pldaenfrdeuk


 czwartek 12 grudnia 2019r.   imieniny: Aleksander, Dagmara, Suliwoj

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)

Od kilku dni, trwa wycinka klonów przy ul. Myśliborskiej w Moczkowie. Wszystko to na wniosek mieszkańców, którzy dokładnie rok temu w grudniu, prosili o zwrócenie uwagi na niebezpiecznie zwisające i łamiące się konary.

Ponieważ jest to droga powiatowa, Centrum Usług Wspólnych Powiatu Myśliborskiego Dział Zarządu Dróg w Myśliborzu, wystąpił z wnioskiem o wydanie zezwolenia na usunięcie 19 drzew znajdujących się w pasie drogowym w ciągu drogi powiatowej Nr 2111 Z Ławy - Nowogródek Pomorski - Barlinek (Barlinek, Moczkowo, ul. Myśliborska). Wniosek wpłynął do Gminy Barlinek, która to przekazała sprawę do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Szczecinie w celu zaopiniowania.

REKLAMA

W styczniu tego roku, na sesji RM z wnioskiem o przyspieszenie prac związanych z wycinką, zwróciła się radna Iwona Rudnicka. Wówczas, radna pytała „Czy można oczekiwać, że zagrażające zwaleniem drzewa zostaną wycięte przed rozpoczęciem okresu wegetacyjnego?”.  Burmistrz Dariusz Zieliński odpowiadając na zapytanie nadmienił, iż 31.01.2019 r. wydana została decyzja zezwalająca wnioskodawcy na usunięcie drzew w terminie do 31 marca 2020 r. Przypomnijmy, iż w miejscu usuniętych drzew, planowane są nowe nasadzenia.

monikary

 

 

Komentarze  

+1 # Guest 2019-12-02 20:05
Wszyscy piszą o drzewach że śnieg zatrzymują i cień ale że korzenie podnoszą asfalt to nikomu to nie przeszkadza
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-4 # Guest 2019-12-03 07:56
Nikt też nie napisał, że o ten wybrzuszony asfalt potykają się staruszki, łamią sobie nogi i w efekcie umierają na zapalenie płuc. O tym również nie można zapominać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2019-12-03 10:59
Cytuję Guest:
Nikt też nie napisał, że o ten wybrzuszony asfalt potykają się staruszki, łamią sobie nogi i w efekcie umierają na zapalenie płuc. O tym również nie można zapominać.

Jesli zartujesz,to kiepsko,ale jesli powaznie-to co robia staruszki na asfaltowej jezdni ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2019-12-02 18:23
Młode drzewka gat.lipa zostały nasadzone dalej przy wyjezdzie z Moczkowa po stronie lewej i prawej.Przynajmniej nikomu nie będą przeszkadzały i będziemy bezpieczni.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-4 # jacuś 2019-12-02 12:34
Taka ciekawostka: latem przy temperaturze 30st w cieniu pod drzewem jest ok 30 stopni. A na nieosłoniętym asfalcie ok 50 stopni. Pomyślcie"
tylko że samochody mają klimę
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2019-12-02 13:16
Wolę jechać samochodem po asfalcie nagrzanym do 50 stopni niż wąchać kwiatki od spodu w chłodzie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2019-12-02 10:24
W poślizg wpadniesz... Jest drzewo - żegnasz się z życiem, nie ma drzewa - wciaż żyjesz.
Wszystkie drzewa wzdłuż jezdni powinny zostać bezwzględnie wycięte. W zamian można posadzić wysokie krzewy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 # Guest 2019-12-02 09:11
Drzewa usytuowane bezpośrednio przy jezdni stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia kierowców i pasażerów. Niezaleznie od tego w jakim stanie jest takie drzewo. W razie czołówki nie ma gdzie uciekać. Trzeba takie drzewa ściąć i nasadzić nowe dalej od jezdni.
Obecnie rosnące drzewa były sadzone w innych warunkach. Przez sto lat wiele zmieniło się i trzeba to przyjąć do wiadomości. Bezpieczeństwo człowieka jest wazniejsze niż drzewo. I tyle w tym temacie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # Guest 2019-12-02 09:16
Jak będziesz jechał przepisowo to nigdy nie będziesz musiał "uciekać".

"...nasadzić nowe dalej od jezdni..." czyli poza obrębem pasa drogowego?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2019-12-02 09:29
Ja mogę jechać przepisowo, ale ten naprzeciw mnie już niekoniecznie. Może wjechać na mój pas i co wtedy?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2019-12-02 09:29
Jechałem przepisowo swoim pasem i babka wyprzedzała tira prując prosto na mnie. Gdyby nie bezpieczne pobocze, na ktore mogłem uciec, kilka osob pożegnaloby się ze światem. Na szczęście na poboczu nie rosły drzewa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-5 # Guest 2019-12-01 19:00
Cytuję Guest:
Jako mieszanka Barlinka nie godzę się na wycinkę drzew. Utożsamiam się z przyrodą i zdumiewa mnie, że z taką łatwością podejmujecie decyzję o dewastacji przyrody. Drzewa mają piękne dusze, mnóstwo energii a przede wszystkim są żywym organizmem. Stwierdzam że jesteście bardzo ograniczeni duchowo i ciągle śpicie. Pobódka potwory!!!


