pldaenfrdeuk

 środa 27 maja 2020r.   imieniny: Izydor, Juliusz, Magdalena

Reklama

A A A
3.6666666666667 1 1 1 1 1 Ocena 3.67 (3)

Od kilku dni, trwa wycinka klonów przy ul. Myśliborskiej w Moczkowie. Wszystko to na wniosek mieszkańców, którzy dokładnie rok temu w grudniu, prosili o zwrócenie uwagi na niebezpiecznie zwisające i łamiące się konary.

Ponieważ jest to droga powiatowa, Centrum Usług Wspólnych Powiatu Myśliborskiego Dział Zarządu Dróg w Myśliborzu, wystąpił z wnioskiem o wydanie zezwolenia na usunięcie 19 drzew znajdujących się w pasie drogowym w ciągu drogi powiatowej Nr 2111 Z Ławy - Nowogródek Pomorski - Barlinek (Barlinek, Moczkowo, ul. Myśliborska). Wniosek wpłynął do Gminy Barlinek, która to przekazała sprawę do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Szczecinie w celu zaopiniowania.

REKLAMA

W styczniu tego roku, na sesji RM z wnioskiem o przyspieszenie prac związanych z wycinką, zwróciła się radna Iwona Rudnicka. Wówczas, radna pytała „Czy można oczekiwać, że zagrażające zwaleniem drzewa zostaną wycięte przed rozpoczęciem okresu wegetacyjnego?”.  Burmistrz Dariusz Zieliński odpowiadając na zapytanie nadmienił, iż 31.01.2019 r. wydana została decyzja zezwalająca wnioskodawcy na usunięcie drzew w terminie do 31 marca 2020 r. Przypomnijmy, iż w miejscu usuniętych drzew, planowane są nowe nasadzenia.

monikary

 

 

Komentarze

+4

Guest

Cytuję Guest:
Nikt też nie napisał, że o ten wybrzuszony asfalt potykają się staruszki, łamią sobie nogi i w efekcie umierają na zapalenie płuc. O tym również nie można zapominać.

Jesli zartujesz,to kiepsko,ale jesli powaznie-to co robia staruszki na asfaltowej jezdni ?
-4

Guest

Nikt też nie napisał, że o ten wybrzuszony asfalt potykają się staruszki, łamią sobie nogi i w efekcie umierają na zapalenie płuc. O tym również nie można zapominać.

Guest

Młode drzewka gat.lipa zostały nasadzone dalej przy wyjezdzie z Moczkowa po stronie lewej i prawej.Przynajmniej nikomu nie będą przeszkadzały i będziemy bezpieczni.
-4

jacuś

Taka ciekawostka: latem przy temperaturze 30st w cieniu pod drzewem jest ok 30 stopni. A na nieosłoniętym asfalcie ok 50 stopni. Pomyślcie"
tylko że samochody mają klimę
+4

Guest

W poślizg wpadniesz... Jest drzewo - żegnasz się z życiem, nie ma drzewa - wciaż żyjesz.
Wszystkie drzewa wzdłuż jezdni powinny zostać bezwzględnie wycięte. W zamian można posadzić wysokie krzewy.
+9

Guest

Jechałem przepisowo swoim pasem i babka wyprzedzała tira prując prosto na mnie. Gdyby nie bezpieczne pobocze, na ktore mogłem uciec, kilka osob pożegnaloby się ze światem. Na szczęście na poboczu nie rosły drzewa.
-1

Guest

Jak będziesz jechał przepisowo to nigdy nie będziesz musiał "uciekać".

"...nasadzić nowe dalej od jezdni..." czyli poza obrębem pasa drogowego?

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi".