pldaenfrdeuk


 piątek 21 lutego 2020r.   imieniny: Feliks, Teodor, Wyszeniega

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (3)

Sieć Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego, a konkretnie jeden z jej odcinków – Trasa Pojezierzy Zachodnich - po ukończeniu ma mieć łączną długość 423 km. Trasy biegną po pięknych terenach Pojezierzy: Myśliborskiego, Choszczeńskiego, Ińskiego, Drawskiego i Szczecineckiego a odcinki Myślibórz – Barlinek - Pełczyce – Choszczno, zaplanowano na starych nasypach kolejowych.

W październiku ubiegłego roku, rozpoczęła się długo wyczekiwana przez rowerzystów, budowa 4,75 km odcinka drogi dla rowerów w kierunku Pełczyc. Przypomnijmy, że pierwszy z odcinków o tej samej długości, do granicy Gminy Barlinek, wykonano już w 2018 r. Na drugi z zaplanowanych odcinków, trzeba było długo czekać, bowiem dopiero w sierpniu 2019 r.  wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj i Burmistrz Pełczyc Mirosław Kluk, podpisali umowę gwarantującą unijne wsparcie inwestycji w kwocie 2,5 mln zł.

REKLAMA

Dziś, na tym niespełna 5 km odcinku, widać ukończone prace porządkowe, tj. wycięte drzewa i krzewy a także wylaną już masę bitumiczną. Postępujące prace, pozwalają więc sądzić, że planowane na wrzesień 2020 r. zakończenie budowy drogi, jest jak najbardziej realne.

 

barlinek

 

Nie zapominajmy również o tym, że rozpoczynając wycieczkę rowerową w Barlinku, będziemy mogli dojechać aż do Choszczna. 20 km odcinek Pełczyce – Choszczno, którego koszt wyniesie 6 mln zł., jest w budowie od września 2019 r. Droga ma być oddana do użytku w IV kwartale tego roku.

monikary

 

 

Komentarze  

+2 # Guest 2020-02-08 11:32
Dlaczego po starym torowisku nie zrobili drogi ekspresowej z Choszczna do Mysliborza przez Barlinek większość miejscowości by była ominieta przez ciężarówki i szybszy dojazd z autami osobowymi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+15 # Guest 2020-02-05 09:13
Wszystkie pieniądze zamiast na średnicówkę powinny iść na odbudowę kolei w Barlinku.
Miasteczko spore a odcięte od świata. Po prostu płakać się chce. Zmarnowano całą kolejową infrastrukturę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2020-02-05 01:20
Czy mi się wydaje? Czy każdy tutaj ma jakiś ból ***? Dobrze ze robią ścieżkę. Kiedy wy ostatnio kolej widzieliście w Barlinku? No masakra.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2020-02-06 06:55
Cytuję Guest:
Czy mi się wydaje? Czy każdy tutaj ma jakiś ból ***? Dobrze ze robią ścieżkę. Kiedy wy ostatnio kolej widzieliście w Barlinku? No masakra.

Bo Ty zbyt młody jesteś dlatego nie pamiętasz kolei w Barlinku :D Teraz ekologia na czasie więc szynobus wpisałby się tutaj idealnie jako połączenie między Ch/M no ale włodarze zadecydowali zwinąć szyny i wybudować ścieżkę.Niedługo w Europie mocno ograniczą spożywania mięsa bo do takiego durnowactwa zaczyna dochodzić.Także nie dziwi likwidacja bazy pod kolej i zastępowanie ją ścieżkami.Nie jestem przeciwny ścieżkom rowerowym wręcz przeciwnie powinny być budowane ,ale z głową a nie bezmyślnie .Wystarczy podjechać do Belgii czy Niderlandów aby zobaczyć jak to jest zrealizowane.Od budowy ścieżek rowerowych chleba i w kieszeniach nam nie przybędzie.W Barlinku potrzeba przedewszystkim nowych miejsc pracy.Jesli kowal otworzy warsztat to najpierw wyposaża go w narzędzia a nie skupia się na malowaniu budynku jak to ma u nas miejsce w Barlinku.No ,ale taką władzę wybraliśmy trzeba to przełknąć do następnych wyborów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2020-02-06 15:56
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Czy mi się wydaje? Czy każdy tutaj ma jakiś ból ***? Dobrze ze robią ścieżkę. Kiedy wy ostatnio kolej widzieliście w Barlinku? No masakra.

