pldaenfrdeuk

 środa 8 kwietnia 2020r.   imieniny: Dionizy, Radosław

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, wydała odpowiednie dyspozycje co do miejsc przeznaczonych do odbywania kwarantanny. Chodzi o obiekty użyteczności publicznej. W powiecie myśliborskim są to: były ośrodek OHP w Rowie, Szkoła Podstawowa w Myśliborzu, Hala Sportowo – Rehabilitacyjna w Dębnie a także I Zakład pielęgnacyjno – opiekuńczy, ul. Szpitalna 10 w Barlinku.

Wydano także specjalne instrukcje przestrzegania zasad higieny podczas odbywania kwarantanny. Ponadto, osoba która musi ten czas spędzić w odosobnieniu, ma obowiązek zadbać we własnym zakresie o odpowiedni zapas żywności, leków itp. (posiłki, środki czystości może zapewnić np. rodzina, znajomi, sąsiedzi będący w kontakcie telefonicznym). 

Wyjątkiem są osoby samotne, starsze i niepełnosprawne. Tutaj pomocy udzielą pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej.

 

Instrukcja przestrzegania zasad higieny podczas odbywania kwarantanny.

Ze względów bezpieczeństwa wszystkie osoby przebywające w kwarantannie są zobowiązane do przestrzegania niżej wymienionych zaleceń.

1) Zaleca się aby osoby odbywające kwarantannę w miarę możliwości nie opuszczały pokoju, jeżeli nie ma takiej potrzeby,

2) Ogranicz kontakt z innymi osobami, zachowaj bezpieczną odległość od innych osób min. 2 metry.

3) Dbaj o higienę osobistą (często myj ręce zgodnie z instrukcją zamieszczoną przy stanowiskach do mycia rąk)

4) Monitoruj swój stan zdrowia (mierz temperaturę ciała min. 2 x dziennie) w razie pojawienia się objawów (temperatura powyżej 38°C, kaszel, duszności, zmęczenie, bóle mięśni) skontaktuj się telefonicznie z PPIS w Myśliborzu: Tel: 694415750, 784689783

5) Za odpowiednie utrzymanie bieżącej czystości toalet/łazienek na terenie miejsca kwarantanny odpowiadają osoby przebywające w kwarantannie - Po każdym użyciu toalety/łazienki dezynfekują ją dostępnym środkiem czystości - Wprowadza się generalne sprzątanie toalet/łazienek l x dziennie

6) Za utrzymanie bieżącej czystości pokoi odpowiadają lokatorzy pokoi, do dyspozycji mają środki czystości i sprzęt sprzątający, - Poza tym wietrz pokój kilka razy dziennie. - W miarę możliwości dostępnymi środkami dezynfekuj powierzchnie dotykowe (klamki, blaty, ekrany telefonów itp.).

7) Odpady umieszczaj w workach foliowych oraz przekaż je do wyznaczonego miejsca czasowego składowania lub odbierze je osoba wyznaczona.

Powyższe zalecenia mają na celu Ochronę Zdrowia Twojego i Innych.

REKLAMA

Osoba objęta kwarantanną ma obowiązek zadbać we własnym zakresie o odpowiedni zapas żywności, leków itp. (posiłki, środki czystości może zapewnić np. rodzina, znajomi, sąsiedzi będący w kontakcie telefonicznym).

Tylko i wyłącznie w sytuacji kiedy osoba, w szczególności starsza, samotna, niepełnosprawna nie jest w stanie własnym staraniem zapewnić sobie gorącego posiłku lub produktów żywnościowych, taką pomoc gmina powinna przyznać na podstawie art. 48b ustawy o pomocy społecznej (Dz. U. z 2020 r. póz. 1507).

Kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Barlinku:

1) elektronicznie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2) poprzez platformę EPUAP

3) telefonicznie:
- TEL/FAX sekretariat - (95) 74 60 014 (od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 15:00) 609 - 110 - 018 (codziennie od 07:30 do 19:00),
- świadczenia rodzinne - (95) 74 61 441 (od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 15:00). 

Wyjątkowo, w sprawach bardzo pilnych będzie dostępny pracownik w dyżurce przy wejściu do Ośrodka od godz. 11:00 do godz. 13:00.

Pomoc w postaci interwencji kryzysowej w celu przywrócenia równowagi psychicznej oraz specjalistycznego poradnictwa psychologicznego w formie rozmowy telefonicznej udzielana może być przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myśliborzu przy ulicy Północnej 15, telefon interwencyjny: 669 606 604.

Odpady należy zbierać do opakowania wewnętrznego złożonego z przeznaczonego na odpady worka jednorazowego użycia, który po wypełnieniu i zamknięciu jest umieszczany w drugim worku.

Kontrolę odbywania kwarantanny przeprowadzają policjanci co najmniej raz na dobę, których obowiązkiem jest sprawdzenie, czy osoba poddana kwarantannie przebywa w miejscu jej odbywania.

Za złamanie zasad kwarantanny obecnie grozi 30 tysięcy zł grzywny !

UM Barlinek - nadesłane

 

Artykuł poprawiony.

barlinek

Komentarze  
-18 # Guest 2020-03-25 21:33
Witam serdecznie, chciałbym wszystkim uświadomić że w Polsce rocznie umiera ok 400 tys osób z różnych powodów tj złej diety chorób, powikłań grypowych, alkoholu itp czyli miesięcznie ok 40 tys osób, więc nie rozumiem dlaczego nagle o tym nie mówimy i nie robi to wrażenia??? Na grypę choruje już ponad milion osób od Noweg roku i co dzień ktoś umiera, to nie ma teraz znaczenia?!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 # Guest 2020-03-25 23:31
Hmmm
Może dlatego, że jak ktoś ma złą dietę, to nie zaraża nią innych? Może dlatego, że grypa jest mniej zaraźliwa i mniej groźna dla chorych? Może dlatego, że teraz nawet przy pozornych kwarantannach system opieki zdrowotnej jest całkowicie zapchany i pokonczyły się respiratory w europie? Kiedy panuje grypa, nie trzeba wybierać kogo ratować. Nikt ci nie broni nagłaśniać pozostałych spraw, ignorancie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # KrissB 2020-03-25 23:27
to i tak nie dociera do ludzi-robotów oglądających tylko tv, ale miejmy nadzieję że to się zmieni, pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-12 # Guest 2020-03-25 18:42
Powrót do kraju za naszej granicy regulują przepisy więc takie osoby przekraczając granice są kontrolowane.
Niech ludzi głowa oto nie boli a raczej zazdrość i pazerność odgrywa dużą rolę, niech każdy przestrzega zasad i będzie ok.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # Guest 2020-03-25 20:52
Cytuję Guest:
Powrót do kraju za naszej granicy regulują przepisy więc takie osoby przekraczając granice są kontrolowane.
Niech ludzi głowa oto nie boli a raczej zazdrość i pazerność odgrywa dużą rolę, niech każdy przestrzega zasad i będzie ok.

Przestań pleść głupoty, ciekawe o co mają być zazdrośni, jakie przepisy??! Zawodowi kierowcy nie są wogole kontrolowani
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2020-03-26 08:14
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Powrót do kraju za naszej granicy regulują przepisy więc takie osoby przekraczając granice są kontrolowane.
Niech ludzi głowa oto nie boli a raczej zazdrość i pazerność odgrywa dużą rolę, niech każdy przestrzega zasad i będzie ok.

Przestań pleść głupoty, ciekawe o co mają być zazdrośni, jakie przepisy??! Zawodowi kierowcy nie są wogole kontrolowani



Sa kontrolowani i odczep sie od zawodowuch kierowców dzieki nim masz co do buzi wsadzic czym sie podetrzec w *** oraz cos kupić w klepie bo zapewne codziennie w nim jesteś.
Chesz możemy się zamienić ja bede siedziec w domu a Ty będziesz narażać zdrowie za kawałek grosza
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2020-03-26 07:43
Pleciesz głupoty jestem zawodowym kierowcą wracając co tydzień przez granicę jestem kontrolowany przez służby.
Więc nie masz pojęcia o czym piszesz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 # Guest 2020-03-25 17:00
a czytac ze zrozumieniem to komentujacy umieja?
Chodzi o zaklad pielegnacyjno-opiekunczy, dawny hotel pielegniarek, jest osobnym budynkiem, wiec nie ma potrzeby izolowac calego szpitala
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2020-03-25 20:46
Cytuję Guest:
a czytac ze zrozumieniem to komentujacy umieja?
Chodzi o zaklad pielegnacyjno-opiekunczy, dawny hotel pielegniarek, jest osobnym budynkiem, wiec nie ma potrzeby izolowac calego szpitala

Jeśli chodzi o Zakład pielęgnacyjno -opiekuńczy , to uwaga do redagującego artykuł,o nie wprowadzanie w błąd, jest napisane Szpital !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-8 # Guest 2020-03-25 18:56
Cytuję Guest:
a czytac ze zrozumieniem to komentujacy umieja?
Chodzi o zaklad pielegnacyjno-opiekunczy, dawny hotel pielegniarek, jest osobnym budynkiem, wiec nie ma potrzeby izolowac calego szpitala

Potrafią się pisze
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-5 # Guest 2020-03-25 18:35
Dokładnie, czytać bez zrozumienia, komentarzy to całe mnóstwo, tylko że komentują nawet to czego nie rozumieją, Polacy obudźcie się
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 # Guest 2020-03-25 15:23
Jak osoba będąca w zamknięciu (nie w swoim domu) ma sobie zapewnić posiłki na dwa tygodnie ???????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+23 # Guest 2020-03-25 12:57
Czy wyznaczenie szpitala w Barlinku jako miejsca kwarantanny oznacza jego całkowite wyłączenie z bieżącej działalności??
Dlaczego w Barlinku nie wyznaczono innego miejsca (np.OHP przy ul.Bonifacego) ??
Panie Burmistrzu o co w tym wszystkim chodzi?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2020-03-27 12:19
Bo to nie godzi o to żeby ludzi od razu za miasto wywozić, tylko żeby mieli w razie potrzeby szybki dostęp do leków itd ..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-42 # Guest 2020-03-25 12:54
Bardzo proszę szanowną redakcję o wyłączenie komentarzy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2020-03-25 21:36
Cytuję Guest:
Bardzo proszę szanowną redakcję o wyłączenie komentarzy

Dlaczego?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-4 # Guest 2020-03-25 12:49
Inspekcja sanitarna przeczy sama sobie - odpady pochodzące od osób przebywających na kwarantannie z powodu koronawirusa porównuje do odpadów pochodzących od osób chorujących na grypę !
Fakt jest wiele chorób zakaźnych u osób od których są odbierane odpady komunalne na ale w tym przypadku chyba chodzi o minimalizowanie zakażenia COVID 19 prawda?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+46 # Guest 2020-03-25 12:28
Weźcie zajmijcie się osobami wracającymi z po za naszych granic bo wracając twierdzą że im nic jie jest.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # Guest 2020-03-27 12:22
Pewnie i nie jest bo jeśli ktoś ma pewną świadomość tego co robi co dnia i unika potencjalnych zagrożeń, to nie powinien nic złapać
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi