pldaenfrdeuk

 poniedziałek 25 maja 2020r.   imieniny: Grzegorz, Maria Magdalena, Urban

Reklama

A A A
3.2 1 1 1 1 1 Ocena 3.20 (10)

Dziś 06 stycznia, Kościół katolicki obchodzi święto Trzech Króli i w związku z tym, w całej Polsce ulicami miast przeszło blisko dziewięćset korowodów, którym przewodniczyli Kacper, Melchior i Baltazar. Barlinecki orszak rozpoczął się na ulicy Gorzowskiej i oprócz Trzech Króli, szli w nim wierni śpiewający kolędy.

Nie brakowało dzieci, których głowy przyozdabiały korony, symbol dzisiejszego święta. Korowód tradycyjnie przeszedł główną ulicą miasta do Kościoła pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, gdzie odbyła się msza św. Podczas nabożeństwa poświęcono wodę i kredę, którą każdy mógł zabrać do swoich domów a zamiast kazania, wystawiono etiudę przedstawiającą spotkanie króla Heroda z Trzema Królami zmierzającymi do nowonarodzonego Jezusa. 

REKLAMA

Na zakończenie mszy św., nagrodzono dzieci, które szły w orszaku i miały na sobie najpiękniejsze stroje nawiązujące do święta Trzech Króli. Nad bezpieczeństwem wiernych idących w korowodzie, czuwali policjanci z Komisariatu Policji w Barlinku.

monikary

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi".