pldaenfrdeuk

 sobota 11 lipca 2020r.   imieniny: Benedykt, Cyprian, Kalina

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (3)

Od kilku dni na ulicach Barlinka, można zobaczyć nowe stacje do segregacji odpadów. Cztery kosze o kolorystyce właściwej do oznakowania każdego rodzaju odpadków, stoją m.in. nad Jeziorem Barlineckim, w Parku im. Emanuela Laskera czy też na Rynku Miejskim.

 Ogólnie, stacji jest siedem. Zestawy, zakupione za kwotę 8.511,85 zł przez gminę Barlinek, zostały zamontowane przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. w Barlinku.

REKLAMA

Dotychczasowe kosze pozostaną  i będą spełniać funkcję pojemników na pozostałości z segregacji – czyli to, czego nie można umieścić w koszach kolorowych. Nowe pojemniki zakupiono z uwagi na potrzebę segregacji odpadów komunalnych w przestrzeni publicznej i pogłębianie świadomości mieszkańców w tym zakresie. 

Mamy nadzieję, że się przyjmą i nic się z nimi złego nie stanie. Kolejne zestawy wkrótce montowane będą na innych terenach gminnych.

 

monikary

 

barlinek

 

Komentarze

+1

Guest

A na ulicy widok 9 to by się dzwony przydały bo kiedyś były i co tak same nie znikły boks jest a w nim aż szkoda pisać trzeba zdjęcie zrobić i pokazać jak to segregować jak nie ma do czego
+6

Guest

Więcej takich koszy proszę. Chociaż jeden przy ulicy Tunelowej. Tu w pobliżu nie ma ani jednego segregatora na śmieci, tak jak na innych osiedlach są. Choćby na plastiki jeden dzwon by się przydał

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi".