pldaenfrdeuk środa 23 września 2020r.   imieniny: Bogusław, Libert, Tekla

Reklama

A A A
4.3846153846154 1 1 1 1 1 Ocena 4.38 (13)

18 stycznia w Rychnowie, odbyła się uroczystość oficjalnego przekazania średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Renault, na potrzeby tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej.

W części oficjalnej, poprzedzonej mszą św., udział wzięli m.in. poseł Artur Szałabawka, Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie Paweł Mirowski, Zachodniopomorski Komendant Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Jacek Staśkiewicz, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Myśliborzu młodszy brygadier Grzegorz Słota, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Myśliborzu dh Tadeusz Nowak, Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Myśliborzu dh Krzysztof Paszek, Burmistrz Barlinka a także druhowie z OSP z całej gminy Barlinek.

REKLAMA

Przypomnijmy, że zakup wozu był możliwy dzięki dofinansowaniu m.in. z Gminy Barlinek. Promesy na dofinansowanie zakupu samochodów ratowniczo-gaśniczych otrzymało 17 jednostek OSP z woj. zachodniopomorskiego. Koszt zakupu samochodu wyniósł ponad 800 tys. zł w tym: dotacja z budżetu Gminy Barlinek – 307.450 zł, dotacja Narodowego / Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – 102.550 zł, dotacja Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego / Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji - 400.000 zł. Przetarg na dostawę wozu wygrała firma SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. z Bielska – Białej. Kluczyki oraz dokumenty do nowego samochodu, odebrali Naczelnik OSP Rychnów Kamil Szmigiel oraz kierowca Łukasz Socha. W trakcie uroczystości nie zabrakło poświęcenia auta, złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości dh Pawła Brożka (który przybliżył również historię jednostki), podziękowań dla osób, które przyczyniły się do zakupu auta a także prezentów w postaci telefonów, które na ręce druhów z OSP Rychnów, przekazał sołtys wsi Romuald Romaniuk.

monikary

 

Foto: Mati

Foto: monikary

 

Komentarze

+5

Guest

Cytuję Guest:
Istne "komunistyczne" myślenie, kupili za nasze środki z podatków i jeszcze im dziękujemy


Tak niech jeżdżą Magirusem który rozpędza się do 60 na godzinę z górki. Niektóre komentarze naprawdę bez sensu
+5

Guest

Gmina może kupić ich nawet 10 i co z tego to wojewódzka stacja pogotowia ratunkowego w Szczecinie decyduje o ilości karetek w danych posterunkach już były starania i stwierdzili że jedna wystarczy.
+9

Guest

Bardzo fajna sprawa.
Samochody służbom mundurowym dawać aby mogli szybko reagować na nieszczęście ludzkie a nie budować za miliony wiejskie świetlice.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.