pldaenfrdeuk
Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

 


 niedziela 17 stycznia 2021r.   imieniny: Antoni, Jan, Rościsław

Reklama

A A A
3.8571428571429 1 1 1 1 1 Ocena 3.86 (7)

7 lutego odbyło się spotkanie Szpitala Barlinek Sp. z o.o. z Lions Club Barlinek, na którym podsumowaliśmy dotychczasową naszą współpracę. Jedną z pierwszych form pomocy była organizacja i transport darów otrzymanych od duńskiego Lions Club w latach 2009-2010.

Otrzymaliśmy wówczas ok. 120 wielofunkcyjnych łóżek, sterowanych pilotem, szafki przyłóżkowe, podnośniki dla pacjentów obłożnie chorych, myjko-dezynfektory, dużą ilość wózków inwalidzkich, balkoników i innego drobnego sprzętu.

REKLAMA

Sprzęt ten zasilił w znacznym stopniu wszystkie oddziały naszego Szpitala i był bezcennym darem ułatwiającym pracę personelu jak również poprawił komfort pobytu pacjenta w szpitalu. Współpraca nasza nabrała tempa i w kolejnych latach Lions Club Barlinek wykonał dla nas bardzo ważną i niezbędną inwestycję. Była to drewniana konstrukcja zadaszenia dużego tarasu przed Zakładem Pielęgnacyjno-Opiekuńczym.

Wykonano także pergole, skrzynki na kwiaty oraz zakupiono rattanowe meble. W ciepłe dni, od wiosny do jesieni nasi pacjenci mogą przebywać w komfortowych warunkach, na świeżym powietrzu. Kolejnymi dowodami wsparcia – a było ich wiele - są między innymi:

  • zakup 42 calowego telewizora,
  • zakup dużej ilości kompletów pościeli bawełnianej, przeznaczonej dla szpitali,
  • zakup lodówki,
  • zakup wózków toaletowych,
  • sfinansowanie materiałów i sprzętu do terapii zajęciowej.

Wartość otrzymanych darów wyceniamy na ok. 80 tys. złotych, lecz to nie pieniądze są ważne ale ludzie, którzy się do tego przyczynili. Jesteście Państwo dowodem na istnienie ludzi dobrej woli i wielkiego serca, na których zawsze można polegać. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, tym których znamy i tym których nie znamy, którzy organizują pomoc i którzy dają wsparcie.

 

Szpital Barlinek

 

 „Człowiek  jest wielki nie  przez to, co posiada
lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma
lecz przez to, czym się dzieli z innymi” - Jan Paweł II

 

barlinek

Komentarze

+8

Guest

Serdeczne podziękowania dla aktywnych członków Clubu Lions,jesteście naszą Lokalną Orkiestrą .Szczególnie pokłony dla Was w Światowym Dniu Chorego,że pamiętacie między innymi o słabych, chorych i innych mieszkańcach
+9

Guest

Skoro nie pieniądze są ważne a ludzie TO DLAczego szpital barlinecki bez pieniędzy z takimi dłuuugaaamii istnieje z takimi problemami

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.