pldaenfrdeuk

 

 


 niedziela 28 lutego 2021r.   imieniny: Chwalibóg, Józef, Roman

Reklama

A A A
1.5714285714286 1 1 1 1 1 Ocena 1.57 (7)

Na listopadowej sesji barlineckiej Rady Miejskiej, radni ustalili m.in. wysokość podatku od nieruchomości. Będzie on wyższy o 3 procent od obecnie obowiązującego. Przed podjęciem decyzji przez radnych, dyskusji nie było. Wszystkie wątpliwości zostały wyjaśnione w trakcie posiedzeń komisji RM.

Zabierając głos, już po głosowaniu radnych, mieszkaniec miasta Mirosław Przyborowski wskazywał na nierówne traktowanie mieszkańców gminy. Według niego nie powinno się podatników dzielić na równych i równiejszych. Podatki powinno się podnosić wszystkim, a nie wybranej grupie mieszkańców.

REKLAMA

Burmistrz Dariusz Zieliński wskazywał na konieczność takiej decyzji. Mówił m.in. o przyszłorocznych inwestycjach, których w budżecie zapisano na około 30 mln zł. W trakcie głosowania w sesji uczestniczyło 13 radnych. Za podwyższeniem podatku opowiedziało się 10 radnych. Przeciwko było dwóch radny - Michał Antosiewicz i Bernarda Lewandowska. Od głosu wstrzymał się jeden radny - Piotr Stanisławski. W sesji nie brali udziału radni - Tomasz Strychalski i Cezary Krzyżanowski. Projekt uchwały, stawki i uzasadnienie prezentujemy w załączniku.

js

 

 

Pin It

Komentarze

Guest

Cytuję Guest:
Potrzeby są duże np. Trzeba było dołożyć sporo kasy do Targowiska więc podatki w górę

Żeby targowisko cos znaczyło powinno się opodatkować lidle i biedronki i inne w przeciwnym razie produkty sprzedawane w marketach będą tańsze
Kiedyś targowiska miałyby rację bytu zanim zawalili nas marketami
+2

Guest

Jeśli mieszkańcy Barlinka nie chcą być dłużej w podatkach okradani przez radnych i burmistrza, to powinniśmy wprowadzić w Naszym mieście w końcu Demokrację Bezpośrednią, dzięki której to My będziemy decydowali czego chcemy, a czego nie, gdyż w przeciwnym razie zawsze samorząd będzie na Nas złodziejsko żerował.

Polecam na YouTube odszukać sobie w tym celu wykład pt. "Prof. dr Mirosław Matyja - Utopia czy szansa? Demokracja Bezpośrednia w Polsce." a wtedy wszystko stanie się jasne.
+11

Guest

Pan burmistrz i radni niech zrezygnuja ze swoich za wysokich pensji jak brak im kasy ,bo za to co robią nie zasługują nawet na najniższą krajową...
+6

Guest

ten kraj jest chory, podatki sa totalnie za wysokie w stosunku do sredniej pensji, na zachodzie tez bywaja nawet wyzsze podatki, ale one potem finansuja cos PRZYDATNEGO dla calego spoleczenstwa, a nie napychaja kieszenie politykom i sponsoruja przy okazji glupoty do lansowania typu samoloty wyrzucone na smieci albo pomniki!
+15

Guest

Ciekawe ilu Przedsiębiorców znowu ucieknie z Barlinka. Może Gmina nie powinna finansować powiatu i województwa?. Ustawodawca przewidział odpowiednie zadania i środki dla Samorządów i nie róbmy bałaganu. Wypełniajmy swoje obowiązki i jak już wypełnimy wszystkie swoje to wówczas pomóżmy innym. Co najmniej głupio wygląda finansowanie powiatowego Szpitala przez Gminę w czasie gdy starosta buduje-remontuje swoją siedzibę za jak pisano 20 mln zł a nie finansuje Szpitali i Szkół. To chore.
+23

Guest

Nie chce się albo nie potrafi pozyskiwać finansowania. Najłatwiej z kieszeni obywatela, bo nie może odmówić i nie trzeba go przekonywać, pisać projektów etc... A później garniturki, przecinanie wstęg, zdjęcia i oklaski.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.