pldaenfrdeuk

 poniedziałek 10 sierpnia 2020r.   imieniny: Asteria, Bernard, Bogdan

Reklama

A A A
4.4285714285714 1 1 1 1 1 Ocena 4.43 (7)

W sierpniu 2014 roku, oficjalnie oddano do użytku boisko piłkarskie przy ul. Strzeleckiej. Nadano mu imię słynnego barlineckiego trenera Alfreda Pluszczyka. Od początku nazywane ono było boiskiem treningowym. I tak jest do dnia dzisiejszego, choć oprócz treningów, rozgrywane są tam także mecze ligowe.

Każdego roku, to miejsce odwiedzane jest przez wiele osób, szczególnie przez zdolnych młodych barlineckich piłkarzy, którzy właśnie tam mogą rozwijać swój talent. I to zarówno piłkarze, jak i ich rodzice i trenerzy, zgłaszają co pewien czas jeden, ale za to bardzo ważny problem. Brak zaplecza socjalnego a co za tym idzie szatni i toalety. Młodzi zawodnicy, tuż przez zaplanowanym treningiem, zmuszeni są przebierać się na stadionie przy ulicy Sportowej, następnie maszerują na boisko przy ul. Strzeleckiej a po treningu, spoceni, wracają ponownie na ul. Sportową. Aby nie tracić czasu, wielu z nich przebiera się w lesie, na tzw. łonie natury. Dzieje się tak szczególnie wtedy, kiedy rozgrywane są turnieje piłkarskie.

REKLAMA

Wraz z problemem braku szatni, pojawia się problem braku toalety. Potrzeby fizjologiczne załatwiane są w otaczającym boisko lesie. Czynią to zarówno piłkarze, jak i kibice czy też trenerzy. O brak zaplecza socjalnego na jednej z sesji Rady Miejskiej, burmistrza Dariusza Zielińskiego, pytał radny Cezary Krzyżanowski. W pisemnej odpowiedzi czytamy:

"W odpowiedzi na wniosek radnego Cezarego Krzyżanowskiego zgłoszonego na XVIII Sesji Rady Miejskiej w Barlinku w dniu 30 października 2019r. dotyczące budowy zaplecza socjalnego przy Euroboisku im. Alfreda Płaszczyka przy ul. Strzeleckiej informuję, że: w planie Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Barlinek na lata 2020-2034 ustalony został termin realizacji tego zadania na 2023r., ze względu na znaczny wzrost wartości realizacji zadań inwestycyjnych w ostatnim okresie, podwyższono szacowany koszt realizacji tego zadania do ok. l 500 000,00 zł brutto. W dalszym ciągu będą trwały działania mające na celu pozyskanie źródeł dofinansowania między innymi ze środków Ministerstwa Sportu".
js

 

barlinek

Komentarze

+10

Guest

Cytuję Guest:
Przykre ale niestety modne w gminie Barlinek! Następny przykład braku toalety to świetlica wiejska w Łubiance!

Brak toalety w świetlicy?! Aż niewiarygodne w tych czasaczasach! A może w gminie zamknąć toalety, wówczas władza przejrzy na oczy
+10

Guest

Niech Burmistrz nie mydli oczu Ministerstwem Sportu. Jeśli czytał zapisy programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej Edycja 2019” to winien wiedzieć, że czas był na złożenie wniosku do końca marca br.!
Idealny program pod potrzeby zaplecza socjalnego przy boisku. I po co czekać do 2023? Trzeba ustawić priorytety!!! To wstyd w tych czasach, by taki obiekt nie miał szatni i szczególnie toalet! Kolejny program w 2020 zaraz na początku z terminem składania jak zwykle do końca marca!!! Może potrzeba w gminie edukacji w pozyskiwaniu środków zewnętrznych no chyba że taka wola władz gminnych? :-* a co niech ludzie *** po krzakach
+27

Guest

Barlinecka rada Miejska jest niegospodarna!!!
Po co TARGOWISKO za 1,7 mln PLN?
Naprawdę nie można było wybudować za mniejsze pieniądze, tak aby było na wc na stadionie? i.t.p. sprawy.
boisko treningowe ... dobre sobie...

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.