pldaenfrdeuk środa 23 września 2020r.   imieniny: Bogusław, Libert, Tekla

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)

Informujemy, że w dalszym ciągu istnieje zagrożenie związane z wystąpieniem przypadku choroby zakaźnej COVID-19. W związku z tym prosimy o zachowanie ostrożności w pozyskiwaniu informacji na ten temat. Rzetelne informacje dostępne są na stronach rządowych, np. gov.pl/koronowirus czy rcb.gov.pl.

Wirusolodzy są zdania, że koronawirus jest w stanie przetrwać przez jakiś czas na chłodnych, metalowych powierzchniach. Istnieje więc ryzyko zarażenia się nim podczas korzystania z placów zabaw, boisk (bramki) czy siłowni zewnętrznych.

Apelujemy o ograniczenie do niezbędnego minimum, a najlepiej całkowite zaniechanie odwiedzania obiektów użyteczności publicznej, w tym siłowni zewnętrznych czy placów zabaw. Akcja #ZostańwDomu trwa nadal. Wychodzenie z dziećmi na plac zabaw, czy w miejsca, gdzie przebywają inne dzieci, nie jest dobrym pomysłem. Aby zapewnić dzieciom ruch na świeżym powietrzu, wskazane są spacery po lesie. W tej chwili najważniejsze jest, by wykazać się rozsądkiem i ograniczyć kontakty międzyludzkie.

REKLAMA

Olbrzymia większość mieszkańców wykazuje się odpowiedzialnością i traktuje zalecenia bardzo poważnie. Unikajmy takich miejsc, dla bezpieczeństwa i zdrowia naszego oraz naszych bliskich.

W dalszym ciągu obowiązują zalecenia ograniczania aktywności w miejscach o dużych skupiskach ludzi, rezygnacja ze spotkań organizowanych przez osoby fizyczne, przedsiębiorców prywatnych, zachowaniu higieny, częstym myciu rąk, szczególnie po przebywaniu w miejscach publicznych, dezynfekcji powierzchni takich jak klamki czy poręcze, używanie płynów i chusteczek dezynfekujących.

W celu zminimalizowania ryzyka rekomendowane jest zastosowanie pracy zdalnej wśród pracowników.

Przygotowanie Tarczy Antykryzysowej ma ochronić firmy i pracowników przed skutkami epidemii koronawirusa. Program ten zawiera rozwiązania dla: pracowników, mikro, małych, średnich i dużych firm. Dzięki niemu każdy przedsiębiorca będzie mógł np. przesunąć w czasie opłatę składek czy podatków bez dodatkowych opłat prolongacyjnych. Więcej informacji pod adresem: gov.pl/web/rozwoj/tarcza-antykryzysowa-ma-ochronic-firmy-i-pracownikow-przed-skutkami-epidemii-koronawirusa.

Dbajmy o swoje bezpieczeństwo i osób nam najbliższych, ale również osób, z którymi stykamy się na co dzień. Zachowanie ostrożności wobec zagrożenia jest obowiązkiem nas wszystkich.
Nie zapominajmy przy tym o seniorach, osobach niepełnosprawnych i wymagających opieki innych osób. Zwróćmy uwagę, czy w naszym sąsiedztwie są takie osoby i pomóżmy w najpilniejszych potrzebach, aby ich niepotrzebnie nie narażać.

 

KOMUNIKAT
Plac zabaw to nie jest DZIŚ dobre miejsce na wspólne spędzanie czasu z dziećmi!

Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 Gmina Barlinek apeluje o niekorzystanie z placu zabaw.

Chodzenie na plac zabaw, czy w miejsca, gdzie przebywają inne dzieci, nie jest dobrym pomysłem.

 

UM Barlinek - nadesłane

 

 

barlinek

 

Komentarze

+5

Guest

Apeluje o niekorzystne???
Panie Burmistrzu to nie czas na apele ale na decyzje i działanie.
W trosce o zdrowie mieszkańców niech Pan wprowadzi zakaz korzystania!
Czy to takie trudne?
+9

Guest

Najgorsze jest to, że kilkoro dzieci beztrosko bawi się na placu pół dnia, bo rodzice mają gdzieś zdrowie swoje i innych, a reszta dzieci patrzy z zazdrością przez okno i nie rozumie, dlaczego ono nie może!
+8

Guest

Może zamiast komunikatów warto by było ruszyć cztery litery zza biurka i oczywiście zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa, przejść się po mieście i poupominać ludzi.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.