Bo Ty zbyt młody jesteś dlatego nie pamiętasz kolei w Barlinku :D Teraz ekologia na czasie więc szynobus wpisałby się tutaj idealnie jako połączenie między Ch/M no ale włodarze zadecydowali zwinąć szyny i wybudować ścieżkę.Niedługo w Europie mocno ograniczą spożywania mięsa bo do takiego durnowactwa zaczyna dochodzić.Także nie dziwi likwidacja bazy pod kolej i zastępowanie ją ścieżkami.Nie jestem przeciwny ścieżkom rowerowym wręcz przeciwnie powinny być budowane ,ale z głową a nie bezmyślnie .Wystarczy podjechać do Belgii czy Niderlandów aby zobaczyć jak to jest zrealizowane.Od budowy ścieżek rowerowych chleba i w kieszeniach nam nie przybędzie.W Barlinku potrzeba przedewszystkim nowych miejsc pracy.Jesli kowal otworzy warsztat to najpierw wyposaża go w narzędzia a nie skupia się na malowaniu budynku jak to ma u nas miejsce w Barlinku.No ,ale taką władzę wybraliśmy trzeba to przełknąć do następnych wyborów.

Mimo wszystko, przeglądając artykuły na Barlinek24 można stwierdzić tylko jedno, a mianowicie ludzie lubią narzekać. Nie mówię żeby się nie wzorować na bardziej rozwiniętych krajach, takich jakie wymieniłeś, natomiast tu jest Polska a nie Belgia czy Holandia. Moim zdaniem dobrze że budują ścieżkę, a mam 27 lat, wiec czy taki młody to już nie wiem. Trzeba się cieszyć z tego co jest, a nie tylko narzekać. Oczywiście można by pare rzeczy poprawić, ale od tego są wybory. A my taka a nie inna władze wybieramy. Tak wiec pretensje tutaj wszyscy komentujący powinni mieć do siebie, a nie gminy, miasta, państwa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2020-02-06 16:26
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Czy mi się wydaje? Czy każdy tutaj ma jakiś ból ***? Dobrze ze robią ścieżkę. Kiedy wy ostatnio kolej widzieliście w Barlinku? No masakra.

Bo Ty zbyt młody jesteś dlatego nie pamiętasz kolei w Barlinku :D Teraz ekologia na czasie więc szynobus wpisałby się tutaj idealnie jako połączenie między Ch/M no ale włodarze zadecydowali zwinąć szyny i wybudować ścieżkę.Niedługo w Europie mocno ograniczą spożywania mięsa bo do takiego durnowactwa zaczyna dochodzić.Także nie dziwi likwidacja bazy pod kolej i zastępowanie ją ścieżkami.Nie jestem przeciwny ścieżkom rowerowym wręcz przeciwnie powinny być budowane ,ale z głową a nie bezmyślnie .Wystarczy podjechać do Belgii czy Niderlandów aby zobaczyć jak to jest zrealizowane.Od budowy ścieżek rowerowych chleba i w kieszeniach nam nie przybędzie.W Barlinku potrzeba przedewszystkim nowych miejsc pracy.Jesli kowal otworzy warsztat to najpierw wyposaża go w narzędzia a nie skupia się na malowaniu budynku jak to ma u nas miejsce w Barlinku.No ,ale taką władzę wybraliśmy trzeba to przełknąć do następnych wyborów.

Mimo wszystko, przeglądając artykuły na Barlinek24 można stwierdzić tylko jedno, a mianowicie ludzie lubią narzekać. Nie mówię żeby się nie wzorować na bardziej rozwiniętych krajach, takich jakie wymieniłeś, natomiast tu jest Polska a nie Belgia czy Holandia. Moim zdaniem dobrze że budują ścieżkę, a mam 27 lat, wiec czy taki młody to już nie wiem. Trzeba się cieszyć z tego co jest, a nie tylko narzekać. Oczywiście można by pare rzeczy poprawić, ale od tego są wybory. A my taka a nie inna władze wybieramy. Tak wiec pretensje tutaj wszyscy komentujący powinni mieć do siebie, a nie gminy, miasta, państwa.

Jeżeli ścieżka rowerowa wam wystarczy to bardzo niskie wymagania mają mieszkańcy Barlinka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2020-02-05 12:36
Cytuję Guest:
Czy mi się wydaje? Czy każdy tutaj ma jakiś ból ***? Dobrze ze robią ścieżkę. Kiedy wy ostatnio kolej widzieliście w Barlinku? No masakra.

Żeby budować ścieżki to najpierw trzeba zbudować kolej A dopiero później głupoty.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2020-02-04 14:43
Czyli z pociągów mamy przesiadac się na rowery.Super.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2020-02-07 08:28
W z jednych komentarzy napisano:

"# Guest 2020-02-04 14:43
Czyli z pociągów mamy przesiadac się na rowery.Super."

Pytam, z pociągów dokąd? Do dwóch sąsiadujących z Barlinkiem, Mega atrakcjnych, prężnie rozwijających się metropolii - Choszczna i Myśliborza - do których ludzie (turyści, inwestorzy, studenci) walą drzwiami i oknami 24 godz. na dobę. I ten brak szynobusa odbiera Barlinkowi kontakt z cywilizacją.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2020-02-06 20:01
Cytuję Guest:
Czyli z pociągów mamy przesiadac się na rowery.Super.

