pldaenfrdeuk

 czwartek 28 maja 2020r.   imieniny: Augustyn, Wiktor, Wiktoriusz

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)

Ważny rok w kierunku dalszej rewitalizacji swoich terenów uczyniła Gmina Barlinek. Lokalny samorząd pozyskał eurofundusze Regionalnego Programu Operacyjnego na kolejny szósty już projekt uwzględniający renowację przestrzeni publicznych. Tym razem wsparcie z UE pozwoli na modernizację parku miejskiego przy ul. Gorzowskiej.

Umowę o dofinansowanie inwestycji podpiszą we wtorek, 14 stycznia 2020 roku, marszałek województwa Olgierd Geblewicz oraz burmistrz Dariusz Zieliński. Nastąpi to w Myśliborzu podczas Konwentu Powiatu Myśliborskiego.

Zmiany obejmujące ponad 2,5-hektarowy obszar parku mają znacząco poprawić jego estetykę, funkcjonalność i dostępność. Strefy wejściowe będą miały formę oświetlonych skwerków z utwardzoną nawierzchnią wzbogaconą o elementy małej architektury i monitoring. Dodatkowo place wejściowe wyposażone zostaną w dwa trejaże pełniące rolę kompozycyjną, przystosowaną do obsadzenia pnączami kwitnącej roślinności. Z kolei we wewnętrznej części parku powstaną trzy niewielkie miejsca rekreacyjne wyposażone w ławki, jak i zaplanowano utworzenie dwóch nowych placów zabaw dla dzieci. Zasadniczą część miejsca wypełni zieleń. Przeprowadzone zostaną nasadzenia drzew, krzewów, bylin i roślin okrywowych oraz zabiegi pielęgnacyjne przy starodrzewie. 

REKLAMA

Koszt inwestycji wyniesie ponad 2 mln zł. Prace przewidziano od stycznia do grudnia 2021 roku. Urząd Marszałkowski dołoży do przedsięwzięcia z puli Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 prawie 1,3 mln zł. To kolejne rewitalizacyjny projekt prowadzony przez władze Barlinka z unijnym wsparciem. Wcześniej samorząd województwa przekazał już pomoc na adaptację budynku szkoły dawnego Ekonomika, stworzenie Miejskiego Centrum Integracji Społecznej, poprawę warunków na stadionie miejskim, renowację centrum miejscowości Moczydło czy termomodernizację budynków mieszkalnych przy ul. Gorzowskiej oraz 31 Stycznia.

 

barlinek
Wstępny plan zagospodarowania parku miejskiego przy ul. Gorzowskiej w którym możliwe jest dokonanie zmian.
(Źródło: UM Barlinek)

 

Zadanie związane modernizacją parku przy ul. Gorzowskiej w Barlinku wpisuje się w założenia 9 Osi Priorytetowej RPO WZ 2014-2020 „„Infrastruktura publiczna”, działanie 9.3 „Wspieranie rewitalizacji w sferze fizycznej, gospodarczej, i społecznej ubogich społeczności i obszarów miejskich oraz wiejskich”. W perspektywie unijnej 2014-2020 - w ramach dwóch przeprowadzonych dotąd naborów wniosków - Urząd Marszałkowski wsparł prawie 100 rewitalizacyjnych inwestycji przyznając beneficjentom pomoc w wysokości ponad 200 mln zł.

 

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego – tekst nadesłany.

  

Komentarze

+9

Guest

Bardzo trafny komentarz.I niech zostanie trochę takich bardziej NATURALNYCH skwerów, a nie takie wszystko" odpicowane" i za duże pieniądze .Mały lifting by wystarczył... :-)
+16

Guest

Należało by najpierw zrobić porządek z pijakami i ćpunami, którzy opanowali resztki murów oddzielających park od terenów po tartaku, przeprowadzić pielęgnacje drzew, wyrównać ścieżki, postawić kilkanaście ławek, posadzić cieniolubne krzewy i kwiaty, nieco powiększyć i zmodernizować plac zabaw, bez wielkich inwestycji i wydatków.
+20

Guest

Litości!!! Kolejny plac zabaw?!
A co z młodzieżą maja się bujać na koniku na sprężynie czy zjeżdżać na metrowej zjeżdżalni??
Nasza młodzież nie ma swojego miejsca w mieście. Wiele dzieciaków jeździ na hulajnogach czy rowerach- oni marzą o skateparku!!! Tym czasem nasi włodarze tak są zainteresowani młodzieżą i forma spędzania przez nią czasu, że każą się bujać i nie tylko dosłownie, na kolejnym placu zabaw dla dzieci do lat 5.
Przykre.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi".