pldaenfrdeuk

 niedziela 24 maja 2020r.   imieniny: Estera,Joanna, Maria, Zuzanna

Reklama

A A A
2 1 1 1 1 1 Ocena 2.00 (8)

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu, spotykają się z uczniami myśliborskich szkół, by rozmawiać o perspektywach, jakie daje praca w Policji. Program realizowany jest w ramach działań związanych z „Promowaniem zawodu policjanta”. Wszystko po to, by zachęcić młodych ludzi do wstępowania w szeregi tej formacji. Kto może zostać policjantem?

Należy przede wszystkim spełniać następujące wymagania: art. 25. ust. 1 Ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (tekst jednolity: Dz. U. z 2015 r. poz. 355): posiadać polskie obywatelstwo, posiadać nieposzlakowaną opinię, nie być skazanym prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystać z pełni praw publicznych, posiadać co najmniej średnie wykształcenie, posiadać odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować, dawać rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych, osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej. 

REKLAMA

Gdy złożysz już wymagane dokumenty, czekają Cię testy sprawnościowe, testy wiedzy a także badania psychologiczne i komisja lekarska. Więcej informacji. Jeśli zdecydowałeś się i chcesz zostać policjantem, nie czekaj i już dziś złóż niezbędne dokumenty w KPP w Myśliborzu przy ul. Łużyckiej 21A w Zespole ds Kadr i Szkolenia pok.104. tel. 95 747 7580, w dni robocze w godz. od 8:00 do 14:00.

 

barlinek

 

Dodatkowo, przypomnijmy tylko, że z nowym rokiem zmieniło się trochę jeśli chodzi o kontrolę pojazdów. 25 maja ubiegłego roku, zgodnie z nowelizacją kodeksu karnego, cofanie liczników w samochodach czy motocyklach to przestępstwo zagrożone karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Z dniem 01 stycznia 2020 r., policjanci zaczęli korzystać z nowych uprawnień i teraz, przy każdorazowej kontroli, dokonują spisywania stanu licznika pojazdu.

Wcześniej, taki odczyt można było zrobić tylko na stacji kontroli pojazdów, gdzie mogliśmy się dowiedzieć, czy nasze auto zostało w ten sposób „odmłodzone”. Stacje spisywały liczniki, jednak nie miały takich uprawnień jak policjanci. Dziś, do walki z oszustami, dołączyli mundurowi. Odczytane podczas kontroli wskazania, przesyłane są do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców i jeśli okaże się, że taki licznik został cofnięty, karze podlega zarówno osoba, która dokonała tego procederu jak i ta, która to zleciła. Tylko w ciągu pierwszego tygodnia, na terenie kraju ujawniono już kilka przypadków cofnięcia stanu drogomierzy. Kierowcy jak zwykle tłumaczyli, że nie wiedza jak to się stało.

W Myślenicach patrol grupy SPEED z Komendy Wojewódzkiej Policji Krakowie 2 stycznia zatrzymał do kontroli auto, którego licznik cofnięty został o ponad 46 tys. km. Podobnego zatrzymania dokonali policjanci z suwalskiej drogówki, gdzie auto odmłodzono o 300 tys. km. W pobliskim Gorzowie, Opel kontrolowany przez tamtejszą drogówkę miał zaniżony stan o 30 tys. km. Póki co nie mamy jeszcze informacji, czy w Gminie Barlinek został poddany kontroli samochód, w którym stwierdzono zaniżenie stanu licznika.

monikary

 

Komentarze

+2

Alek

Wspaniały przepis jak uje..ać zwykłego obywatela . Dlaczego rok wcześniej nie wprowadzono przepisu aby każda transakcja kupna -sprzedaży samochodu obowiązkowo zawierała stan licznika ? Co z transakcjami zawartymi kilka lat temu , gdzie stan licznika nie był spisywany a teraz jest kontrolowany ? Bo lepiej teraz ścigać każdego właściciela auta którego przebieg został cofnięty nie wiadomo kiedy i przez kogo bo wcześniej nikt tego nie sprawdzał .Co z autami sprowadzanymi z zagranicy ??? "Skuteczność" i wykrywalność spraw nabije statystyki policji . Chyba o to chodziło .
+4

Guest

Psychotesty do Policji to podstawa - nie wszyscy mogą być Policjantami niestety . Kiedyś wymagany był wzrost, olej w głowie . Wiadomo byly tez „ plecaki” . Nie ma die co żalić , ze psycholog stwierdził braki do służby . Prestiż zawidowy i zarobki są niskie stad brak chetnych .
+2

Guest

Cytuję Guest:
Teraz namawiają młodzież do pracy w Policji.W 1996r.chciałem pracować w Policji to były wymówki że mam nieodpowiedni wzrost,że na psychotestach byłem za wolny w myśleniu,że mam tylko średnie wykształcenie i z takim poziomem nie będę rozwijał się w branży.... bo mieli swoich.A teraz swoi się skończyli i szukają innych.Trzeba było wtedy myśleć przyszłościowo a nie chodzić po szkołach i promować zawód.Teraz to chyba nie trzeba będzie mieć wykształcenia żeby pracować w Policji.Czyżby Komuna wracała.

Dobry pocisk sama prawda
+15

Guest

Teraz namawiają młodzież do pracy w Policji.W 1996r.chciałem pracować w Policji to były wymówki że mam nieodpowiedni wzrost,że na psychotestach byłem za wolny w myśleniu,że mam tylko średnie wykształcenie i z takim poziomem nie będę rozwijał się w branży.... bo mieli swoich.A teraz swoi się skończyli i szukają innych.Trzeba było wtedy myśleć przyszłościowo a nie chodzić po szkołach i promować zawód.Teraz to chyba nie trzeba będzie mieć wykształcenia żeby pracować w Policji.Czyżby Komuna wracała.
+10

Guest

Tak się zastanawiam komu pomoże nowa ustawa, zwykłym obywatelom czy ludziom, którzy chcą zarobić kosztem innych? W naszym kraju co drugie auto ma przestawiony licznik i jak zwykle pokrzywdzeni będą niewinni, bo nie będzie się chciało doszukiwać grubej rybki bo i płotki znikną.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi".