pldaenfrdeuk
Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 


 czwartek 3 grudnia 2020r.   imieniny: Franciszek, Kasjan, Ksawery

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (6)

W miesiącu grudniu dzieci z Lutówka świetnie się bawiły w świetlicy wiejskiej  piekąc pierniki, oraz przyozdabiając świetlicę własnoręcznie wykonanymi stroikami. I to właśnie na tę pięknie udekorowaną świetlicę w niedzielne popołudnie 19 stycznia zawitał Święty Mikołaj.

Mimo to, że jest już kilkanaście dni po Świętach Bożonarodzeniowych, Rada Sołecka w Lutówku postanowiła zaprosić Św. Mikołaja do swojej miejscowości. A, że dzieci w minionym roku były wyjątkowo grzeczne to Mikołaj po kilku latach przerwy ponownie zawitał do świetlicy w Lutówku. Sala tego dnia pękała w szwach, szczelnie wypełniając się dziećmi, oraz ich rodzicami i dziadkami. Na wszystkich zgromadzonych czekał poczęstunek w postaci pysznych ciast i owoców, oraz ciepłych i chłodzących napoi. Nad sprawnym przebiegiem tego wydarzenia czuwali członkowie Rady Sołeckiej: pani Maria Niedzielska i pan Mariusz Kordowski z sołtysem Andrzejem Bartosikiem na czele.

REKLAMA

Zanim jednak Mikołaj pojawił się na miejscu, dzieci znakomicie bawiły się w rytmie znanych i lubianych przebojów karnawałowych. Nie obyło się także bez konkursów i zabaw, które z wielkim wdziękiem i gracją poprowadziła Marta Humin. Po kilkudziesięciu minutach tańców i zabaw na świetlicy pojawił się długo oczekiwany przez dzieci Święty Mikołaj, który dostojnie krocząc, głośno dzwonił dzwonkiem oznajmiając swoje przybycie. Już po chwili maluchy kolejno podchodziły do Mikołaja, który dla każdego miał niespodziankę. Odważniejsze recytowały wiersze specjalnie przygotowane na tę okazję. Ponad pięćdziesiątka dzieci została hojnie obdarowana przez białobrodego staruszka i wszystkie zadowolone opuszczały świetlicę. 

Jak nam powiedział sołtys Lutówka Andrzej Bartosik następne spotkanie z Mikołajem już za rok, ale wcześniej bo już w ferie zimowe w świetlicy wiejskiej będą czekać kolejne niespodzianki dla dzieci i kolejne ciekawe zajęcia.

Rada sołecka składa serdeczne podziękowania sklepom spożywczym państwa Bożeny i Leszka Zdunowskim, Anny i Ireneusza Ślusarczyk, oraz panu Grzegorzowi Bartosikowi i stowarzyszeniu WABAR Barlinek za pomoc finansową w wyżej wymienionym przedsięwzięciu. Osobne podziękowania organizatorzy składają osobą, które przygotowały pyszne wypieki: pani Marii, pani Ryszardzie, pani Agnieszce i panu Mariuszowi, oraz panu Romanowi Dwojewskiemu, który tego dnia pełnił wyjątkową rolę.

Spotkanie było, także dofinansowane z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2020.

jarbed

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.