pldaenfrdeuk


 piątek 21 lutego 2020r.   imieniny: Feliks, Teodor, Wyszeniega

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (5)

16 stycznia przed południem, doszło do wypadku drogowego tuż przy hotelu na Rynku Miejskim. Z informacji udzielonej przez oficera prasowego KPP w Myśliborzu asp. sztab. Jacka Poleszczuka dowiadujemy się, iż jadący w kierunku Gorzowa 42-letni kierujący motorowerem, wjechał w przechodzącą po pasach 84-letnią kobietę.

Policjanci zbadali mężczyznę na zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Był trzeźwy. Ze wstępnych informacji wynika, iż kierujący jednośladem prawdopodobnie nie zachował należytej ostrożności, jednak będzie to badane dokładnie przez barlineckich policjantów. Pod uwagę będą brane nagrania z monitoringu miejskiego.

REKLAMA

Kobieta z obrażeniami kręgosłupa i kończyn dolnych, została przetransportowana do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim. Na czas pracy służb ratunkowych, główna ulica miasta na odcinku Ratusz - wjazd na Rynek Miejski, była zablokowana. 

js

 

 

Komentarze  

+1 # Guest 2020-01-18 16:46
Z moich informacji wynika, że przed pasami zatrzymał się samochód, który umożliwił tej pani przejście na drugą stronę jezdni. W trakcie przechodzenia po pasach stojący samochód wyprzedził motorowerzysta. Pani nie miała szans na reakcję.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # Guest 2020-01-18 19:16
To nieprawda
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2020-01-18 07:24
Czasem jadąc nawet 10 na godzinę warunki na drodze dla kierowcy nie są sprzyjające. Mocne słońce slizgawica nie wiem mgła. Szczególnie jak jest ciemno i człowiek ubrany na ciemno - naprawdę ciezkonjest zauważyć kogoś na pasach. Naprawdę piesi również powinni brać to pod uwagę u nie zachowywać się jakby byli najważniejsi na drodze- na pasach. Jestem kierowcą i pieszym i zawsze przed wejściem na pasy czekam aż z obydwu stron zatrzymają się samochody bo wiem z własnego doświadczenia że kierowca czasem po prostu nie jest w stanie zauważyć pieszego.badz się zatrzymać w ostatnim.momencie. I to jest akurat prawda że nie zawsze kierowca jest winny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2020-01-17 19:34
Moim zdaniem przy rondzie koło spalonego netto powinni ustawić zakaz wjazdu dla samochodów ciężarowych i nakazać im używania srednicowki, mniejszyruch w mieście i większe bezpieczeństwo .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 # Guest 2020-01-17 15:03
Ostatnio jechałam i na pasach koło Rossmana się zatrzymałam pan z rowerem przechodził a z przeciwnej strony jechała Princessa trabiłam żeby się zatrzymała głowa prosto nawet się nie zainteresowała co się dzieje i pojechała. A ten pan zatrzymał się i ja przepuścił *** . To prawda że dużo pieszych wchodzi na jezdnię nawet gdzie nie ma pasów ale nie którzy kierowcy mózgi w domu zostawili też .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # Guest 2020-01-17 16:47
ludzie na miłość boską, to 84 letnia kobieta, wy też kiedyś będziecie starzy!!! I przez to mniej bystrzy i mniej sprawni.To mogło tez być dziecko!Chociażby Twoje dziecko szanowny Kierowco albo Twoja matka i co powiesz?Święta krowa?,nie uważała?! Zastanówcie się.Główna ulica w mieście to nie pusta autostrada i nie jedzie się na oślep,nigdzie!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+35 # Guest 2020-01-16 16:16
Jak widać przeświadczenie, że pieszy na pasach ma pierwszeństwo jest złudne. Wchodźmy na przejście gdy widzimy, że pojazdy zatrzymają się przed przejściem zanim wkroczymy na zebrę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2020-01-17 17:09
Dla osoby w tym wieku takie urazy to tragedia,nawet złamanie nogi to już dramat Kierowcy! uważajcie też na pasach bo to od was zależy ludzkie życie lub czyjeś kalectwo i nieszczęście.To WASZE sumienie...Piesi też są gapowaci ALE ! Oni was nie zabiją tylko na odwrót :sad:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2020-01-17 17:01
Ostatnio koło Rossmana czekałam na przejściu, ruch był niewielki, z jednej strony pani się zatrzymała przed pasami już z daleka mnie widząc :roll: i długo czekała ,bo nie mogłam wejść na pasy gdyż z drugiej strony pani jadąca nie miała zamiaru się zatrzymywać.I tak obie czekałyśmy aż ona przejedzie :-? :-x kierowca a Kierowca,można?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # Guest 2020-01-16 15:48
Barlinek stać na parki wyłożone betonem ale na przejścia z światłami już nie. Ciężko zrobic na tym odcinku 30 nie takie duże miasta maja i jakoś funkcjonują
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+52 # Guest 2020-01-16 14:33
Ja już przestaje wierzyć, że te wszystkie wypadki to problem świateł czy widoczności. Chodzę 20 lat po tym barlinku i to jeszcze jak dobrych świateł nie było, nigdy nie miałem sytuacji w której byłem zagrożony na przejściu. Mnie rodzice, nauczyli zawsze rozglądać się na jezdni, nie ma znaczenia czy są światła, czy jeden samochód się zatrzyma, zawsze się znajdzie jakiś wariat. Niektórzy po prostu żyją w jakiejś bańce i myślą, że wszyscy inni będą uważać za nich.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-11 # Guest 2020-01-16 13:59
Światła na tych przejściach załatwią temat. Będziemy wolniej jechać przez miasto ale bezpieczniej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+70 # Guest 2020-01-16 12:52
Tylko ,kwestia czasu kiedy na pasach na średnicówce za Lidlem kogoś zabiją .Przejście nieoświetlone .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 # Guest 2020-01-16 17:56
niestety masz racje...oświetlenie w tym miejscu to parodia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+30 # Guest 2020-01-16 13:40
Zgadzam się. Boję się tam przechodzić po
zmierzchu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # AGA40 2020-01-16 12:29
Nie zostala potracona na pasach, Pani przechodzila duzo przed pasami...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 # Guest 2020-01-16 19:06
A może Pani przechodziła po pasach i w wyniku potrącenia znalazła się poza pasami?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+27 # Guest 2020-01-16 12:56
Jeżeli wiesz lepiej od Policji, byłaś/byłeś świadkiem zdarzenia - zgłoś to na komisariat w Barlinku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2020-01-17 17:19
Kierowcy,(niektórzy),na szczęście u nas nieliczni ,widzą tylko czubek własnego nosa.To ci kierowcy" gorszego sortu "-ja mam auto- ja pan świata.Większość kierowców jest uważnych i ma dużą kulturę osobistą i im wielki szacunek
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+36 # smax 2020-01-16 12:20
Występują duże utrudnienia w ruchu. To postawić szybko mundurowego przy rondzie i kierować ruch na średnicówkę. Po co ją mamy dla prestiżu czas aby z niej korzystać!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi