pldaenfrdeuk

 wtorek 4 sierpnia 2020r.   imieniny: Alfred, Arystarch, Dominik

Reklama

A A A
4 1 1 1 1 1 Ocena 4.00 (4)

List następującej treści dotarł do naszej redakcji. Sprawa dotyczy zasypywania oczka wodnego przez firmę, która prowadzi prace ziemne przy budowie drogi Pustać - Dzikowo.  

 

W przesłanej do nas korespondencji czytamy m.in.

Działka, na której dochodzi do tego procederu (zasypywania oczka wodnego), to działka skarbu państwa, za którą odpowiada starosta powiatowy w Myśliborzu. Działka znajduje się w obrębie miejscowości Mostkowo i ma numer 74/4. Dzwoniłam w tej sprawie do barlineckiego Ratusza i osoby odpowiedzialnej za prowadzenie w/w inwestycji, gdzie usłyszałam, że urzędu nie interesuje gdzie inwestor wywozi nadwyżki ziemi oraz nieczystości. Kolejno zadzwoniłam do Starostwa Powiatowego w Myśliborzu, wydz. ochrony środowiska, gdzie z kolei pani naczelnik stwierdziła, że ich wydziału sprawa nie interesuje, bo "działkami" zajmuje się wydział geodezji. Po moim argumencie, że dochodzi do niszczenia zasobów wodnych w czasie suszy, a to jest sprawa z zakresu ochrony środowiska, stwierdziła, że wodami zajmują się Wody Polskie. Podsumowując, żaden z urzędów odpowiedzialnych za inwestycje lub teren nie zainteresował się tematem niszczenia zasobów wodnych w czasie suszy.

REKLAMA

Sprawą zainteresowaliśmy starostę powiatu myśliborskiego, Andrzeja Potyrę. Jak nam powiedział, takiej odpowiedzi, jaką usłyszała nasza Czytelniczka, być nie powinno. Na miejsce, w którym dochodzi do dewastacji oczka wodnego, starosta wysłał urzędników, którzy stwierdzili, że rzeczywiście jest ono zasypywane. Firma wykonująca prace, została zobowiązana do przywrócenia stanu tego miejsca, jaki był przed rozpoczętymi robotami ziemnymi. Jeżeli nie zastosuje się do tego, sprawa zostanie skierowana do organów ścigania.

js

Foto/Film: Czytelniczka

 

Tak wygląda oczko wodne dzisiaj. Teren został uprzątnięty.

barlinek

Komentarze

+6

Guest

Pani *** może by nakręciła lepiej filmik o wysypisku śmieci co tam jest od lat i nikt tym się nie interesuje. A oczkiem się zainteresowała.? Firma chociaż porządki by tam porobiła. *** Żenada
+5

Guest

Ona się wygrzewa od wielu lat. A firma zasypywala dół obok tzw. oczka wodnego. Co uważamy za pozytywne działanie. Lepiej żeby teren został wyrównany. Bo do tej pory "śmieciarze" zrobili sobie wysypisko odpadów.
+12

Guest

A podajcie nazwę firmy. Przecież ludzie w tym kraju to totalna dzicz! Śmieci w lesie są tony, cieżarówki wywożą sobie gdzie chcą, a urzędnicy przy ciepłej kawusi nie zrobią nic bo nie ich, nie ma przepisów, bo to wody polskie, gmina, i kto jeszcze.
Nie zasługujemy na życie na tej planecie
+12

Guest

To jest rozbój w biały dzień! Jestem ciekawy jak w kosztorysie ofertowym wykonawca ma wycenione wywiezienie i utylizację odpadów - w tym przypadku urobku powstałego podczas wykonywania koryta drogi.
+29

krytyk

To się w głowie nie mieści jak to czytam.
"Dzwoniłam w tej sprawie do barlineckiego Ratusza i osoby odpowiedzialnej za prowadzenie w/w inwestycji, gdzie usłyszałam, że urzędu nie interesuje gdzie inwestor wywozi nadwyżki ziemi oraz nieczystości. Kolejno zadzwoniłam do Starostwa Powiatowego w Myśliborzu, wydz. ochrony środowiska, gdzie z kolei pani naczelnik stwierdziła, że ich wydziału sprawa nie interesuje, bo "działkami" zajmuje się wydział geodezji. Po moim argumencie, że dochodzi do niszczenia zasobów wodnych w czasie suszy, a to jest sprawa z zakresu ochrony środowiska, stwierdziła, że wodami zajmują się Wody Polskie. "

Przecież to jest kpina... spychologia na każdym kroku. Jak w tym kraju ma być dobrze !!?? Dramat !
+22

Guest

Sprawą powinien zająć się wydział Ochrony Środowiska ponieważ absurdem w polskim prawie ochrony środowiska ziemia z prac budowlanych np z wykopu jest odpadem. Wykonawca prac powinien wylegitymować się kartą odpadu.... proponuję dokształcić pracowników Ratusza ..

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.