Była kolej, to mało kto korzystał, dlatego upadła, a teraz żale bo nie ma. Gdyby była to by dalej nie korzystali tylko każdy swoim autem jeździł a z czego kolej ma się utrzymać, z nieba?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+30 # Guest 2020-02-04 06:19
Ciekawe czy PGK będzie sprzątało ścieżkę na naszym odcinku?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2020-02-03 21:36
Akurat tam jest ograniczenie do 60 km i ostry zakret. Tylko glupcy i ignoranci którzy tam ryzykowali poznali skutki większej prędkości. Mnie martwi jak wjechać do Berlina cało i zdrowo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+14 # Guest 2020-02-03 20:46
Zlikwidowali kolej budują ścieżki. Jedyna szansa aby dostać się do Barlinka, to własny podjazd lub dzień pieszo z Choszczna lub Gorzowa. To super wsteczny postęp, przed wojną było lepiej, teraz Barlinek wrócił do średniowiecza. Zamiast jak w całym kraju, puścić szynobusy po torach. Przynajmniej w Wielkopolsce tak jest, z każdej wioski ludzie mogą dojechać szybko do pracy do Poznania, Bydgoszczy, szynobus jedzie co kilkadziesiąt minut. To geniusze z zachodniopomorskiego rozkręcili tory kolejowe i pchnęli na złom, teraz dla ściemy usypują badziewne deptaki. Nie wnikając na krętactwa w przetargach gdzie zapewne droższe to jest od budowy trakcji kolejowej, to postęp i przydatność tego zerowa. Przecież "wybory kosztują" jak mówiła ich działaczka Jarucka z PO.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2020-02-06 20:13
Jak była ta kolej to z niej korzystales? Tak szczerze? Kiedy ostatnio. Wszyscy się przesiedli do samochodów, ale GDYBY BYŁA... A raczej.. Jak Nie Ma.. to potrzebna. Z komunikacji miejskiej, busików ilu korzysta? Większość odpala własne auta. A jak zlikwidują to lament
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2020-02-05 09:37
Zarówno do Choszczna jak i do Gorzowa - poza własnym transportem lub pieszo - można dostać się autobusami. Transport publiczny zapewniają lolalni przewoźnicy - MiniBus, PaanBus - oraz przewoźnicy krajowi - PKS - na liniach pośpiesznych np. Koszalin - Zielona Góra/Jelenia Góra. Jeśli chodzi o dojazd koleją do Choszczna, to na przełomie lat 80/90 trwał on - ze względu na fatalny stan torowiska - ok. 1,5 godz. Natomiast jeśli chodzi o dojazd koleją do Gorzowa to nigdy nie było takiego połączenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2020-02-05 16:38
- pamiętam czasy, gdy do Gorzowa jeżdziło się z przesiadką w Głazowie!!!! :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2020-02-04 16:37
co ma PO do tego, że PKP od lat 80 sama się unicestwia. Jak nie potrafisz nic sensownego napisać to nie pisz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+27 # Guest 2020-02-03 18:27
Przed pelczycami na zakręcie ścieżka rowerowa przecina główna drogę gdzie auta nie jada w większości przypadków mniej niż 60km/h.. Nie chcę nawet myśleć ile będzie tam niebezpiecznych sytuacji... O zgrozo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-11 # Guest 2020-02-04 11:37
Nie ma ścieżki źle, jest ścieżka też źle...narzekanie ciąg dalszy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-8 # Guest 2020-02-04 11:35
Zachowaj ostrożność. Wielki problem robisz. W powietrzu ci nie wybudują...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 # Guest 2020-02-03 21:10
Jakiś mały most powinni zrobić nad ulicą, żeby się auta nie przycinały z rowerzystami
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2020-02-06 21:26
Mały most? A co z przejeżdżającymi autobusami i samochodami ciężarowymi?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+40 # Guest 2020-02-03 17:17
Kpina to mało powiedziane, wjazd na ścieżkę od strony Barlinka z dzieckiem jest bardzo niebezpieczny. Sporo aut jedzie z nadmierną prędkościom od strony obwodnicy i gdzieś mają rowerzystów zjeżdzających na ścieżkę. Niedługo dojdzie tam do tragedii.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # Guest 2020-02-04 16:38
skoro auta jadą za szybko, to oznacza brak kultury jazdy i nieprzestrzeganie przepisów. Kpinę to odwalają polscy kierowcy. Jakoś jednocześnie ze zminą granicy państwowej potrafią w Niemczech jeździć przepisowo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+56 # Guest 2020-02-03 16:51
Gdzie jest dojazd od strony Barlinka do tej ścieżki?? Jeżeli z drogi wojewódzkiej to jest jakaś kpina.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-7 # Guest 2020-02-04 11:47
Wybudują to zobaczysz. Nie panikujcie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2020-02-06 19:09
a wybudują kiedyś?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi