pldaenfrdeuk

 

 


 czwartek 4 marca 2021r.   imieniny: Arkadiusz, Kazimierz, Wacław

Reklama

A A A
3 1 1 1 1 1 Ocena 3.00 (4)

Po raz pierwszy o problemach z nawierzchnia boiska piłkarskiego w Mostkowie, pisaliśmy w lipcu 2014 roku. To wtedy na fakt braku możliwości jego podlewania zwrócił nam uwagę mieszkaniec Mostkowa. Pisał m.in., że koszt powstania boska to kwota ok. 350 tys. zł. Niestety nikt nie pomyślał, że aby rosła na nim trawa, trzeba ją podlewać. A takiej możliwości nie ma.

 

REKLAMA

 

Koszty nie były małe lecz zaraz po skończeniu budowy boiska, zaczęły się problemy z nawadnianiem - pisał wtedy nasz czytelnik. "Koral" Mostkowo nie może podlewać boiska piłkarskiego z hydrantu przy szatni klubowej, ponieważ powoduje to brak ciśnienia wody w wiosce oraz blokach wsi. Padł pomysł wykopania studni głębinowej lecz władze Barlinka nie wyraziły żadnej chęci pomocy dla naszego klubu. Trawa na boisku z dnia na dzień wygląda coraz gorzej. Większa część trawy jest spalona. Wszystko spowodowane jest brakiem nawadniania. Koszt wykopania studni i pompy to ok. 10 tys. złotych. Budżet gminny nie odczułby nawet tej kwoty. Drugim pomysłem było nawadnianie boiska przez Ochotniczą Straż Pożarną w Mostkowie, lecz skończyło się tylko na rozmowach z prezesem straży. Proszę o apel w celu zainteresowania się płytą boiska lub wykazania chęci pomocy dla naszego klubu Koral Mostkowo".

Po raz kolejny, w podobnym tonie pisaliśmy o suchym boisku w Mostkowie w 2019 roku. Nic to nie zmieniło. I znowu o interwencję w tej sprawie poprosił nasz czytelnik. Zadaliśmy pytanie burmistrzowi Barlinka, Dariuszowi Zielińskiemu, jaką widzi możliwość wyjścia z tej sytuacji? W piśmie skierowanym do naszej redakcji czytamy.

 

Informuję, że rozważane są trzy źródła wody do nawadniania boiska. Wykorzystanie istniejącej sieci wodociągowej. Budowa zbiornika na wody deszczowe. Budowa studni. Ponadto informuję, że w projekcie przyszłorocznego budżetu Gminy Barlinek, zaplanowana zostanie dotacja na realizację zadania publicznego. Równolegle zaplanowano organizację spotkania w sprawie z przedstawicielami klubu ”.

Tyle w odpowiedzi burmistrza. Dodajmy tylko, że z podobnym problemem borykał się klub piłkarski w Lipianach. Tam udało się zdobyć dofinansowanie unijne na to, aby móc podlewać boisko piłkarskie. Była to połowa potrzebnych kosztów. Na stronie internetowej pomagam.pl, zbierane są pieniądze na wykonanie studni głębinowej przy boisku w Mostkowie. Pomysłodawca akcji planuje w ten sposób zebrać 10 tys. zł. Zebrał do tej pory 2.106 zł.

js 

 

Jak się dowiedzieliśmy w barlineckim Urzędzie Miejskim, w chwili obecnej wybrano wariant podlewania boiska z hydrantu istniejącej sieci wodociągowej. Zostanie do niego podłączony licznik, który pokaże ile wody jest zużywane. Ma to nastąpić w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Jeżeli okaże się, że koszty zużytej wody są duże, rozważane będą inne możliwości podlewania murawy boiska.  

 

Pozyskany w ramach marszałkowskiej dotacji sportowej nowoczesny sprzęt nawadniający już służy. Murawa po ciężkim, suchym okresie wraca do formy. Łączny koszt zadania tok ok 20 tys zł. Dotacja wynosiła 50%.

Opublikowany przez Gmina Lipiany - Urząd Miejski w Lipianach Wtorek, 25 sierpnia 2020

 

Pin It

Komentarze

+1

Guest

Cytuję GośćMostkowo:
Nie rozumiem, kto wkłada,, kij w szprychy"tym artykułem, skoro od tygodnia wiadomo jakie są ustalenia z Gminą, powiem tylko, że jeszcze w 2020r będzie możliwość podlewania boiska. Mącicielowi polecam najpierw zapytać się w Klubie lub radnego Jacka.
Z samego opisu wynika, że ktoś jest bez pojęcia i traktuje teren gminny jak ogródek działkowy, a skoro jest tak żywo zainteresowany poprawą stanu murawy, może wspomóc zbiórkę. Z góry dziękujemy.

"Jeszcze w 2020", pewnie w grudniu, wtedy napewno murawa potrzebuje intensywnego podlewania.
-3

Guest

Informacja trochę dziwna. Zależy skąd pochodzi woda do podlewania. Jeśli z jeziora to czy Gmina Lipiany ma odpowiednie pozwolenie?
+11

GośćMostkowo

Nie rozumiem, kto wkłada,, kij w szprychy"tym artykułem, skoro od tygodnia wiadomo jakie są ustalenia z Gminą, powiem tylko, że jeszcze w 2020r będzie możliwość podlewania boiska. Mącicielowi polecam najpierw zapytać się w Klubie lub radnego Jacka.
Z samego opisu wynika, że ktoś jest bez pojęcia i traktuje teren gminny jak ogródek działkowy, a skoro jest tak żywo zainteresowany poprawą stanu murawy, może wspomóc zbiórkę. Z góry dziękujemy.
+5

Guest

Jak jest problem z funduszami to proszę licznie zgromadzić mieszkańców Mostkowa na zebraniu wiejskim na którym będziecie decydować na co przeznaczyć pieniądze z funduszu sołeckiego na 2021r a dodam tylko, że to jak najbardziej dobry pomysł i szybkie rozwiązanie problemu!

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.