pldaenfrdeuk

 środa 8 kwietnia 2020r.   imieniny: Dionizy, Radosław

Reklama

A A A
4.5 1 1 1 1 1 Ocena 4.50 (2)

W związku z koniecznością podjęcia działań związanych z rozpowszechnianiem się coronawirusa COVID – 19, a co za tym idzie z koniecznością odizolowania osób, które potencjalnie mogą być nim zarażone, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informuje, że została uruchomiona Aplikacja Kwarantanna Domowa.

 

Jedną z opcji, z jakiej będą mogli korzystać użytkownicy aplikacji, będzie możliwość kontaktu osób odbywających kwarantannę z Ośrodkami Pomocy Społecznej. W funkcji tej obywatel elektronicznie będzie mógł się zwrócić z prośbą o posiłek, podstawowe artykuły spożywcze, pomoc psychologiczną, kontakt ze strony pracownika ośrodka pomocy społecznej.

REKLAMA

Informacje zbierane przy pomocy aplikacji od osób odbywających kwarantannę będą przesyłane do Wydziałów Polityki Społecznej Urzędów Wojewódzkich pięć razy dziennie. Następować to będzie o godz. 6.00, 9.00, 12.00, 15.00 i 18.00. Wydziały będą z kolei przesyłać poszczególne prośby do Ośrodków Pomocy Społecznej.

UM Barlinek - nadesłane

 

 

Komentarze  
+1 # Guest 2020-03-30 09:23
Pięknie napisane ale praktyka wygląda całkiem inaczej z tym wsparciem instytucji
Im więcej osób przybywa tym gorzej bo nie nadarzaja z rejestracją ludzi więc wszystko działa z opóźnieniem
Trzeba samemu sobie radzić lub liczyć na wsparcie bliskich w czasie kwarantanny
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 # Guest 2020-03-28 20:10
Apel do przełożonych Barlinek Inwestycje, żeby pouczyli pracowników z Ukrainy,że powinni respektować nasze ustalenia prawne w związku z koronowirusem.Wracaja z pracy z pracy grupami,przemieszczają się różne miejsca też licznie.,To jest dla bezpieczeństwa nas wszystkich i również ich.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi".