pldaenfrdeuk
Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

 


 niedziela 17 stycznia 2021r.   imieniny: Antoni, Jan, Rościsław

Reklama

A A A
3.6666666666667 1 1 1 1 1 Ocena 3.67 (6)

Sezon wakacyjny tuż za rogiem. Pomimo panującej pandemii, Polacy już wyjeżdżają na urlopy. Jedni wybierają weekendy, drudzy snują dopiero plany, co nie zmienia faktu, że w Barlinku widać już pierwszych turystów.

Co roku oblegana jest Plaża Miejska, jednak teraz będzie nieco inaczej. W lipcu pozostanie ona zamknięta. Z pytaniem o przesunięcie terminu remontu pomostu oraz otwarcia plaży, zwróciliśmy się do barlineckiego Ratusza. Tam dowiedzieliśmy się, iż koniec inwestycji planowany jest na lipiec. Kąpielisko miejskie, otwarte więc zostanie dopiero w sierpniu.

REKLAMA

Większość osób z pewnością wybierze plażę na Janowie, jednak część będzie korzystała z dzikich miejsc, co jakby nie było, niesie ze sobą niebezpieczeństwa. W związku z tym, Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński, na podstawie ustawy o samorządzie gminnym art 7 ust. 1 pkt 14., wyraził zgodę na działania prewencyjno-szkoleniowe OSP Barlinek "Bezpieczne wakacje nad wodą 2020 r." dla utrzymania bezpieczeństwa mieszkańców i turystów w okresie wakacyjnym. Co to oznacza. Druhowie, na łodzi patrolować będą akweny wodne gminy Barlinek. Będą weryfikować przestrzeganie zasad bezpieczeństwa nad wodą.

Od czasu do czasu wspierać ich będą policjanci z Komisariatu Policji w Barlinku, którzy dodatkowo będą sprawdzać stan trzeźwości m.in. osób przebywających na sprzęcie pływającym. Patrole będą się odbywały w różnych dniach (z dużym naciskiem na weekendy) od czerwca do końca września tego roku. Oprócz czuwania nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad wodą, druhowie będą się szkolili w m.in. podejmowaniu tonącego czy też udzielaniu pierwszej pomocy.

 

monikary

  

barlinek

 

Komentarze

+8

Guest

Na zdjęciu doskonale widać jak bardzo zarośnięte jest dno jeziora na plaży. Zielsko należałoby usunąć bo dzieci zaplątują się w te wodorosty. No i oczywiście trzeba pomyśleć o świeżym piasku, ten który jest nadaje się na budowę a nie na plażę. Ten sezon jest już stracony dla plażowiczów ale warto doprowadzić wszystko do porządku przed następnym sezonem. Jest duużo czasu.
Na basen nie ma co liczyć niech więc plaża będzie porządna.
-6

Guest

A tamten pomost już się nie nadawał do użytku? po co go zdemontowali?? Proszę mi to wyjaśnić.Lepiej czysty piasek by przywieźli a nie ten zabrudzony jest.
+9

Guest

Najlepiej się uśmiałem ze zdania "Co roku oblegana jest Plaża Miejska" :D .Oblegana to ta plaża była ,ale kilkanaście lat temu a nie teraz w ostatnich latach.Zresztą popis mistrzostwa terminu remontu w sezonie dał ratusz.Ciekawe czy prywatnie w swoim biznesie też by taki numer wykręcili .No ale może nie było innych terminów :oops: i na dokładkę rozgrzebana droga przy stadionie.Brawo Wy ;-)
+14

Guest

U nas w Barlinku zawsze na odwrót, zamiast przeprowadzic pracę od wczesnej wiosny tak aby na sezon plaża miejską była otwarta, to zostanie otwarta w sierpniu....praktycznie na koniec sezonu
Brak słów

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.