pldaenfrdeuk środa 23 września 2020r.   imieniny: Bogusław, Libert, Tekla

Reklama

A A A
2 1 1 1 1 1 Ocena 2.00 (4)

Z uwagi na wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego, w Polsce zaczęło obowiązywać wiele ograniczeń. Zabronione są m.in. zgromadzenia powyżej 50 osób.  Dotyczą one wszystkiego typu uroczystości, prywatnych, publicznych, religijnych, samorządowych, administracyjnych. Dziś, 14 marca, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, wygłosił orędzie, w którym prosił o przyjęcie ze zrozumieniem ograniczenia liczby uczestników liturgii w kościele. 

W ostatnich dniach Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski oraz księża biskupi diecezjalni wydali konkretne zarządzenia dotyczące duszpasterstwa w tej nadzwyczajnej sytuacji. Zdaję sobie sprawę z tego, że zarządzenia te mogą być dla niektórych trudne do zaakceptowania. Mimo to – ze względu na zdrowie własne i bliźnich – bardzo proszę o przyjęcie ich w duchu miłości bliźniego. To, co się dzieje obecnie, możemy potraktować jako znak czasu, jako wymóg obecnej chwili. Jako wezwanie do większej odpowiedzialności za siebie i solidarności z bliźnimi. Wezwanie do niesienia pomocy naszym bliźnim, zwłaszcza osobom starszym.

REKLAMA

Parafia rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Barlinku, zwróciła się z prośbą do wszystkich wiernych, aby w Mszach Św. uczestniczyły tylko te osoby, które wcześniej zamówiły intencję mszalną. Kościół pozostaje otwarty tak jak zawsze i przeznaczony jest do osobistej modlitwy. Zgodnie z zachętą Ks. Abpa Stanisława Gądeckiego Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, duszpasterze podejmują modlitwę różańcową bez udziału wiernych codziennie o godz. 20:30 w intencji chorych, cierpiących i o ustanie pandemii. Jednocześnie, usilnie prosi się wszystkich wiernych do skorzystania z dyspensy Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i w święta oraz do łączności duchowej za pomocą środków medialnych.

Dyspensa obowiązuje do dnia 29 marca i dotyczy następujących wiernych: osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.), dzieci i młodzież szkolną oraz dorosłych, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, osób, które czują obawę przed zarażeniem. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem.

Ponadto, duszpasterze informują, iż transmisje Mszy świętych, dostępne są w niedziele w środkach społecznego przekazu,m.in.:

  • godz. 7.00 w TVP 1 transmisja mszy świętej z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach
  • godz. 7.00 Telewizja Republika transmisja mszy świętej z parafii pod wezwaniem Świętego Augustyna w Warszawie
  • godz. 9.00 w Polskim Radiu – Program Pierwszy
  • godz. 9.30 w Telewizji Trwam, msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
  • godz. 13.00 w TV Polonia transmisja internetowa na żywo z Jasnej Góry jasnagora.pl lub przez episkopat.pl

Transmisja niedzielnej Mszy świętej z Bazyliki Katedralnej w Szczecinie jest dostępna na antenie Radia PLUS Szczecin 88,9MHz o godz. 12:00. Gorzkie Żale z Bazyliki Katedralnej będą transmitowane o godz. 17:15.

Prosimy o przekazanie tej informacji wszystkim naszym parafianom!

 

Parafia pw. NSNMP w Barlinku

 

barlinek