pldaenfrdeuk

 piątek 18 września 2020r.   imieniny: Irena, Irma, Józef, Tytus

Reklama

A A A
4.6470588235294 1 1 1 1 1 Ocena 4.65 (17)

Nawet padający deszcz, nie powstrzymał morsa - Sylwestra Wrońskiego i w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia dokonał tego, co zapowiadał już od dawna. Przy temperaturze powietrza 5°C a wody 4°C, przepłynął z promenady Jeziora Barlineckiego na Plażę Miejską i z powrotem.

Sylwester morsuje już od 6 lat. W 2016 przepłynął z plaży na promenadę a dziś, ten dystans pokonał dwukrotnie. Dodatkowo, płynął bez rękawiczek i butów. Na brzegu kibicowała mu dość duża liczba mieszkańców Barlinka, wśród których nie brakowało Bohaterki wydarzenia – Zuzi Bartczak z rodzicami i dziadkami. Wyczyn został nagrodzony gromkimi brawami ale nie chodziło tu o samo przepłyniecie a o cel, w jakim Sylwester płynął.

REKLAMA

Główną ideą było zebranie pieniędzy na rehabilitację Zuzi, która rok temu uległa ciężkiemu wypadkowi. Zebrane w ten dzień pieniądze, przeznaczone zostaną na rehabilitację dziewczynki, która zmaga się z niedowładem rączki i nóżki. Akcja odbyła się pod patronatem Fundacji Votum. Sylwestra Wrońskiego zabezpieczali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku, którzy asekurowali go na całej trasie. Wydarzenie komentowała Anna Adamiok.

 

PRZEPŁYNĄŁ DLA ZUZI

PRZEPŁYNĄŁ DLA ZUZI

Opublikowany przez Barlinek24.pl Czwartek, 26 grudnia 2019

 

Na zakończenie spotkania bliscy Zuzi nie kryli wzruszenia dziękując za zorganizowanie wydarzenia a my przypominamy, że wspierać dziewczynkę można w dalszym ciągu m.in. poprzez przekazanie 1% podatku. Pokonanie trasy promenada – Plaża Miejska – promenada zajęło ok. 22 minut.

monikary 

 

Możesz pomóc Zuzi Bartczak w leczeniu i rehabilitacji wpłacając środki na konto Fundacji.

32 1500 1067 1210 6008 3182 0000 
z dopiskiem: dla Zuzanny Bartczak

Oddaj 1% siebie!
Możesz również przekazać 1% swojego podatku.
Wystarczy w deklaracji PIT, w rubryce poświęconej OPP wpisać dane:
KRS: 0000272272
z dopiskiem: dla Zuzanny Bartczak

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.