pldaenfrdeuk

 sobota 4 lipca 2020r.   imieniny: Ageusz, Alfred, Elżbieta

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (6)

Ponad miesiąc temu, 16 kwietnia, na pasiece „Miody Jakubowe” doszło do tragedii. Tego dnia, spłonęło 40 uli i 20 pszczelich rodzin. Ta pasieka, to nie tylko tradycja dziedziczona z pokolenia na pokolenie, to również ogromna miłość do pszczół. Jej właściciel Kuba, stracił nie tylko ule i ukochanie pszczoły.

Pożar strawił także wszystkie narzędzia, akcesoria i urządzenia do prowadzenia gospodarki pasiecznej. W tym samym dniu, wsparcie zaoferował jeden z pszczelarzy Jarosław Obidowski, który niebawem przekaże pięć odkładów pszczelich, aby rodziny mogły się odbudować. Z pomocą ruszyli także przyjaciele Kuby, którzy zrobili zbiórkę funduszy na odbudowę pasieki.

REKLAMA

Odzew mieszkańców Barlinka (i nie tylko) był ogromny. Już po kilku dniach, zebrano blisko 17.000 zł. Dziś, 27 maja, odwiedziliśmy pasiekę „Miody Jakubowe”, by zobaczyć jak odbudowuje się to miejsce. Dzięki zbiórce, udało się zakupić 32 ule. Gniazda uli, zostały pomalowane przez dzieci (kolegów i koleżanek właściciela pasieki) z pomocą rodziców. Trzeba przyznać, że wyglądają nietuzinkowo, są piękne i kolorowe.

Jak powiedział nam Kuba, przed nim jeszcze dużo pracy, jednak będzie się starał aby ule jak najszybciej zostały zasiedlone przez pszczoły. Niebawem ponownie zajrzymy do pasieki i pokażemy Państwu jak odbudowuje się tam pszczele życie.

monikary 

 

 

Komentarze

+6

Guest

Pani Simono , zaraz pani napisze że głodują w Etiopii i tylko to jest ważne. Każdy ma prawo pomagać komu chce... Całego świata się nie da naprawić, niestety... Pani też może płacić na co chce
-1

redakcja

Cytuję Guest:
Dlaczego nie widać żadnych komentarzy? Przychodzi mi informacja że ktoś odpowiedział na mój komentarz ale komentarza brak!!!!

Komentarzy anonimowych czy pisanych przez fb?
+17

Guest

Trzeba nagłaśniać temat a nie napisać - bo mi nikt nie dał, skąd mieszkańcy mają wiedzieć, że ktoś również stracił pszczoły, widocznie Kuba ma wielu dobrych ludzi wokół Siebie. Bravo Kuba i wszyscy, którzy dołożyli jakąkolwiek cegiełkę.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi".