pldaenfrdeuk środa 23 września 2020r.   imieniny: Bogusław, Libert, Tekla

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)

 Kolejne bloki i domy w Barlinku zyskują piękne elewacje. Miasto wygląda zdecydowanie bardziej reprezentatywnie a z krajobrazu znikają obdrapane ściany, szczególnie te, znajdujące się w miejscach często uczęszczanych przez turystów. Za termomodernizacje budynków zabrała się zarówno SM „Piast” jak i Barlineckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Poprawa wizerunku miasta wyszła zdecydowanie na plus i naszym oczom ukazują się nie tylko odnowione ściany, lecz w niektórych przypadkach, są one ozdobione elementami graficznymi. Wspomniane już Barlineckie TBS, w tym roku otrzymało Złotą Barlinecką Gęsiarkę za m.in. skuteczne pozyskiwanie środków i realizację termomodernizacji budynków mieszkalnych.

REKLAMA

Przypomnijmy, że remontami objęte były budynki znajdujące się przy ul. Dworcowa 7, ul. 1-go Maja 16, ul. Pełczycka 1, ul. Strzelecka 15, ul. Tunelowa 47, ul. Odrzańska 6 a już teraz, rozpoczęto realizację kolejnych trzech projektów dotyczących termomodernizacji  i remontów dziewięciu budynków wspólnot mieszkaniowych oraz siedmiu budynków komunalnych. Widać, że prace nad poprawą wizerunku miasta są bardzo intensywne, więc tylko podpowiemy, że o remont i termomodernizację, prosi się już od wielu lat, znajdujący się w centrum Barlinka budynek Muzeum Regionalnego.

monikary

 

 

Komentarze

Guest

Jak to jest, drodzy spółdzielcy Piasta, że bloki w centrum miasta po raz drugi podczas swego żywota dostają nowe płaszczyki, a bloki Przemysłowej (to już 34 lata) lub 11-go Listopada (prawie 31-32 lat) nie mają szans na kołderkę? Jak ty się rządzisz pieniążkami, wielce droga spółdzielnio? Jakimi wytycznymi kierujesz się w wydawaniu kasy na nowe kolorki? Słysze, że w kolejce stoi blok na Górnej (po raz drugi), że Stodolna (też chce zmiany)... GT nie płaci funduszu remontowego? Ile lat potrzeba, aby coś tam wreszcie zrobić? A może mieszkają tam jacyś obcy? Niedobrzy? Z innej wioski??
+3

Guest

Najgorzej jest w kamienicach, gdzie mieszkają prywatni właściciele i lokatorzy miasta, ci drudzy zwykle nie płacą i nie szanują, bo za nich miasto płaci, wiem co mówię. Jeśli kamienica ma prywatnych właścicieli, to dbają oni o wszystko, bo płacą spore pieniądze, lokatorzy miasta mają nawet sprzątanie klatki w głębokim poważaniu, to nie jest ich!
+5

Guest

A kto w tym bloku mieszka? Ja mam swój domek i sam pokrywam koszty za jego utrzymanie. Blok przecież jest własnością lokatorów , więc rzeczą naturalną jest , że lokatorzy pokrywają koszty remontów i bieżącego utrzymania. Proponuje niezadowolonym zamieszkać w zasobie BTBS to wtedy się przekonają jakie są koszty utrzymania budynku.
-2

Guest

Doraźne wietrzenie nic nie daje jak jest zamontowana stolarka z PCV. Musi być stała wentylacja (wentylatorki w oknach lub wycięta częściowo uszczelka). należy pamiętać też o nawiewie. Mieszkanie nie może być hermetyczną puszką od czasu do czasu otwieraną. Temat rozwiązuje stolarka drewniana , która nie jest hermetyczna ale za to jest droga.
+4

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
SM "Piast" co z blokami na Górnym Tarasie??

Należy czasami wietrzyć mieszkanie, a jak są niskie temperatury to należy odkręcić grzejniki i po problemie ;-)

Bardzo trafna rada. Zastosować się i problem sam zniknie

Otóż sam nie zniknie, mieszkanie było wysuszone, wyremontowane i mimo wietrzenia i ogrzewania wilgoć pojawiła się po raz kolejny w tym samym miejscu
I nie piszę tu o wietrzeniu trwającym 10 Czy 15 minut tylko dłuższy czas, zależnie też od pogody A w pokojach temp przy włączonym grzejniku 20-21°
Czy coś robię źle? :eek:
+2

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
SM "Piast" co z blokami na Górnym Tarasie??

Należy czasami wietrzyć mieszkanie, a jak są niskie temperatury to należy odkręcić grzejniki i po problemie ;-)

Bardzo trafna rada. Zastosować się i problem sam zniknie
+12

Guest

Nie zrozumiałaś/eś mojej wypowiedzi :) Przeczytaj raz jeszcze lub ....wytłumaczę :) Oczywiście że my mieszkańcy płacimy , co jest dla mnie czymś oczywistym ...Dlatego też nie rozumiem tych achów i ochów nad tym że wspólnoty,spółdzielnie "coś" robią,bo to zbyt duże nadużycie :)

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.