pldaenfrdeuk
Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

 


 niedziela 17 stycznia 2021r.   imieniny: Antoni, Jan, Rościsław

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)

W Gminie Barlinek od 2010 roku przeprowadzano inwentaryzację wyrobów zawierających azbest obejmującą budynki mieszkalne i inne nieruchomości, na których stwierdzono występowanie płyt cementowo – azbestowych, tj. eternitu.

Jednocześnie opracowany został „Program usuwania wyrobów zawierających azbest wraz z inwentaryzacją wyrobów zawierających azbest dla Miasta i Gminy Barlinek”. Na jego podstawie istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na demontaż, transport i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest (eternit). Pomoc finansowa nie obejmuje kosztów związanych z wykonaniem nowego pokrycia dachowego.

REKLAMA

W związku z powyższym, zachęcamy Państwa do wykonania w roku 2020 usunięcia materiałów zawierających azbest. Druki deklaracji uczestnictwa w programie oraz wszelkie informacje dotyczące dofinansowania można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Barlinku – pokój nr 25, tel. 95 746-55-76.

W związku ze panującą sytuacją epidemiczną proponujemy pobranie druków deklaracji w formie elektronicznej, do wydruku ze strony Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Barlinku w zakładce > „Jak załatwić sprawę?” > „Ochrona środowiska”. Termin składania deklaracji upływa 31 maja 2020r.

Gmina Barlinek występuje do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska z wnioskiem o środki na usuwanie wyrobów zawierających azbest rozdysponowywanych w ramach naboru pn. AZBEST 2020. W związku z powyższym, wszystkie osoby, które planują usunąć azbestowe wyroby ze swoich nieruchomości mają możliwość złożenia odpowiedniej deklaracji w Urzędzie Miejskim. Szczegóły nt. deklaracji zawiera Informacja od Burmistrza w ww. sprawie.

 

UM Barlinek - nadesłane

 

Komentarze

+3

Guest

Właściciele budynków wiedzą co posiadają . A gmina to tak długo hejt będzie uprawiać? Niech Gmina zacznie sięgać po wszystkie dofinansowania na wieś bo tam jest do zrobienia.... Dawniej lepszy był zwyczaj. Dawali Poczcie POLSKIEJ zarobić
+3

Guest

Cytuję Guest:
"Szczegóły nt. deklaracji zawiera Informacja od Burmistrza w ww. sprawie.
UM Barlinek - nadesłane"

Gdzie można znaleźć w/w materiały ?? Dlaczego brakuje linku do tzw. informacji Burmistrza?
Ile azbestu jeszcze zalega na terenie naszej gminy??

Trochę wysiłku i wszystko można odszukać :)
http://barlinek.pl/aktualnosci/935-informacja-o-dofinansowaniu
+1

Guest

"Szczegóły nt. deklaracji zawiera Informacja od Burmistrza w ww. sprawie.
UM Barlinek - nadesłane"

Gdzie można znaleźć w/w materiały ?? Dlaczego brakuje linku do tzw. informacji Burmistrza?
Ile azbestu jeszcze zalega na terenie naszej gminy??

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.