pldaenfrdeuk
Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

 


 niedziela 17 stycznia 2021r.   imieniny: Antoni, Jan, Rościsław

Reklama

A A A
2.25 1 1 1 1 1 Ocena 2.25 (4)

Ważne wydarzenia dla mieszkańców gminy Lipiany miały miejsce w ostatnim czasie. Jedyne w gminie Przedszkole Miejskie im. Kubusia Puchatka wzbogaciło się o nową salę dydaktyczną dla 25 dzieciaków. Sala wybudowana została w miejscu starej kotłowni.

Zadbano także o zaplecze. Jest nowa szatnia, sanitariaty oraz magazyn. W obiekcie znalazło się także miejsce na warsztat, jak i nowoczesne pomieszczenie kotłowni z systemem ciepłej wody i systemem ogrzewania. Modernizacja edukacyjnej przestrzeni w Lipianach pozwoliła na zwiększenie liczby sal dla najmłodszych, a tym samym na zwiększenie miejsc w placówce. Gmina Lipiany prace remontowe rozpoczęła w drugiej połowie czerwca 2019 roku. Roboty trwały do końca grudnia ubiegłego roku. Koszt prac to kwota 730 tys. zł. Eurodotacja Urzędu Marszałkowskiego to 612 tys. zł.

REKLAMA

Unijne fundusze Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego przekazał lokalnemu samorządowi na mocy umowy podpisanej w styczniu 2019 roku. Projekt wpisał się w założenia Osi Priorytetowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 „Infrastruktura publiczna”, działanie 9.3 „Wspieranie rewitalizacji w sferze fizycznej, gospodarczej i społecznej ubogich społeczności i obszarów miejskich i wiejskich”. 

W uroczystym przekazaniu sali do użytku w dniu 10 lutego 2020r. udział wzięli m.in. poseł na Sejm RP Jarosław Rzepa, władze gminy Lipiany z burmistrzem Bartłomiejem Królikowskim na czele, wicestarosta powiatu pyrzyckiego Ewa Gąsiorowska - Nawój, byłe dyrektorki przedszkola, i oczywiście przedszkolaki.

W tym samym dniu lipiańscy strażacy ochotnicy otrzymali nowy wóz bojowy. W jego zakupie pomogły także eurofundusze Regionalnego Programu Operacyjnego. To kwota ponad 736 tys. zł, poziom dofinansowania wyniósł aż 85% wartości projektu. Nowe auto pozwoli strażakom sprawniej poruszać się po terenach leśnych, niezabudowanych czy polnych. OSP jest jedyną jednostką straży pożarnej w tej gminie. Jednostka od 1995 r. wchodzi w skład Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

js

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.