pldaenfrdeuk

 sobota 11 lipca 2020r.   imieniny: Benedykt, Cyprian, Kalina

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (5)

Pod drzwiami barlineckiego szpitala, od kilku dni stoi nowy ambulans. Został on zakupiony w ramach Barlineckiego Budżetu Obywatelskiego 2020. W głosowaniu, które odbyło się w 2019r., wzięło udział pięć projektów.

Były to: zakup karetki sanitarnej dla Szpitala Barlinek Sp. z o.o., plac zabaw i siłownia zewnętrzna w Rychnowie, zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i spowolnienie ruchu pojazdów w miejscowości Jaromierki, mini centrum rekreacyjno - sportowe w Łubiance i naprawa drogi gminnej Żydowo – Wilcze.

REKLAMA

Na projekty zagłosowały 8143 osoby. Na podstawie wyników, do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2020r., przyjęto projekt miejski: zakup karetki sanitarnej dla Szpitala Barlinek Sp. z o.o. oraz projekt sołecki: mini centrum rekreacyjno - sportowe w Łubiance.

25 maja, odbyła się uroczystość przekazania nowej karetki na potrzeby barlineckiego szpitala. Jest to ambulans typu „C”, Volkswagen Crafter, rok produkcji 2020. Kluczyki wraz z certyfikatem zakupu pojazdu, na ręce prezesa Szpitala Barlinek Sp. z o.o. Marka Stankiewicza, przekazali Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński oraz przewodniczący RM Mariusz Maciejewski.

monikary

 

barlinek

barlinek

 

Komentarze

Guest

A czemu ma służyć ta karetka? Ponieważ oznaczona jest litera T i polskim systemie jest to taka taksówka z funkcja pojazdu uprzywilejowanego. Jeżeli jako taksówka to wystarczyło zwykłe Caddy kupić z dodatkowym funkcjami. Ale co jak co trzeba pochwalić dodatkowy stały koszt w ujemnym budżecie szpitala.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi".