pldaenfrdeuk

 

 


 niedziela 28 lutego 2021r.   imieniny: Chwalibóg, Józef, Roman

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (3)

Czas narodowej kwarantanny uspokoił trochę dzikie pomysły niszczenia miejskiej infrastruktury i nie mieliśmy w związku z tym żadnych sygnałów o uszkodzonych ławkach czy też barierkach. Niestety, wraz z poluzowaniem obostrzeń, odbieramy pierwsze informacje od naszych Czytelników o pojawieniu się wandali.

 

REKLAMA

Szlak przygody” często padał ofiarą takich wybryków. Tym razem było nie inaczej. Ktoś bezmyślnie zniszczył wyposażenie wiaty wypoczynkowej na odcinku szlaku w Moczkowie. Wyrwano ławkę oraz stół. Zapewne w planie było wrzucenie do wody, ale chyba zabrakło już na to sił. Tego, kto dopuścił się wspomnianego czynu, raczej nie uda się namierzyć, jednak za naprawy zapłaci barlinecki Ratusz a co za tym idzie, my mieszkańcy. 

Ten odcinek szlaku położony jest na uboczu i wątpliwe aby znaleźli się świadkowie. Pamiętajmy jednak, że każdy taki sygnał może być pomocny w złapaniu wandali i to oni zapłacą za szkody. Dzwoniąc na Policję, nie musimy podawać swoich danych.

Dzisiejszej nocy, tj. 31 maja, po promenadzie Jeziora Barlineckiego „latały” także kosze na śmieci. Wandale z pewnością chcąc się popisać, powrzucali kilka koszy do jeziora a kilka znalazło się na trawniku. Zaczynają się ciepłe dni i z chęcią będziemy chcieli je spędzać na świeżym powietrzu. Obyśmy po każdym weekendzie, nie musieli oglądać takich smutnych widoków.

monikary

 

Foto: Czytelnicy - dziękujemy

barlinek

barlinek

barlinek

Pin It

Komentarze

+6

Guest

To jest po prostu PARANOJA ! W głowię się to nie mieści ;/ zrobić coś dla wszystkich.... to przyjdzie jeden cham z drugim i zniszczą wszystko, dla takich obłąkanych to powinno być od razu więzienie,z 7 lat jak nie 8.... a potem przez tych ćpunów (no bo to na pewno były ćpuny - bo tylko doszczędnie zniszczony organizm przez narkotyki może być do tego zdolny) cierpią porządni obywatele naszego miasta ;( ojjj źle się dzieje w naszym mieście ;( gdybym tylko miał taką możliwość to wymierzyłbym im wszystkim sprawiedliwość za posiadanie choć 0.0000001g jakichkolwiek narkotyków....
+11

Guest

W tygodniu ok godziny 24 dzwoniłem na policję i prosiłem o interwencję, ale usłyszałem że patrol może być dopiero za dwie godziny, więc nic w tym dziwnego że wandale robią co chcą
+11

Guest

A ja nie rozumiem skąd u komentujących ta pewność, że to dzieciaki zrobiły. Nie raz i nie dwa zdarzyło mi się widzieć "mocno dorosłych" w takich akcjach, że szkoda gadać! Szczególnie po kilku głębszych. Głupota nie ma wieku :sad:
+5

Guest

Nie zgodzę się z niektórymi komentarzami o bezcelowym inwestowaniu w infrastrukturę. Nie dajcie się pokonać jakimś lumpom spod ciemnej gwiazdy. Konieczny niestety monitoring oraz współpraca mieszkańców ze strażą miejską i policją. Pozdrawiam z Wrocławia.
+14

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Nikt normalny tego nie zrobił tylko osoby z patologicznego środowiska a takich niestety coraz więcej w tym mieście... Cpunow i malolatow pijacych alkohol też nie brakuje na mleko się przerzućcie i to 0,5% bo 3,2% to już dla was za mocne...

Zasmucę cię. Większość wandali pochodzi z tz. "dobrych domów". Kochane dzieci mają kasę na alkohol i dragi , a więc rządzą i szpanują biedocie!. A w domach takie niewiniątka.

Mówiąc patologia nie miałam na myśli biedniejszego społeczeństwa tylko zachowanie, które jest odchyleniem od norm społecznych a to zdarza się wszędzie czy to u bardziej czy mniej zamożnych. Wpajanie dobrego zachowanie w głównej mierze zależy od rodziców owszem nic człowiek nie poradzi jak pomimo szczerych chęci gowniarze maja wodę zamiast mózgu a takie zachowanie jest poprostu słabością z którą sobie nie radzą. Lepiej narobić szkód na rzeczach martwych bo one nie oddadzą takich *** w naszym mieście co widać nie brakuje... Dla tego, który to zrobił mam radę stań idioto przy murowanym budynku i walnij tym pustym łbem z takim samym impetem co zniszczyłes czyjeś mienie...
+19

Guest

Cytuję Guest:
I po raz kolejny, miasto monitorowane ale chyba tylko na tabliczkach.....

Najlepszy monitoring to monitoring rodzicielski, to nie Chiny żeby wszędzie kamery wstawiać bez przesady. Rodzice zainteresujcie się swoimi pociechami nie tylko w Dzień Dziecka!
+12

Guest

Cytuję Guest:
Nikt normalny tego nie zrobił tylko osoby z patologicznego środowiska a takich niestety coraz więcej w tym mieście... Cpunow i malolatow pijacych alkohol też nie brakuje na mleko się przerzućcie i to 0,5% bo 3,2% to już dla was za mocne...

Zasmucę cię. Większość wandali pochodzi z tz. "dobrych domów". Kochane dzieci mają kasę na alkohol i dragi , a więc rządzą i szpanują biedocie!. A w domach takie niewiniątka.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.