Ciekawe jakbyś szła tym chodnikiem z dzieckiem z spadająca gałąź zrobilaby krzywde twojemu dziecku ... ciekawe jak wtedy bys mówiła
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 # jacuś 2019-12-01 18:46
A TAKŻE JAKO NATURALNA ZAPORA PRZED ICH ZASYPYWANIEM PRZEZ ŚNIEG NAWIEWANY Z PÓL - czy teraz "PANIMAJESZ ILI NIE.drzewo co 50m nie było zaporą dla śniegu i trochę już żyjęPANIMAJESZ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # Guest 2019-12-01 17:38
zamiast ogarnąć te drzewa, przyciąć, usunąć suche gałęzie, to je wycięto....Brawo!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-7 # Guest 2019-12-01 15:58
Przelicznik lat:
za jedno wycięte 150-letnie sadzimy 15 drzew 10-letnich. I jest OK.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+23 # Guest 2019-12-01 14:12
A czy kiedyś coś w zamian posadzono?
Łatwiej wyciąć niż uformować drzewo co ma 100 lat łatwiej bo się nie chce nikomu myśleć ,szkoda
Klimat Barlinka jest niepowtarzalny jeszcze zanim wszyskiego nie zamienimy na plastikowe ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+26 # Guest 2019-12-01 13:17
Gdyby w drzewach byłoby wifi sadzono by je wszędzie...
A one „tylko” dają tlen, którym oddychamy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+23 # Guest 2019-12-01 08:54
Zauważalne jest, wydrzewianie miasta od jakiś 10-15 lat, zaczęło się od szpaleru drzew przy drodze na GW., następnie centrum miasta, pseudo zabiegi pielęgnacyjne mające na celu osłabienie drzew, po to by je wyciąć. Problemem nie są drzewa tylko ludzie i ich auta za 15 tyś z drugiej ręki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # Guest 2019-12-01 18:16
Ja mam auto za 10 tyś. I co jest jakieś gorsze czy jak? Ps.nie wiem z ktorej ręki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-18 # Guest 2019-12-01 06:54
Powinny być wycięte 20 lat temu, Teraz kolej na ulicę sportową.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-17 # Guest 2019-12-01 02:22
Bardzo dobrze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+29 # Guest 2019-11-30 20:59
Jako mieszanka Barlinka nie godzę się na wycinkę drzew. Utożsamiam się z przyrodą i zdumiewa mnie, że z taką łatwością podejmujecie decyzję o dewastacji przyrody. Drzewa mają piękne dusze, mnóstwo energii a przede wszystkim są żywym organizmem. Stwierdzam że jesteście bardzo ograniczeni duchowo i ciągle śpicie. Pobódka potwory!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-6 # Guest 2019-12-01 09:23
Pobudka potwory.... przychodzi większy wiatr , na drodze i chodniku leżą gałęzie , wolisz wyciąć czy czekać aż komuś stanie się krzywda?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 # Guest 2019-12-01 20:52
Cytuję Guest:
Pobudka potwory.... przychodzi większy wiatr , na drodze i chodniku leżą gałęzie , wolisz wyciąć czy czekać aż komuś stanie się krzywda?

