pldaenfrdeuk środa 23 września 2020r.   imieniny: Bogusław, Libert, Tekla

Reklama

A A A
3.5555555555556 1 1 1 1 1 Ocena 3.56 (9)

Jak udało nam się dowiedzieć, w barlineckim szpitalu leży pacjent z podejrzeniem koronawirusa. Decyzję o umieszczeniu go na oddziale wewnętrznym podjął sanepid, po przeprowadzeniu wywiadu. Mężczyzna zgłosił się na Nocną i Świąteczną Opiekę Zdrowotną a tam, po stwierdzeniu m.in. wysokiej temperatury, powiadomiono Stację Sanitarno - Epidemiologiczną.

Sanepid po wstępnym wywiadzie, stwierdzając, że skoro mężczyzna nie wrócił w ostatnim czasie z zagranicy, nie znajduje się w grupie osób szczególnego ryzyka, podjął decyzję o skierowaniu go na oddział wewnętrzny (leży w odizolowaniu) Szpitala Barlinek.

REKLAMA

Pacjentowi pobrano już wymaz i wysłano do zbadania. Jak powiedział nam prezes szpitala Marek Stankiewicz, zajmujący się pacjentem personel lecznicy został przeszkolony i poinformowany, jak powinien postępować w tym przypadku. Zapewnia, że wszystkie procedury medyczne, w tym konkretnym przypadku zostały spełnione.

Jak tylko dowiemy się jaki wynik badania przesłano do szpitala, poinformujemy

js

 

Aktualizacja godz. 23:30

Wynik testu na obecność koronawirusa mężczyzny który zgłosił się do szpitala jest ujemny.

 

barlinek

 barlinek

 

Komentarze

+5

Guest

Już powoduje panikę zwykły katar czy kaszel, trzeba uważać bo ludzie Was/Nas będą niedługo linczować za zwykły przejaw przeziębienia, Paranoja i strach tak bym to nazwał
+23

Guest

Pozdrawiamy serdecznie Pana, który leży na obserwacji w Naszym szpitalu. Życzymy powrotu do zdrowia. A wszystkim mieszkańcom życzę rozsądku i poważnego potraktowania sytuacji. To od nas wszystkich zależy ile osób dosięgnie ten wirus. Pamiętajcie, że nawewit jeśli jesteście okazami zdrowia to możecie się zarazić i przekazać mniej odpornym bliskim osobom koronawirusa.A Oni mogą tego nie przeżyć. Macie w rękach ich życie.
+9

Guest

Nie możemy popadać w paranoje, ale jak i również trzeba przestrzegać pewnych zasadach. Dzisiaj mamy ponad 550 przypadków. Za tydzień będzie o jedno 0 więcej. Dalej spotykajmy się masowo, róbmy zakupy w marketach w licznym gronie. W jednym ze sklepów budowlanych w Barlinku, to ludzie nie rozumieją. Pchają się do środka, bo wpuszczają większość ludzi, niż w innych marketach a połowa z nich przychodzi na pogawędki. Nie masz potrzeby - zostać w domu. Przestrzegajmy pewnych zasadach i dbajmy o innych !

Guest

Cytuję Guest:
A najlepsze sytuacje można zaobserwować w aptekach, gdzie ludziska przychodzą zakupić "niezbędne" kremy na zmarszczki, maseczki, płyny przeciwko łysieniu i tym podobne specyfiki pierwszej potrzeby!!! Co się musi jeszcze wydarzyć, żeby dotarło, że żarty się skończyły?
Zgadzsm sie! Codziennie przychodzą pacjenci po odżywkę do rzęs, peeling do ust czy szampon. Nie brakuje też starszych osób kupujących ziółka czy tabletki do protez. I wszyscy zgodnie twierdzą, że oni to są zdrowi i nikogo nie zarażają. Brak słów...
+16

Guest

Z całym szacunkiem, ale jak widzę co niektóre osoby wypowiadające się....włączcie sobie chociaż sprawdzanie pisowni zanim coś umieścicie w komentarzach. Wasze olewatorskie podejście jak i pisownia mają wiele o Was do powiedzenia. Lepiej omijać na ulicach, bo pewnie już dawno jesteście nosicielami głupoty jak i wirusa.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.