pldaenfrdeuk środa 23 września 2020r.   imieniny: Bogusław, Libert, Tekla

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)

W Lublinie, odbył się XIX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i poetów awangardy lubelskiej”. W konkursie, mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych oraz uczestnicy placówek wychowania pozaszkolnego.

Technika prac dowolna, od malarstwa i grafikę, poprzez prace mieszane i tkaninę artystyczną. W konkursie, udział wzięli uczestnicy m.in. z Rybnika, Słupska, Warszawy, Białej Podlaskiej, Zamościa, Lublina oraz Barlinka. Z Pracowni Ceramiki Unikatowej, działającej przy Barlineckim Ośrodku Kultury, do konkursu wysłano trzynaście prac.

REKLAMA

Jury, po wnikliwej analizie, zakwalifikowało do prezentacji na wystawie  prace trzech uczestniczek z czego jedna, otrzymała nagrodę. Prace zakwalifikowane - Kornelia Nowicka (6 lat), Martyna Sałagan (8 lat) oraz Sofia Makowska (6 lat). Dziewczęta pracowały pod okiem instruktora, Teresy Bartkiewicz. Miło nam Państwa poinformować, iż w kategorii klasy I – III, miejsce I zajęła Sofia Makowska, która wykonała pracę do wiersza Józefa Czechowicz „Nocleg w obozie”. Gratulujemy!

Organizatorami konkursu, pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, byli Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie i Muzeum Literackie im. Józefa Czechowicza w Lublinie.

monikary 

 

barlinek

 

Komentarze

Guest

Brawo! Tereniu-Grażynko,gratulacje dla Ciebie i twoich podopiecznych to są Wasze wspólne sukcesy.Tak trzymajcie,fajnie reklamujecie nasz piękny Barlinek.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.