pldaenfrdeuk

 wtorek 4 sierpnia 2020r.   imieniny: Alfred, Arystarch, Dominik

Reklama

A A A
4 1 1 1 1 1 Ocena 4.00 (1)

Ten czas jest trudny dla wszystkich. Nie tylko dla mieszkańców naszego kraju. Dziś cały świat walczy z koronawirusem i w związku z tym, odwoływane są wszystkie imprezy oraz uroczystości. Także te o charakterze państwowym.

Co roku 3 maja, w święto uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji, w kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, odbywała się msza św. w intencji Ojczyzny. Tuż po niej, poczty sztandarowe wraz z przedstawicielami władz, przedsiębiorstw, szkół, przedszkoli, stowarzyszeń, organizacji itd., udawali się pod obelisk marszałka Józefa Piłsudskiego, by złożyć kwiaty.

REKLAMA

W tym roku, nie brakowało nabożeństwa, natomiast druga część uroczystości, była skromniejsza i okrojona do minimum. Wiązankę kwiatów w imieniu wszystkich mieszkańców Barlinka, symbolicznie złożyli burmistrz Dariusz Zieliński, wiceburmistrz Krzysztof Paszek, przewodniczący RM Mariusz Maciejewski oraz prezes PGK sp. z o.o. Zbigniew Blezień. Chwilę wcześniej, kwiaty złożyli także przedstawiciele Jednostki Strzeleckiej 4037 Barlinek. W tym roku, każda delegacja składa kwiaty indywidualnie, bez zgromadzeń, zachowując obowiązujące obostrzenia.

monikary

 

barlinek

barlinek

barlinek

 

Komentarze

+3

Guest

Ano, nie świętujemy rocznicy przewrotu majowego w 1926 roku, to byłoby dobre miejsce dla przypomnienia co wtedy się wydarzyło...

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.