pldaenfrdeuk
Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

 


 piątek 22 stycznia 2021r.   imieniny: Dobromysł, Marta, Wincenty

Reklama

A A A
2.6 1 1 1 1 1 Ocena 2.60 (5)

Na naszą skrzynkę mailową przyszedł list od Rodziny Pacjenta, o którym pisaliśmy w artykule „Pacjent z koronawirusem”. Jak wówczas poinformował nas prezes Szpitala Barlinek Marek Stankiewicz, na barlinecką izbę przyjęć trafiła osoba, u której po przewiezieniu do jednego ze szczecińskich szpitali, stwierdzono koronawirusa.

 

REKLAMA

W otrzymanym przez nas liście, w którym Rodzina prosi szpital o odpowiedź na pytanie o personel placówki, czytamy m.in.:

 

„Powołując się na artykuł udostępniony na portalu Barlinek24 w dniu 29/07/2020 zatytułowany „Pacjent z koronawirusem”, z którego treści wynikało, że do barlineckiego szpitala trafił pacjent zarażony koronawirusem - oświadczam, pacjent do izby przyjęć barlineckiego szpitala trafił wolny od koronawirusa. Zabezpieczono jego stan zdrowia i odesłano do szpitala w Szczecinie. Tam na jednym z oddziałów został zarażony wirusem covid-19. Zgodnie z procedurą sanepidu, kwarantanną została objęta rodzina i personel szpitala w Barlinku, który udzielił choremu pomocy. W chwili obecnej rodzina jest po testach na covid-19 i wszyscy domownicy mają jednoznacznie testy ujemne, co potwierdza fakt zakażenia chorego w szczecińskim szpitalu. Mam nadzieję, że dyrekcja szpitala w Barlinku potwierdzi ujemne testy u personelu. Jednocześnie bardzo dziękujemy całemu personelowi izby przyjęć za wykazanie się dużą empatią, zrozumieniem i pomocą dla ciężko chorego pacjenta.”

 

monikary

 

Aktualizacja 07.08.2020r. godz. 17:55

Jak ustaliliśmy w Szpitalu Barlinek, wszyscy pracownicy, którzy mieli kontakt z Pacjentem w konsekwencji czego zostali poddani kwarantannie, również otrzymali wyniki ujemne testów na koronawirusa.

 

Na prośbę rodziny zablokowaliśmy możliwość komentowania.