pldaenfrdeuk środa 23 września 2020r.   imieniny: Bogusław, Libert, Tekla

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)

W sierpniu 2019 roku w artykule "Kolejny problem służb ratowniczych" pisaliśmy o braku możliwości dojechania karetką pogotowia, pod blok na ul. Marii C. Skłodowskiej. Problemem są metalowe słupki, które nie pozwalają przejechać po chodniku, z drugiej szlaban, zainstalowany przy wjeździe na parking.

Problem ten poruszany był nawet w trakcie barlineckiej sesji Rady Miasta. Jak się okazało z chodnikiem nic nie da się zrobić. Tak być musi i nikt nic tam nie zmieni. Jak się dowiedzieliśmy, wspólnota mieszkaniowa wspominanego bloku zadecydowała o zakupie specjalnego urządzenia, które zamontowano na szlabanie przed wjazdem na parking.

REKLAMA

Urządzenie otworzy szlaban w momencie, kiedy zatrzyma się przy nim chociażby karetka pogotowia i uruchomi sygnał dźwiękowy. Jest to rozwiązanie połowiczne, ale pozwoli na bliższe podjechanie pod blok. W przyszłości, po zakończeniu prac budowlanych przy sąsiednich blokach, być może uda się zorganizować dojazd pod klatki schodowe właśnie od strony obecnej budowy. Na co liczą chociażby starsi mieszkańcy budynku, którzy często korzystają z pomocy ratowników medycznych.

js

 

barlinek

 

Komentarze

+1

Guest

Niech także mieszkańcy ulicy Skłodowskiej informują swoich gości ,a także sami tego przestrzegają ,ze parking w nowo wybudowanych blokach nie służy dla nich ani ich gości o czym świadczy znak przy wjeździe ..

Guest

Przydało by się jeszcze zwrócić uwagę kierowcą żeby nie zapominali że stojąc na ulicy widok 9 przy śmietniku dłużej niż 5 min łamią znak zakazu który stoi przed wjazdem a na dodatek utrudniają wjazd i wyjazd z parkingu ostatnio było widać jaki problem miała karetka pogotowia której pan czy pani X zaparkowała na noc w niewłaściwym miejscu ale może nasza policja podczas patrolu zwróci uwagę na ten szczegół łamania znaku zakazu.

Guest

Ludzie sobie żarty z tego wszystkiego robią, a prawda jest taka, że to wcale nie jest śmieszne. Jak widzę starsza panią, która ślini sobie palce żeby otworzyć woreczek to słabo mi się robi, a najlepsze jest to, że jak zwrócisz takiej uwagę, to jeszcze laska po głowie możesz dostać. Ludzie trochę więcej rozwagi. Wiem, że starsza Pani nie przeczyta tego co jest w Internecie, ale wiadomości myślę że ogląda...

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.