pldaenfrdeuk

 sobota 24 października 2020r.   imieniny: Filip, Marcin, Rafał

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (3)

Sezon wakacyjny w pełni. Dlatego, zgodnie z zapowiedziami zarówno na wodzie, jak i na lądzie, pojawiły się wspólne patrole Policji i Straży Pożarnej. W minioną sobotę (18 lipca) bezpieczeństwa na wodzie pilnowali wspólnie barlineccy strażacy ochotnicy i policjant.

 

REKLAMA

 Kolejnych dwóch stróżów prawa pomagała im na lądzie. W czasie kilku godzin skontrolowano dwie placówki wypoczynkowe. W czasie kontroli rozmawiano m.in. z ich kierownikami i organizatorami wypoczynku. Skontrolowano też kąpieliska. Zarówno te działające legalnie, jak i dzikie. Tam także rozmawiano i pouczano osoby korzystające z wypoczynku nad Jeziorem Barlineckim. Kontrole takie powtarzane będą co kilka dni. Zarówno w środku tygodnia, jak i w weekendy.

 

barlinek

 

Duży nacisk będzie kładziony na sprawdzanie trzeźwości osób korzystających ze sprzętu pływającego. Dodatkowo weryfikowane będzie, czy osoby małoletnie korzystające wraz z opiekunami np. z rowerków wodnych, posiadają kapoki. Szkolenia w kwestii bezpieczeństwa, to ostatnio priorytet druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku. Nie tak dawno razem z kolegami z OSP Rychnów ćwiczyli na wodzie a 22 lipca, wraz z policjantami Komisariatu Policji w Barlinku, uczyli młodych adeptów szkółki żeglarskiej przy KŻ „Sztorm” pierwszej pomocy.

 

js  

 

 

Pewnego razu na przystani

Opublikowany przez Mariusza Mikołajczyka Środa, 22 lipca 2020

 

Komentarze

Guest

Jakie motorówki ganiają po jeziorze? Gdzie i dlaczego? Kto to widział i coś wie? Od ścigania barbarzyńców jest Policja, ale oni nie wiedzą i nie widzą wszystkiego i warto sygnalizować problem bezpośrednio. Puściłeś kolego info, to ciągnij go dalej

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.