pldaenfrdeuk

 poniedziałek 25 maja 2020r.   imieniny: Grzegorz, Maria Magdalena, Urban

Reklama

A A A
3 1 1 1 1 1 Ocena 3.00 (4)

Dzięki  współpracy ze Stowarzyszeniem LIDER POJEZIERZA  realizującego  program Rozwój Obszarów Wiejskich  poprzez wdrażanie  strategii rozwoju lokalnego w latach 2014-2020, dotyczącej operacji „POMOSTEM – DO WODNIACKIEJ PASJI”- poprawa infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej na jeziorach obszaru LGD Lider Pojezierza - otrzymaliśmy fundusze na zakup pomostów pływających. Wsparcie finansowe otrzymały również kluby  żeglarskie w Myśliborzu, Pełczycach oraz Dębnie.

Przyznana dotacja przyczyniła się do znaczącej  realizacji naszych planów i zamierzeń organizacyjnych. Do Klubu KŻ Sztorm trafiło 12 pontonów wraz elementami towarzyszącymi. Poszczególne  elementy konstrukcji można ze sobą  swobodnie łączyć tworząc najwygodniejsze dla nas rozwiązania.  Pomost pływający umożliwia bezpieczne uprawianie naszej pasji –żeglarstwa. Do tego pomostu cumują z przyjemnością najmniejsi uczestnicy szkółki żeglarskiej bez obaw, że mogą coś uszkodzić.  Na tych pomoście wesoło spędziliśmy czas w sierpniu na regatach rodzinnych. To właśnie w tym miejscu odbyło się wiele konkurencji rodziców i dzieci, na przykład pływanie w kole ratowniczym. 

REKLAMA

Niewątpliwie pomosty, służą barlineckim zapalonym wędkarzom, gdzie  w ciszy mogą wyczekiwać na złapanie idealnej ryby.  Podczas długich letnich wieczorów można tam obserwować  zachód słońca samemu bądź w towarzystwie. 

Pod koniec sezonu pomosty zostają rozmontowane i składowane na brzegu. Na wiosnę gdy wypłyną na jezioro pierwsi zniecierpliwieni żeglarze, pomost wróci na swoje miejsce. Po raz kolejny przyciągnie żeglarzy, wędkarzy, mieszkańców z miasta i okolic.

Klub Żeglarski SZTORM Barlinek wdzięczny jest Liderowi Pojezierza za okazane wsparcie. Ich działanie w zdecydowanym stopniu poprawiło komfort wypoczynku, bezpieczeństwo  a także zwiększyło integracje osób wypoczywających nad wodą.

 

barlinek

 

W tym miejscu pragniemy zaapelować o przekazanie 1% z podatku. Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą wspomożenia naszego  Klubu Żeglarskiego a w szczególności szkółki żeglarskiej, która potrzebuje finansowej pomocy. W kwietniu 2019 grupa ludzi o dobrych sercach i szalonych pomysłach reaktywowała szkółkę  żeglarską. Od tamtego momentu uczymy tych najmłodszych żeglarstwa, z dumą obserwujemy ich postępy , walkę z samym sobą jak pokonują swój strach by wsiąść na łódkę i odpłynąć od pomostu. Podziwiamy gdy na regatach toczą walkę z porywistym wiatrem albo nieuczciwym przeciwnikiem. Pragniemy nadal rozwijać naszą szkółkę i wspierać niesamowite sztormowe dzieciaki.  Jednak potrzebujemy odpowiedniego sprzętu by móc to nadal  robić. Pomaganie jest takie proste -wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać  KRS : 0000680290. Dla nas każda złotówka jest cenna. 

KŻ SZTORM

 

barlinek

  

Komentarze

Guest

Czy ktoś wie co się dzieje z pomostem koło byłego PAMu który miał być ukończony na jesień ub. roku ? Mamy już 2020 atu żadnej informacji i żadnego ruchu w tej sprawie. Państwo Radni gratulacje za to jak można na koniec spaprać tak piękny projekt.***

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi".