pldaenfrdeuk

 niedziela 24 maja 2020r.   imieniny: Estera,Joanna, Maria, Zuzanna

Reklama

A A A
2.9130434782609 1 1 1 1 1 Ocena 2.91 (23)

Bez żadnych konsekwencji, fajerwerki w miejscach publicznych można odpalać tylko w Sylwestra i Nowy Rok. Są jednak tacy, którzy robią to już od kilku dni, co jest niezgodne z prawem. Z duchem czasu idzie m.in. Zakopane, gdzie taki zakaz obowiązuje przez cały rok. Tak zadecydowali tamtejsi radni.

Pokazu fajerwerków zabraknie także na sylwestrowej zabawie w Warszawie, gdzie odbędzie się  pokaz świetlno – laserowy. Większość takich zakazów, motywowana jest szczególną troską o zwierzęta, dzieci, osoby starsze a także tym, że odpalanie petard w miejscach publicznych, grozi pożarami i stwarza niebezpieczeństwo dla porządku publicznego. Nie wspominając już o nieostrożnym obchodzeniu się z fajerwerkami, wówczas pełne ręce pracy ma szpital, gdzie opatruje się skutki wybuchów.

REKLAMA

Do naszej redakcji wpłynął list od jednego z Czytelników:

Mam pytanie do mieszkańców Miasta i Gminy Barlinek. Czy w przyszłym - 2020 roku, nie czas zakończyć ten barbarzyński i nieludzki sposób świętowania Wigilii i nadejścia Nowego roku wybuchami, petardami i tego podobnymi wynalazkami. Czy musimy wszystkim zakłócać spokój? Czy musimy doprowadzać do szaleństwa zwierzęta domowe, gospodarskie no i przede wszystkim dzikie? Czy Mieszkańcy Barlinka podejmą wyzwanie i wezmą przykład dużych miast w Polsce? Czy nasi Radni staną na wysokości zadania, żeby za rok w Barlinku i gminie było cicho i żeby nie trzeba było na każdy wybuch petardy reagować strachem o siebie, dzieci i zwierzęta. Są osoby, które mają takie same zdanie jak ja? Proszę o głosy.

 

Tyle w liście od Czytelnika. A jakie jest Państwa zdanie na ten temat? Czy radni Rady Miejskiej Barlinka podejmą ten temat na przyszłorocznych sesjach? Prosimy o opinie w komentarzach.

monikary

 

Czy Państwa zdaniem, radni Rady Miejskiej Barlinka, powinni pochylić się nad wnioskiem o wprowadzeniu całorocznego zakazu używania fajerwerków? Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Opublikowany przez Barlinek24.pl Poniedziałek, 30 grudnia 2019

 

Foto: Radosław Nawrot

barlinek

Komentarze

Guest

W tym roku, o północy było tyle fajerwerków i petard, że nie sposób było to znieść, niczym trzecia wojna światowa. Po co nam ten huk, dym i smród.
Kochani, fajerwerki były piękne 20 - 30 lat temu.
Dzisiaj to przeżytek. Idźmy z czasem... pokazy laserowe mogą być o wiele ciekawsze i bardziej atrakcyjne... Idźmy z postępem. Psy i nie TYLKO zostawmy w spokoju. DO SIEGO ROKU.
-1

Guest

Cytuję Guest:
Po co uchwalać coś co i tak nie będzie przestrzegane !!! W W 2012 rada uchwaliła , że psy mają być chipowane.I co ....i d..a!! Nikt tego nie przestrzega a ratusz nie egzekwuje .To będzie kolejna porażka ratusza !!!!

te chipy i tak nie mają dużego sensu w Polsce. Jest za mało ośrodków z rejestrem, a wielu weterynarzy je wyjmuje, gdy ktoś przyjdzie i za to zapłaci (z przywłaszczonym psem ofc). Lepsze byłoby tatuowanie, np. na wygolonym boku brzucha.
+14

Guest

Czemu prawie nikt nie rozróznia petard od fajerwerek?
Fajerwerki sa spoko, nikt ich nie rzuca pod brzuchy zwierząt, a ich huk nie jest taki zły jak huki petard. Petardy powinny być zdelegalizowane, bo sa jak zwyczajne bomby, ale nikt by sie nie bal fajerwerek, gdyby nie traumy po petardach rzuconych np. pod spacerowiczów z psami. Wszędzie się rezygnuje już z fajerwerek, podczas gdy najgorsze są petardy i każdy może je kupić i wyłącznie hałasować albo kogoś straszyć i ranić, zero walorów wizualnych.
+1

Guest

Święte słowa, ale dom nie uchroni cię niestety od hałasu! Ludziska nie wychowują swych psów i uprzykrzają one życie tak samo jak i w bloku...
+8

Guest

Jak bardzo intelektualnie ograniczonym trzeba być żeby wrzucać ludziom olbrzymie petardy na ogrody i dachy? To brak wyobraźni czy celowo próbujecie komuś spalić posesję? Bo coś czuję że jak zapruszycie ogień to zamiast ugasić, jeszcze nagracie film...
+2

Guest

Po co uchwalać coś co i tak nie będzie przestrzegane !!! W W 2012 rada uchwaliła , że psy mają być chipowane.I co ....i d..a!! Nikt tego nie przestrzega a ratusz nie egzekwuje .To będzie kolejna porażka ratusza !!!!

Guest

W Zakopanem jest zakaz i co z tego? Kto oglądał koncert sylwestrowy z Zakopanego to widział i słyszał, jak w czasie trwania całego koncertu strzelały petardy. Przez chwilę zastanawiałam się, co to za odgłosy przebijają się ponad muzyką. A to fajerwerki. I telewizja je pokazywała. Więc o jakim zakazie tu można dyskutować. W Zakopanem w tym czasie przy takiej masowej imprezie było na pewno mnóstwo policji. I co? Kto chciał, to strzelał. W Barlinku, nawet mimo wprowadzenia zakazu, nie będzie inaczej.
+7

Guest

Wprowadzić zasady dla wszystkich .Petardy odpalamy krótko przed północą i po .Kto wcześniej odpali musi liczyć się z konfekcjami i kara pieniężna .Tak samo dla sprzedawcy Petardy sprzedajemy tylko w dzień sylwestrowy a nie tydzien przed .Jak wszyscy sie do tego dopasują nie będzie problemu .

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi".