pldaenfrdeuk

 piątek 18 września 2020r.   imieniny: Irena, Irma, Józef, Tytus

Reklama

A A A
3.4375 1 1 1 1 1 Ocena 3.44 (16)

Podpisanie Porozumień Sierpniowych w Szczecinie, Gdańsku i Jastrzębiu, dało zielone światło do powstania Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych „Solidarność”. W tym roku mija 40 lat od tych wydarzeń. 06 września Komisja Międzyzakładowa w Barlinek S.A. i Barlinek Inwestycje Sp. z o.o., zaprosiły mieszkańców Gminy Barlinek do upamiętnienia tej rocznicy.

W kościele pw. św. Wojciecha, odbyła się uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny, w której udział wzięły m.in. władze miejskie oraz poczty sztandarowe z Międzynarodowej Organizacji Związkowej Pracowników Oświaty i Wychowania, Komisji Zakładowej Barlinek Inwestycje Sp. z o.o. oraz Gminy Barlinek.

REKLAMA

Po nabożeństwie wszyscy udali się pod tablicę pamiątkową przy kościele pw. NSNMP w Barlinku, gdzie złożono kwiaty a następnie na cmentarz, by zapalić znicze Kolegom i Koleżankom, działaczom „Solidarności”.

monikary

 

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.