pldaenfrdeuk

 środa 27 maja 2020r.   imieniny: Izydor, Juliusz, Magdalena

Reklama

A A A
3.125 1 1 1 1 1 Ocena 3.13 (24)

Do naszej redakcji napływa coraz więcej sygnałów w sprawie zadymienia miasta. Chodzi o spalanie w piecach wszystkiego, co w danym gospodarstwie domowym jest aktualnie do wyrzucenia. Zamiast więc umieścić śmieci w koszu, wrzucamy je do pieca.

To z kolei powoduje zadymianie terenu, które w skrajnych przypadkach jest bardzo uciążliwe i niebezpieczne dla ludzi. Jeden z naszych czytelników zwrócił się do nas z pytaniem, gdzie zgłosić przypadek, kiedy sąsiad spala na swojej posesji śmieci, a z jego komina wydobywa się gęsty, duszący dym?

REKLAMA

Z informacji uzyskanych od zastępcy burmistrza Barlinka Krzysztofa Paszka wynika, że powinno to być zgłoszone Policji. Ta powinna w tym temacie podjąć interwencję. Warto również podpowiedzieć sąsiadowi, który być może o tym nie wie, iż Gmina Barlinek uzyskała dofinansowanie w wysokości ponad 3,7 mln zł na wymianę 150 pieców i 40 termomodernizacji domów jednorodzinnych. Wszystko to w ramach Zachodniopomorskiego Programu Antysmogowego. Program będzie realizowany przez 3 lata. Każdy zakwalifikowany uzyska grant na wymianę pieca w wysokości 7,5 tys. zł, a na termomodernizację 50 tys. zł. W tej sprawie, więcej informacji udzielą pracownicy barlineckiego Ratusza.

js 

 

Komentarze

+1

Guest

Za wywóz posegregowanych śmieci nie powinno być żadnych opłat, bo ktoś je powtórnie wykorzystuje do swojej działalności gospodarczej. ma z tego jakiś pożytek i robi na tym pieniądze. Taka jest przecież idea segregacji. Płacić powinniśmy tylko za śmieci zmieszane nie podlegające recyklingowi.
I to byłby niewielkie kwoty, bo takich śmieci jest najmniej.
Dlaczego więc wyciąga się od nas pieniądze za wszystko? Toż to rozbój w biały dzień.
Chyba , że ta cała segregacja to pic na wodę fotomontaż...
Niech ktoś z władz wypowie się na ten temat.
+7

Guest

Człowiek zawsze produkował śmieci, ale nigdy nie było za wywóz śmieci takich ogromnych opłat. Ta gmina chyba zwariowała. Jak można tak ludzi wykańczać finansowo?
-3

Guest

kot to po sobie posprząta chociaż; a taki człowiek naprodukuje śmieci i max. 1 zł dziennie za posprzątanie odpadu nie potrafi zapłacić;
+3

Guest

Cytuję Guest:
A policjant to specjalista od wszystkiego, może niech specjalista z urzędu ruszy swoje cztery litery. Policja będzie chodzić do mieszkań i sprawdzać co mamy w piecach, lodówkach itp. i jeszcze dzieci wychowywać.

Co ma w lodówce to jego sprawa, ale co puszcza w powietrze trujac innych, to już nie. Jest różnica. Duża.
+5

Guest

Cytuję Guest:
Ja się nie dziwie ze ludzie śmieci palą, po takich podwyżkach to niektórych nie stać na 2 śmietniki

A ja się dziwię. Nam też ciężko, płacimy za gazowe, piec nam się popsuł, nie stać nas na nowy, kupiliśmy używany . Ale w życiu byśmy nie smrodzili innym i nie truli środowiska
+6

Guest

Łatwo na perełkę kreować za nasze pieniądze. Wywóz śmieci drogi jak nigdy dotąd, woda i ścieki drogie i podobno od czerwca znów szykują się podwyżki. Trzy miesiące oddechu od podwyżki za śmieci i znów wszyscy dostaniemy od władzy po kieszeni. Duzo łatwiej zrobić kolosalną podwyżkę niż znaleźć jakieś oszczędności. W Barlinku niedługo nie da się żyć.
+8

Guest

W papierologii są mocni ale w działaniu już znacznie gorzej. Co mieszkańcom z perełki turystycznej? Trzeba postawić na przemysł, który przyniesie nowe miejsca pracy i wzbogaci mieszkańców. Jak podniesie się ludziom poziom życia to nie będą palić śmieciami tylko stać ich będzie na węgiel, pelet, gaz czy inne pełnowartościowe paliwo. Jak trzeba liczyć się z każdym groszem to nic dziwnego, że ludziska kombinują jak mogą.
Trzeba ludziom dać wędkę a dopiero później wymagać i karać.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi".