pldaenfrdeuk


 piątek 21 lutego 2020r.   imieniny: Feliks, Teodor, Wyszeniega

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)

 Kolejne bloki i domy w Barlinku zyskują piękne elewacje. Miasto wygląda zdecydowanie bardziej reprezentatywnie a z krajobrazu znikają obdrapane ściany, szczególnie te, znajdujące się w miejscach często uczęszczanych przez turystów. Za termomodernizacje budynków zabrała się zarówno SM „Piast” jak i Barlineckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Poprawa wizerunku miasta wyszła zdecydowanie na plus i naszym oczom ukazują się nie tylko odnowione ściany, lecz w niektórych przypadkach, są one ozdobione elementami graficznymi. Wspomniane już Barlineckie TBS, w tym roku otrzymało Złotą Barlinecką Gęsiarkę za m.in. skuteczne pozyskiwanie środków i realizację termomodernizacji budynków mieszkalnych.

REKLAMA

Przypomnijmy, że remontami objęte były budynki znajdujące się przy ul. Dworcowa 7, ul. 1-go Maja 16, ul. Pełczycka 1, ul. Strzelecka 15, ul. Tunelowa 47, ul. Odrzańska 6 a już teraz, rozpoczęto realizację kolejnych trzech projektów dotyczących termomodernizacji  i remontów dziewięciu budynków wspólnot mieszkaniowych oraz siedmiu budynków komunalnych. Widać, że prace nad poprawą wizerunku miasta są bardzo intensywne, więc tylko podpowiemy, że o remont i termomodernizację, prosi się już od wielu lat, znajdujący się w centrum Barlinka budynek Muzeum Regionalnego.

monikary

 

  

 

Komentarze  

+6 # Guest 2020-01-20 10:15
Piękni ludzie to i miasto piękne ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 # Guest 2020-01-17 18:08
Może by tak wyremontować kamienice na Sądowej 9 straszne warunki budynek pęka, wilgoć i grzyb. Chociaż klatkę wyremontować i skrzynki na listy zmienić tam się nie da żyć w takich warunkach jedna wielka melina...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+31 # Guest 2020-01-17 13:51
Każdy chwali spółdzielnie ...a to błąd ! Dlaczego ? Bo to mieszkańcy zapłacą za to co każdego cieszy oko . Sama jestem mieszkanką takiego bloku , blok przepiękny - ale nikt nie wspomina że to my lokatorzy braliśmy kredyt na kilka lat i do zapłaty mamy prawie milion :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2020-01-20 21:04
A kto w tym bloku mieszka? Ja mam swój domek i sam pokrywam koszty za jego utrzymanie. Blok przecież jest własnością lokatorów , więc rzeczą naturalną jest , że lokatorzy pokrywają koszty remontów i bieżącego utrzymania. Proponuje niezadowolonym zamieszkać w zasobie BTBS to wtedy się przekonają jakie są koszty utrzymania budynku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # Guest 2020-01-17 22:35
Cytuję Guest:
Każdy chwali spółdzielnie ...a to błąd ! Dlaczego ? Bo to mieszkańcy zapłacą za to co każdego cieszy oko . Sama jestem mieszkanką takiego bloku , blok przepiękny - ale nikt nie wspomina że to my lokatorzy braliśmy kredyt na kilka lat i do zapłaty mamy prawie milion :)

A niby kto ma to remontować jak nie mieszkańcy ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 # Guest 2020-01-18 21:10
Nie zrozumiałaś/eś mojej wypowiedzi :) Przeczytaj raz jeszcze lub ....wytłumaczę :) Oczywiście że my mieszkańcy płacimy , co jest dla mnie czymś oczywistym ...Dlatego też nie rozumiem tych achów i ochów nad tym że wspólnoty,spółdzielnie "coś" robią,bo to zbyt duże nadużycie :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2020-01-21 12:02
Najgorzej jest w kamienicach, gdzie mieszkają prywatni właściciele i lokatorzy miasta, ci drudzy zwykle nie płacą i nie szanują, bo za nich miasto płaci, wiem co mówię. Jeśli kamienica ma prywatnych właścicieli, to dbają oni o wszystko, bo płacą spore pieniądze, lokatorzy miasta mają nawet sprzątanie klatki w głębokim poważaniu, to nie jest ich!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2020-01-17 12:37
Czekać, płacić, nie dyskutować. Za 15 lat GT ma szansę na nowe tynki. Najpierw Słowackiego, jeszcze Stodolna, Przemysłowa a na koniec GT. Jak dożyje...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # Guest 2020-01-17 11:35
SM Piast A co z przemysłowa ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2020-01-17 19:06
W zeszłym roku przemysłowa dostała ankietę do wypełnienia, w przypadku mojego bloku 18 osób wyraziło zgodę, 4 nie i 18 wstrzymało się od głosu, w ten oto sposób blok nie zostanie wyremontowany bo nie ma zgody większości lokatorów. Oczywiście remont elewacji wiązał się z podniesieniem czynszu o ok 100 zł miesięcznie... Część bloków zostanie odnowiona a część będzie "straszyć" Decyzję 18 lokatorów którzy wstrzymali się od głosu pozostawię bez komentarza.....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2020-01-18 06:25
Do tego ceny robocizny z każdym rokiem idą ostro w górę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 # Guest 2020-01-17 10:07
Kiedy ruszy termomodernizacja pozostałych bloków na gornym tarasie? W niektórych blokach w mieszkaniach pojawia się wilgoć. Takie rzeczy w XXI wieku
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2020-01-21 16:13
Jak to jest, drodzy spółdzielcy Piasta, że bloki w centrum miasta po raz drugi podczas swego żywota dostają nowe płaszczyki, a bloki Przemysłowej (to już 34 lata) lub 11-go Listopada (prawie 31-32 lat) nie mają szans na kołderkę? Jak ty się rządzisz pieniążkami, wielce droga spółdzielnio? Jakimi wytycznymi kierujesz się w wydawaniu kasy na nowe kolorki? Słysze, że w kolejce stoi blok na Górnej (po raz drugi), że Stodolna (też chce zmiany)... GT nie płaci funduszu remontowego? Ile lat potrzeba, aby coś tam wreszcie zrobić? A może mieszkają tam jacyś obcy? Niedobrzy? Z innej wioski??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2020-01-17 23:12
W mieszkaniach bloków przy ul. Przemysłowej też pojawia się wilgoć, w łączeniach płyt dziury, a Pan ze spółdzielni twierdzi, że to przez kwiaty w mieszkaniu jest wilgoć :-| widać że to tylko ściany od klatki schodowej są aż pokryte kropelkami
Gdyby to była wina wentylacji to w całym mieszkaniu była by wilgoć, a jest tylko na niektórych ścianach w wielu mieszkaniach
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2020-01-20 20:56
Należy ogrzewać klatkę schodową , tym sposobem zlikwiduje się mostki termiczne i wilgoć (skropliny) ze ściany zniknie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+14 # Guest 2020-01-17 08:32
SM "Piast" co z blokami na Górnym Tarasie??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2020-01-17 22:08
Cytuję Guest:
SM "Piast" co z blokami na Górnym Tarasie??

Należy czasami wietrzyć mieszkanie, a jak są niskie temperatury to należy odkręcić grzejniki i po problemie ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2020-01-18 21:30
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
SM "Piast" co z blokami na Górnym Tarasie??

Należy czasami wietrzyć mieszkanie, a jak są niskie temperatury to należy odkręcić grzejniki i po problemie ;-)

Bardzo trafna rada. Zastosować się i problem sam zniknie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2020-01-20 15:37
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
SM "Piast" co z blokami na Górnym Tarasie??

Należy czasami wietrzyć mieszkanie, a jak są niskie temperatury to należy odkręcić grzejniki i po problemie ;-)

Bardzo trafna rada. Zastosować się i problem sam zniknie

Otóż sam nie zniknie, mieszkanie było wysuszone, wyremontowane i mimo wietrzenia i ogrzewania wilgoć pojawiła się po raz kolejny w tym samym miejscu
I nie piszę tu o wietrzeniu trwającym 10 Czy 15 minut tylko dłuższy czas, zależnie też od pogody A w pokojach temp przy włączonym grzejniku 20-21°
Czy coś robię źle? :eek:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 # Guest 2020-01-20 20:54
Doraźne wietrzenie nic nie daje jak jest zamontowana stolarka z PCV. Musi być stała wentylacja (wentylatorki w oknach lub wycięta częściowo uszczelka). należy pamiętać też o nawiewie. Mieszkanie nie może być hermetyczną puszką od czasu do czasu otwieraną. Temat rozwiązuje stolarka drewniana , która nie jest hermetyczna ale za to jest droga.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 # Guest 2020-01-17 12:22
Piast proponował zrobienie termomodernizacji ale pod zastaw mieszkań. Czyli podczas modernizacji innych bloków spółdzielnia brała pieniądze także z konta mieszkańców GT ale teraz GT ma sobie sam zasponsorowac. Innym tematem jest wysokość funduszu remontowego, przy tylko lekkich wyliczeniach ile mieszkań płaci na FR. Spokojnie można to spłacić z FR. Pytanie gdzie i w jaki sposób znikają z niego pieniądze?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2020-01-17 10:56
Globalne ocieplenie szybciej nastąpi zanim je ociepla
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2020-01-17 07:36
Wielka szkoda, ze nie wykonano spadzistych dachów na blokach, pięknie by się to prezentowało od strony jeziora.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 # Guest 2020-01-17 07:13
Bo widzisz *** tempo tego typu prac jest takie ,że za nim wezmą się do pracy za inne to te pomalowane nadają się już ponownie do malowania.Efekt odświeżonych budynków przepiękny brawo dla tej osoby która dobrała kolory i dla wykonawcy..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # Guest 2020-01-19 05:50
Przychodnia na szpitalnej już porasta glonami.Tanie tynki drogi remont.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi