pldaenfrdeuk

 piątek 18 września 2020r.   imieniny: Irena, Irma, Józef, Tytus

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)

Balladyna i Alina to siostry mieszkające wraz z matką w ubogiej chacie w lesie. Ta pierwsza rządna władzy, popełnia niejedną okrutną zbrodnię, zabijając m.in. własną siostrę. Jednak i ją dosięga kara, bowiem ginie uderzona piorunem.

Każda wina pociąga za sobą karę – taka mądrość płynie z tragedii Juliusza Słowackiego, która wydana została w 1839 roku.  05 września Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhausen – Dudą, w Ogrodzie Saskim w Warszawie, zainaugurowali dziewiątą edycję Narodowego Czytania. W tym roku, czytano wspomnianą „Balladynę”.

REKLAMA

W tym jednym z najsłynniejszych dzieł polskiej literatury, w Barlinku zaczytywano się w Barlineckim Ośrodku Kultury. Czytały wszystkie pokolenia, czasami z podziałem na role. Na zakończenie spotkania, każdy mógł odbić sobie we własnej książce lub na kartce, specjalnie na tą okoliczność przygotowaną pamiątkową pieczęć. „Narodowe Czytanie” w Barlinku przygotowała Biblioteka Publiczna.

monikary

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.