pldaenfrdeuk

 sobota 24 października 2020r.   imieniny: Filip, Marcin, Rafał

Reklama

A A A
4.6 1 1 1 1 1 Ocena 4.60 (5)

19 lipca w godzinach popołudniowych, nad Barlinkiem ponownie pojawiła się silna burza z opadami gradu, potem silnego deszczu. Tym razem nie był to wizualny efekt spadającego i leżącego dłuższy czas dużej średnicy gradu ale realne zagrożenie, które wywołało mnóstwo szkód.

Pozalewało m.in. ulicę Sportową, Flukowskiego, Ogrodową, Górną, Stodolną. Było mnóstwo zalanych piwnic i garaży. Uszkodzone zostały też samochody.

REKLAMA

Deszcz nie spadł w okolicznych miejscowościach (albo delikatnie pokropił), zalany został tylko Barlinek. Opady były na tyle silne, że z usuwaniem skutków tej fatalnej pogody, musieli walczyć strażacy. Wszystkie wezwania dotyczyły pompowania wody. OSP Barlinek wyjeżdżało siedem razy, OSP Mostkowo pięć razy, OSP Rychnów cztery razy. W działaniach na terenie Barlinka, brał udział także zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Myśliborzu, który został zadysponowany do trzech zdarzeń.

 

monikary

 

Foto: Czytelnicy - dziękujemy

barlinek

barlinek

barlinek

 

Ulewa dała się we znaki. Strażacy już działają w terenie.

Opublikowany przez Barlinek24.pl Niedziela, 19 lipca 2020

 

Powtórka? ❄️

Opublikowany przez Barlinek24.pl Niedziela, 19 lipca 2020

 

Ulewa w Barlinku.Opublikowany przez Barlinek24.pl Niedziela, 19 lipca 2020

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.