pldaenfrdeuk

 piątek 23 października 2020r.   imieniny: Ignacy, Marlena, Roman

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (3)

W miniony weekend (24-26 lipca) w Giżynie, gmina Nowogródek Pomorski, odbyła się rekonstrukcja widowiskowej kampanii Richmond - Petersburg, która miała miejsce w okresie od  9. czerwca 1864 r. do 25. marca 1865, w czasie amerykańskiej wojny secesyjnej. Dlaczego rekonstrukcja bitwy odbywa się właśnie tam?

Bowiem miejscowość, jest miejscem, gdzie spoczęły prochy Herosa von Borcke, oficera kawalerii, który służył w armii Konfederacji Północnej Wirginii podczas wojny secesyjnej.

REKLAMA

W widowisku uczestniczyli rekonstruktorzy z Polski, Czech i Niemiec. Są to członkowie grupy rekonstrukcyjnej 14th Louisiana Infantry Regiment, wchodzący w skład armii Skonfederowanych Stanów Ameryki) oraz 58th New York State Volunteer Regiment, potocznie zwanym Polskim Legionem, który wchodził w skład Armii Unii. W fotograficznym skrócie przedstawiamy, co działo się w Giżynie.

js

 

Foto: Waldemar Wiśniewski

Komentarze

+4

Guest

Cytuję Guest:
Dlaczego nie mamy wcześniej informacji o takich wydarzeniach ? ***

Link do zapowiedzi jest poniżej:
https://barlinek24.pl/aktualnosci/12434-rekonstrukcja-widowiskowej-kampanii-richmond-petersburg.html

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.