pldaenfrdeuk

 poniedziałek 25 maja 2020r.   imieniny: Grzegorz, Maria Magdalena, Urban

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1

Niecały rok działa nowa Rada Sołecka w Lutówku, a już kilkukrotnie zorganizowała spotkania dla mieszkańców. Tym razem, dnia 14 grudnia w świetlicy wiejskiej zorganizowano spotkanie dla najmłodszych mieszkańców sołectwa. Członkowie Rady Sołeckiej w osobach pani Marii Niedzielskiej i Mariusza Kordowskiego przygotowali zajęcia manualne związane z tradycjami bożonarodzeniowymi.

Dzieci pod czujnym okiem pani Marii najpierw przygotowały ciasto na pierniki, następnie formowały przeróżne figurki. Potem przyszedł czas na wypiekanie ciasta piernikowego. Na sam koniec, co sprawiło dzieciom największą frajdę zdobiono pierniki kolorowymi lukrami i ozdobnymi cukiereczkami. Efekt swojej pracy dzieci częściowo spożyły na miejscu, a to co zostało ze słodkich pierników zabrały do domu dla swoich bliskich. Następnie przyszedł czas na piękne ozdoby. Pan Mariusz pokazywał dzieciom jak zrobić stroiki świąteczne na wigilijny stół. Dzieci ochoczo zabrały się i do tej pracy. Na efekty nie trzeba było długo czekać i piękne stroiki zdobią świetlicę wiejską w Lutówku.

REKLAMA

W międzyczasie przy stole do tenisa stołowego z dziećmi rywalizował sołtys Andrzej Bartosik, który musiał uznać wyższość młodych zawodników. Wieczór przyszedł szybko i kilkugodzinne spotkanie dobiegło końca. Dzieci uśmiechnięte i zadowolone udały się do swoich domów, chociaż niechętnie opuszczały pięknie udekorowaną świetlicę w Lutówku.

jarbed

 

 

Komentarze

Guest

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2020
Dla Rady Sołeckiej, oraz dla Pana Eugeniusza Trafalskiego, Który ich wszystkiego nauczył.
+4

Guest

Ależ, to nie wieś Lutówko jest podzielona, a jedynie ci z Barlinka próbują dojść, gdzie jest Eugeniusz? Co porabia, jak mu się wiedzie?
A dzieciakom,i i opiekunom wielkie brawa za pracę społecznie potrzebną :lol:
-4

Guest

Wieś dalej złośliwa i podzielona, taki urok prostych ludzi. Ci inteligentni potrafią podziękować Wszystkim za całokształt ciężkiej i wieloletniej pracy.
Nawet w Święta skaczecie sobie do gardeł.
Wstyd.
+10

Guest

Cytuję Guest:
Brawo Gieniu.W końcu coś się dzieje :lol:

Gieniu? Ktoś tu nie jest na bieżąco, proszę przeczytać artykuł że zrozumieniem

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi".