Należało by pamiętać o drugim budowniczym Barlinka Inż Wiesławem Nadowskim zbudowany przez Niego Zakład funkcjonuje do dzisiaj i zatrudnia sporo ludzi bez tego w Barlinku byłby straszliwy krach. Cieszy fakt, że część Kadr wzięła byka za rogi i zbudowali własne Zakłady produkcyjne i należałoby ich wspomóc nie łupić maksymalnymi podatkami by finansować zadania powiatu i województwa. Przemysł był i zawsze będzie miastotwórczym, nie będzie przemysłu nie będzie miasta, będzie mieścina.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-9 # Guest 2019-12-01 16:12
Po co stawiać pomniki ludziom z czerwonej gwardii?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2019-12-02 18:38
Dyskusja na poziomie kolorów nie ma sensu, najważniejsze, że pan Bagiński był człowiekiem, który nie myślał tylko o sobie. Dzisiaj , to archaizm, bo najważniejsza dla wielu jest ich własna kariera i dorobek własny. Niech nie poróżni nas historia, dbajmy raczej o pojednanie pokoleń i wartości ponadczasowe, czyli wspólne dobro i przyszłość następnych pokoleń. Nadmieniam, że nie pochodzę z Barlinka, ale postać p. Bagińskiego jest znana nawet w Gorzowie i wcale nie z racji przynależności, czy legitymacji partyjnej, a z dokonań na rzecz Barlinka! Po czynach ich poznacie!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # Guest 2019-11-29 16:51
W sercu miasta, przy urzędzie miasta postawcie pomnik, w końcu Pan Bagiński zrobił wiele dla całego miasta, niech wszyscy wiedzą dzięki komu mają mieszkania, place zabaw itd., to osoba ważna dla Barlinka, to protoplasta miasta!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 # Guest 2019-11-29 16:47
Sądzę, że pomnik powinien stanąć na eksponowanym miejscu, w centrum miasta, osobiście uważam, że tuż obok Ratusza byłoby dobrze. Co o tym sądzicie? Nadmieniam, że pomnik Piłsudskiego i Bagińskiego nie mogą stać obok siebie z historycznych i ideologicznych względów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 # Guest 2019-11-29 06:03
Słyszałem że na stadionie im. Bronisława Bagińskiego
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-10 # TBM58 2019-11-28 22:24
Jest rondo to może tam?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-4 # Guest 2019-11-28 19:58
obok gęsiarki.dajcie spokój z tymi pomnikami. Wyremontowany plac zabaw dla dzieci przyniesie dużo więcej chluby niż ta figura.Teren ,, park " przy gorzowskiej ,strzelecka .wizytówka miasta. ! Idzmy dalej jezioro- brzeg i teren po byłych dzikich działkach po bylym tartaku tam jest taki syf jak wysypisko ale co zostawmy popiersie i będzie pięknie tam nic nie widać .dzieci też mogą bawić sie gdzie indziej prawda .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 # Guest 2019-11-30 06:54
Cytuję Guest:
obok gęsiarki.dajcie spokój z tymi pomnikami. Wyremontowany plac zabaw dla dzieci przyniesie dużo więcej chluby niż ta figura.Teren ,, park " przy gorzowskiej ,strzelecka .wizytówka miasta. ! Idzmy dalej jezioro- brzeg i teren po byłych dzikich działkach po bylym tartaku tam jest taki syf jak wysypisko ale co zostawmy popiersie i będzie pięknie tam nic nie widać .dzieci też mogą bawić sie gdzie indziej prawda .

Dokladnie, chodziałam z dzieckiem na plac zabaw na Strzelecką i koło cmentarza cztery-pięć lat temu. Po dłuższym czasie poszłam w tym roku, katastrofa, wszystko zniszczone. Pico budować nowe place zabaw? Żeby niszczały?, bo nie umiemy zadbać o to co już mamy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2019-11-29 09:15
Brzeg jeziora? Serio? Barlinek słynie z lasów i za to je właśnie ja i moi bliscy kochamy i zrobiło nam się bardzo przykro jak zobaczyliśmy chodnik wokół jeziora..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+25 # Guest 2019-11-28 14:46
Burmistrz ufundował odlew popiersia i ok, ale wobec Burmistrza są chyba dalej idące oczekiwania. Co nam po odlewach jak zakład pracy zostanie zrównany z ziemią? Stać tam i płakać nad Bometem, którego już nie będzie?
Kiedy Burmistrz uhonoruje otwarcie jakiegoś nowego dużego zakładu pracy w Barlinku?
Kiedy Burmistrz pomysli o stworzeniu sprzyjających warunków dla przedsiębiorców i inwestorów? Kiedy obniży podatki od działalności gospodarczej zamiast wciąż je podwyższać? Co z tego mamy my mieszkańcy? Kolejny zielony skwerek? Kolejną makietę? Kolejną figurkę nad jeziorem? Kolejną wstążkę i balonik dla gęsiarki? Kolejne światełka na drzewkach?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-17 # jacuś 2019-11-28 15:08
Cytuję Guest:
Burmistrz ufundował odlew popiersia i ok, ale wobec Burmistrza są chyba dalej idące oczekiwania. Co nam po odlewach jak zakład pracy zostanie zrównany z ziemią? Stać tam i płakać nad Bometem, którego już nie będzie?
Kiedy Burmistrz uhonoruje otwarcie jakiegoś nowego dużego zakładu pracy w Barlinku?
Kiedy Burmistrz pomysli o stworzeniu sprzyjających warunków dla przedsiębiorców i inwestorów? Kiedy obniży podatki od działalności gospodarczej zamiast wciąż je podwyższać? Co z tego mamy my mieszkańcy? Kolejny zielony skwerek? Kolejną makietę? Kolejną figurkę nad jeziorem? Kolejną wstążkę i balonik dla gęsiarki? Kolejne światełka na drzewkach?

czemu TY nie nie zaniwestujesz np. w bomet idasz pracę mieszkańcom
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 # jacuś 2019-11-28 15:05
Cytuję Guest:
Burmistrz ufundował odlew popiersia i ok, ale wobec Burmistrza są chyba dalej idące oczekiwania. Co nam po odlewach jak zakład pracy zostanie zrównany z ziemią? Stać tam i płakać nad Bometem, którego już nie będzie?
Kiedy Burmistrz uhonoruje otwarcie jakiegoś nowego dużego zakładu pracy w Barlinku?
Kiedy Burmistrz pomysli o stworzeniu sprzyjających warunków dla przedsiębiorców i inwestorów? Kiedy obniży podatki od działalności gospodarczej zamiast wciąż je podwyższać? Co z tego mamy my mieszkańcy? Kolejny zielony skwerek? Kolejną makietę? Kolejną figurkę nad jeziorem? Kolejną wstążkę i balonik dla gęsiarki? Kolejne światełka na drzewkach?
jak takiś mądry to podpowiedz temu "nieudacznikowi" , bo to co pleciesz to same slogany, i wystartuj w następnych wyborach na burmistrza ,naprawisz wszystko i Barlinek będzie miastem wszelkich szczęśliwości
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # jacuś 2019-11-28 12:35
gdzie popiersie będzie stało,bo chyba nie przy zakładzie(zagładzie) Bometu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi