pldaenfrdeuk środa 23 września 2020r.   imieniny: Bogusław, Libert, Tekla

Reklama

A A A
4.7377049180328 1 1 1 1 1 Ocena 4.74 (183)

Był już koncert balkonowy, teraz czas na podbalkonowy. Rozweselenie mieszkańców gminy Barlinek, szczególnie tych przebywających na kwarantannie, wziął sobie na cel Antoni Płaczek, młody uzdolniony wokalista.

W miniony piątek oraz sobotę, koncertował w Rychnowie, Mostkowie, Dzikowie, Strąpiu a także w Barlinku przy ul. Przemysłowej, na Górnym Tarasie oraz na ulicach Słowackiego, Stodolnej, Armii Polskiej, Chmielnej, w okolicach pomostu i ul. Wodnej. Odwiedził także ulicę Boczną, gdzie pod Gminnym Centrum Ratownictwa, zaśpiewał specjalnie dla strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz ratowników medycznych. Wokalista za scenę miał lawetę, na której ustawił kolumny z mikrofonem.

REKLAMA

 

Miło nam również Państwa poinformować, iż Antoni Płaczek stanął na podium kolejnego konkursu piosenki. 03 maja ogłoszono laureatów Ogólnopolskiego Domowego Konkursu Religijno-Muzycznego pod patronatem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi oraz Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty – p. Magdaleny Zarębskiej-Kuleszy. Konkurs polegał na wykonaniu utworu "Ochrzczeni i posłani", tzn. hymnu misyjnego Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, który powstał w Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym (październik 2019). Piosenkę, każdy miał za zadanie zaśpiewać u siebie w domu, później opublikować i wysłać link z publikacji do organizatora. W kategorii wiekowej 11-14 lat, miejsce III zajął mieszkaniec Barlinka, uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 – Antoni Płaczek.

monikary