pldaenfrdeuk

 sobota 8 sierpnia 2020r.   imieniny: Cyprian, Cyryl, Emil

Reklama

A A A
1 1 1 1 1 1 Ocena 1.00 (1)

Wojskowa Akademia Techniczna (Instytut Bezpieczeństwa i Obronności w Wydziale Bezpieczeństwa Logistyki i Zarządzania) z Warszawy prowadzi badania na temat bezpieczeństwa energetycznego i ekologicznego w ujęciu lokalnym oraz zanieczyszczenia powietrza spowodowanego niską emisją gospodarstw domowych.

W ramach tego projektu wytypowanych zostało 5 średniej wielkości miast z terenu Polski wykorzystujących w sieci ciepłowniczej ciepło termalne (geotermalne) oraz 5 takich miast wykorzystujących tradycyjne źródła ciepła do ogrzewania budynków mieszkalnych. W ramach tej drugiej grupy wybrany został Barlinek.

REKLAMA

Prace badawcze są zróżnicowane i polegają na rozbudowanym badaniu ankietowym 5 osób z Jednostki Samorządu Terytorialnego i Jednostek Organizacyjnych, badaniu ankietowym mieszkańców oraz na badaniu jakości powietrza, przy użyciu specjalistycznych urządzeń. Działania te prowadzi dr Katarzyna Świerszcz pracownik naukowy na Wydziale Bezpieczeństwa Logistyki i Zarządzania w Warszawie.

Badanie ankietowe pięciu osób odbyło się 27 i 28 lutego 2020 r. w Urzędzie Miejskim w Barlinku. Także w tych dniach przeprowadzone zostało badanie jakości powietrza w 10 zróżnicowanych miejscach Barlinka.

Kolejnym etapem będzie przeprowadzenie badań ankietowych wśród mieszkańców naszego miasta. W związku z tym, informujemy mieszkańców, że przedstawiciele Instytutu Badawczego IPC Sp. z o.o. z Wrocławia działający na zlecenie Wojskowej Akademii Technicznej, niebawem rozpoczną prowadzenie tych badań i będą bezpośrednio zwracać się do Państwa o wypełnianie anonimowo ankiet. Zachęcamy do uczestnictwa w tym projekcie, którego analiza pozwoli na rozpoznanie zagadnienia.

 

UM Barlinek - nadesłane

 

Komentarze

+2

Guest

Ciekawe, jakie kryteria zadecydowały o wyborze BARLINKA do badań?
Czy może to być FAKT, że w Barlinku jest ogromna liczba osób leczonych onkologicznie ?
Jeśli tak, to co sprzyja tej chorobie?
pomijając kopcenie z pieców ?

Guest

W Myśliborzu Burmistrz powołał sztab kryzysowy i informuje mieszkańców o sytuacji w gminie.A w naszej gminie cisza.

https://www.youtube.com/watch?v=eWY9a97ciec
-7

Guest

Ciekaw jestem, czy Wojskowa Akademia Techniczna zajmuje się także zanieczyszczeniem środowiska infradźwiękami emitowanymi przez elektrownie wiatrowe i ich zgubnym wpływem na zdrowie ludzi...

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.