pldaenfrdeuk

 piątek 23 października 2020r.   imieniny: Ignacy, Marlena, Roman

Reklama

A A A
3 1 1 1 1 1 Ocena 3.00 (5)

Już w najbliższą sobotę o godzinie 17:00 Pogoń Barlinek zainauguruje sezon w klasie Okręgowej. Rywalem naszego zespołu będzie Ogniwo Babinek. Nasi sobotni przeciwnicy podobnie jak barlinecka Pogoń do tego sezonu przystępują jako beniaminkowie. Warto dodać również, że oba zespoły okazały się najlepsze w swoich ligach po zaledwie połowie rozegranego sezonu.

Wszystko za sprawą pandemii korona wirusa i decyzjami związków piłkarskich, które były zmuszone do zakończenia rozgrywek w całym kraju od IV ligi w dół.

REKLAMA

Ogniwo okazało się najlepszym zespołem A klasy w grupie czwartej, wyprzedzając o jeden punkt drużynę Orła Grzędzice. Pogoń natomiast w grupie szóstej szczecińskiej A klasy zgromadziła o trzy oczka więcej od drugiej Kluczevii II Stargard.

O ile liga po jesiennych spotkaniach nie została dokończona, tak mecze w Pucharze Polski ZZPN udało się dograć. Tym samym CRS odpadł dopiero w półfinale, ulegając III-ligowemu Bałtykowi Koszalin.

Ostatnie dwa mecze pomiędzy Ogniwem a Pogonią kończyły się triumfami naszego rywala. Drużyna prowadzona wówczas przez trenera Jacka Świercza przegrała w Barlinku przy Sportowej 0:1 oraz na wyjeździe 0:2.

W Barlinku po wspomnianych pucharach panuje dość pozytywna i optymistyczna atmosfera. Dodatkowo w ostatnim czasie zmienia się zarząd klubu, który swoją historię będzie pisał właśnie od tego meczu. Przed meczem zawodnicy Pogoni odbiorą puchar za zwycięstwo w swojej lidze. Dodatkowo o godzinie 17:00 w całym Barlinku zawyją syreny, a na stadionie wszyscy zgromadzeni uczczą minutą ciszy pamięć o bohaterach z Powstania Warszawskiego.

Przypominamy, że ilość miejsc przez wytyczne ministerstwa jest ściśle ograniczona. Bilety wciąż można nabywać w sklepie Zoologicznym Przyjaciele Twojego Pupila na Górnym Tarasie. W dniu meczu kolejna pula biletów zostanie wypuszczona o godzinie 16:00 w budce sklepowej przy Stadionie Miejskim. Koszt wejściówki na mecz wynosi 5 złotych.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!

 

Michał Banaś

 

barlinek

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.