Ale co wyciac -drzewa czy galezie ? O drzewa trzeba dbac,a nie wycinac bez opamietania !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+37 # Guest 2019-11-30 17:47
rozumiem argumenty że drzewa chore, zagrażają mieniu i życiu. Nie rozumiem natomiast faktu, że drzewa wystarczy ściąć i otrzepać ręce. Nie sadzi się nowych.
Taka ciekawostka: latem przy temperaturze 30st w cieniu pod drzewem jest ok 30 stopni. A na nieosłoniętym asfalcie ok 50 stopni. Pomyślcie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-21 # jacuś 2019-12-01 08:22
Cytuję Guest:
rozumiem argumenty że drzewa chore, zagrażają mieniu i życiu. Nie rozumiem natomiast faktu, że drzewa wystarczy ściąć i otrzepać ręce. Nie sadzi się nowych.
Taka ciekawostka: latem przy temperaturze 30st w cieniu pod drzewem jest ok 30 stopni. A na nieosłoniętym asfalcie ok 50 stopni. Pomyślcie
coraz większy ruch samochodów powoduje ,że drzewa przy samej drodze są zagrożeniem,poza tym liście jesienią czy spadające stare gałęzie(kasztan na rynku) też są zagrożeniem.Komuniści sadzili drzewa przy samej jezdni ,żeby nie było widać z samolotu przemieszczających się własnych wojsk, po drugie samochód miał tylko pierwszy sekretarz i dyrektorzy a reszta LUDU jeździła rowerami i furmankami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2019-12-01 17:38
"Coraz większy ruch"-może pora przesiąść się na komunikacje miejską ,co by było gdyby na kilka tysięcy ludzi każdy miał swoje auto i woził tył...nawet tam gdzie można się przejść. Sami inwalidzi...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 # Guest 2019-12-01 16:16
Co za bzdury wypisujesz, ile masz lat 5?.Drzewa przy drogach mają często jeszcze po 100 lat, a wtedy w Polsce nie było komuny i 1-go sekretarza. DRZEWA PRZY DROGACH POZOSTAWIANO I SADZONO WŁAŚNIE POTO ŻEBY DAWAŁY W SŁONECZNE DNI CIEŃ PODCZAS PODRÓŻY WŁAŚNIE TYMI FURMANKAMI O KTÓRYCH TAK NAMIENTNIE PISZESZ, A TAKŻE JAKO NATURALNA ZAPORA PRZED ICH ZASYPYWANIEM PRZEZ ŚNIEG NAWIEWANY Z PÓL - czy teraz "PANIMAJESZ ILI NIET" ***
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+19 # Guest 2019-12-01 10:01
Cytuję jacuś:
Cytuję Guest:
rozumiem argumenty że drzewa chore, zagrażają mieniu i życiu. Nie rozumiem natomiast faktu, że drzewa wystarczy ściąć i otrzepać ręce. Nie sadzi się nowych.
Taka ciekawostka: latem przy temperaturze 30st w cieniu pod drzewem jest ok 30 stopni. A na nieosłoniętym asfalcie ok 50 stopni. Pomyślcie
coraz większy ruch samochodów powoduje ,że drzewa przy samej drodze są zagrożeniem,poza tym liście jesienią czy spadające stare gałęzie(kasztan na rynku) też są zagrożeniem.Komuniści sadzili drzewa przy samej jezdni ,żeby nie było widać z samolotu przemieszczających się własnych wojsk, po drugie samochód miał tylko pierwszy sekretarz i dyrektorzy a reszta LUDU jeździła rowerami i furmankami.

Nie drzewa sa zagrozeniem,tylko ludzie,ktorzy nie potrafia zyc w zgodzie z przyroda.Niedlugo nie bedzie zadnych drzew,wiec nic Ci nie bedzie grozilo. A te drzewa sadzili chyba niemieccy komunisci,wiec tym bardziej trzeba je zniszczyc. Ludzie,opamietajcie sie,niedlugo w Barlinku bedzie betonowa pustynia ! ! !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-5 # jacuś 2019-12-01 18:59
Cytuję Guest:
Cytuję jacuś:
Cytuję Guest:
rozumiem argumenty że drzewa chore, zagrażają mieniu i życiu. Nie rozumiem natomiast faktu, że drzewa wystarczy ściąć i otrzepać ręce. Nie sadzi się nowych.
Taka ciekawostka: latem przy temperaturze 30st w cieniu pod drzewem jest ok 30 stopni. A na nieosłoniętym asfalcie ok 50 stopni. Pomyślcie
coraz większy ruch samochodów powoduje ,że drzewa przy samej drodze są zagrożeniem,poza tym liście jesienią czy spadające stare gałęzie(kasztan na rynku) też są zagrożeniem.Komuniści sadzili drzewa przy samej jezdni ,żeby nie było widać z samolotu przemieszczających się własnych wojsk, po drugie samochód miał tylko pierwszy sekretarz i dyrektorzy a reszta LUDU jeździła rowerami i furmankami.

Nie drzewa sa zagrozeniem,tylko ludzie,ktorzy nie potrafia zyc w zgodzie z przyroda.Niedlugo nie bedzie zadnych drzew,wiec nic Ci nie bedzie grozilo. A te drzewa sadzili chyba niemieccy komunisci,wiec tym bardziej trzeba je zniszczyc. Ludzie,opamietajcie sie,niedlugo w Barlinku bedzie betonowa pustynia ! ! !
weż sprawy w swoje ręce zbieraj kasę i sadź nowe drzewa ,i zbieraj worki śmieci z lasów wywalanych przez PRAWDZIWYCH POLAKÓW patriotów którzy obruszają się na wycięcie paru drzew zagrażający życiu a np.stawiają siatki na jeziorze Barlineckim i marnują setki ryb które gniją ,albo kupują ryby od kłusoli ,to jest ok?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-13 # Guest 2019-11-30 23:36
Cytuję Guest:
rozumiem argumenty że drzewa chore, zagrażają mieniu i życiu. Nie rozumiem natomiast faktu, że drzewa wystarczy ściąć i otrzepać ręce. Nie sadzi się nowych.
Taka ciekawostka: latem przy temperaturze 30st w cieniu pod drzewem jest ok 30 stopni. A na nieosłoniętym asfalcie ok 50 stopni. Pomyślcie

No to sadź
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi